Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek abban, hogy a nevünk...

Hisztek abban, hogy a nevünk hatással van az életünkre?

Figyelt kérdés

Többször is hallottam más,hogy voltak olyanok,akik sikertelenek,boldogtalanok stb. voltak,valamint a nevüket sem érezték magukénak. Miután nevet változtattak,vagy csak második keresztnevet vettek fel,megváltozott az életük,sikeresebbek,boldogabbak lettek. Szerintetek ilyen létezik?

Bocsi,lehet hogy ez nem a megfelelő kategória,nem igazán tudom hová írjam. Köszönöm a válaszokat.


2012. jan. 12. 01:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem, a név az csak név. Ha valaki ettől boldog vagy boldogtalan az a saját hülyesége, nem a név hibája.

Én sem szeretem a nevem, nem illik hozzám, de ettől még sikeres vagyok és boldog. Ha nevet változtatnék akkor sem változna semmi.

2012. jan. 12. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

SZÁMMISZTIKA!!!


Én sem hittem benne sokáig, aztán tavaly mikor elég sokat cikkeztek róla, kíváncsi lettem és utánaolvastam : mi is ez valójában?...


Kiszámolgattam a családom minden tagjának a nevei alapján, mi a jellemző rájuk és kis híján hanyatt estem!

Mindegyikünkre totálisan jellemző lett a leírás, ami kijött a számok alapján!...


Érdekes, hogy a saját nevemet kiszámoltam a lánykori nevem és a férjezett nevem alapján is (hátha a névváltozás valami változást mutat), de legnagyobb döbbenetemre ugyanaz a végső szám jött ki mindkét esetben NÁLAM! (Lehet ez nálam véletlenül van így, vagy a Sors akarta így?)


Nem tudom, de szerintem ilyen véletlenek nincsenek!... :-))


Bevallom, az eset előtt a fiam néhányszor megemlítette, hogy szívesen megváltoztatná a keresztnevét valami másra, és hajlottam is a kérésére, de most már lebeszélném erről...

Gyanítom, hogy a sorsa is megváltozna egy névváltoztatással!!!

Szóval, most már előbb kiszámolnám a számmisztika szerint és olyan nevet javasolnék, ami az eredeti jellemét nem borítaná fel...

2012. jan. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2# Csodálom hogy ezekben még mindig hisz valaki. Valakire jellemző a leírás a számok alapján? Hány szám van? 9. Minden embert be lehet sorolni 9 csoportba. Huh, oké tényleg, de ha végignézem mind a 9 leírást, mindben van ami illik rám, meg néhányban olyasmi is ami nem. És ez így van a legtöbb átlagos embernél, mivel alapjában nem túl sok mindenben különbözünk. Nincs ebben semmi hókuszpókusz, jól ki van találva, hihető is annak aki nem néz jobban bele. De a név meg csak név, és semmi jelentősége.
2012. jan. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A családunkban többnek is van azonos keresztneve. De egyiküknek sem azonos a sorsa,az életvitele.

Nem a név számít,hanem az illető természetes,egyénisége.

A számmisztika ugyanolyan babona,mint a horoszkópok.

2012. jan. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A nevünk annyiban lehet hatással az életünkre, hogy már gyerekkorban kicsit(!) másképp kezelnek a társai egy Istvánt mint egy Szaniszlót vagy Bonifácot, vagy egy Annát mint egy Jolánt vagy Izidort. Egy idegenül vagy viccesen hangzó név talán okozhat magunkban is bizonytalanságot, de más hatása nem hiszem hogy van.
2012. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Igen.
2012. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ma 10:06

Igaz, de viszont ezt az ezotéria kategóriába tette fel. Tehát nincs, mert valami tündérmesés varázslatot várt válaszként.

2012. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Van hatása, persze.

Ha csúnya neved van, akkor utálod, szégyelled, és nem szívesen mutatkozol be.

Egyébként is vannak szebben hangzó nevek, és kevésbé szép, kevésbé dallamos nevek.

Nem mindegy, hogy Irénnek, vagy Margitnak hívnak-e, ami szerintem két kimondottan kemény hangzású név, vagy Izabellának, vagy Angelikának, amik viszont szép, dallamos nevek.

Vagy van olyan név, amit nem lehet becézni, és ez is nagyon rossz.

Az én nevem pont ilyen, utálom is, mert amíg más Évike, meg Krisztike, meg Tündike, addig én csak Anita, ami szintén egy kemény hangzású, becézhetetlen név.

Tehát más, ha kedves neved van, és más, ha durva.

A hülye nevekről nem ejtenék szót most, azt úgy is mindenki tudja, milyen égő Szamantának, meg Ronaldónak lenni.

Úgyhogy hatással van az életedre, de ez természetes is.

2012. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
sajnos magamon tapasztalom.... nevet akarok változtatni... csak amig nem lesz saját keresetem, addig nem tehetem meg...
2012. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!