Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan szoktatok meditálni?

Hogyan szoktatok meditálni?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, kinek milyen módszer jött be?

Hiteltelennek találom, hogy horribilis árakon árulják a "megvilágosodást". Ezért interneten szoktam keresgélni.

Arra gondolok, milyen zene a kedvenc, állva, ülve, fekve, jógázva, futva, gyertyával, füstölővel, csini párnán széken ágyon földön ülve, erkélyen, a kertben, kővel vagy anélkül, mantrát mondogatva, sóhajtozva, egyenes háttal, görnyedve. Evés ivás előtte ami segít?

Egy kép vagy folyamat elképzelése? Utazás vagy lébecolás, feladat végre hajtás? Mit? Milyen céllal? Stb

Köszönöm előre is :-)


2011. júl. 1. 09:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinek más. De ha elmész a buddhistákhoz, ők ingyen is megtanítanak az általuk preferált módszerre. Az meg hogy horribilis összegeket kérnek a megvilágosodásért... :D Azt hiszem ez az egyik legutolsó dolog amit meglehet venni. Kezdjük ott, hogy a meditációt magáért a lelki békéért és nem a megvilágosodásért kell csinálni. Ha vágyakozol rá, akkor sohasem sikerül majd elérned.
2011. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
keresgélhetsz ilyeneket, viszont én is ezt csinálom kb. 1 éve, és semmi értelmeset nem találok neten. Egyik buddhista barátom megtanított egy nagyon jó meditációra. Amúgy nem kell szerintem semmit elképzelni, és amúgy én egy félhomályos szobában, fallal szemben a sarkamon ülve szoktam, az ágyamon. Van, amikor hallgatok zenét, van amikor esőhangot, vagy pl. mennydörgést (engem megnyugtat), de van, amikor mantrát (közben én is mantrázok, om mani padme hum a leghatásosabb), de van, amikor csak ülök és semmi segédeszközt nem használok.
2011. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok :-)


Kedves első szokásaitokra voltam kíváncsi, van neked ilyen?

2011. júl. 1. 11:15
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem, én nem meditálok. De már gondolkodom rajta, hogy felveszem a kapcsolatot egy buddhista szervezettel...
2011. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én csak leülök a legkényelmesebb fotelomba, berakok fülesbe egy monoton, halk de megnyugtató dark ambient számot, leesek transzba és nyomom pár óráig.:)
2011. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem nem kell zene a meditációhoz, megtanultam egy embertől hogyan is kell. Azóta gyúrom a sajátomat, és nem kell mára már vezetett meditáció, Persze vannak alapszabályok, amit minden körülmények között betartok.
2011. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én sem használok mindig zenét csak ha zaj van a környezetemben, szóval az tényleg kihagyható, bár segít ellazulni ha kezdő vagy úgy könnyebb.
2011. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

14:06


Megosztanád velünk is, hogy ha megkérünk? Engem is érdekelne a helyes technika :)

2011. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Akik a megvilágosodásért pénzt kérnek, azok a szcientológusok, ajánlom hogy nagyon nagy ívben kerüld őket :)

Meditálni úgy szoktam, hogy gyújtok egy csomó gyertyát, tele engedem a kádat forró vízzel és vízipipázok, kikapcsolom az agyam, teljesen csendben :) nagyon fel tud tölteni :)

2011. júl. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a füvezés nem azonos a meditációval :D
2011. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!