Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehetett ennek a hangnak a...

Mi lehetett ennek a hangnak a gazdája?

Figyelt kérdés

Van egy tanyánk, ahova ritkán ki szoktunk járni. Még az 1999-es év nyarán a nagymamám a tanya melletti földúton ment valahova, és ahogy elhaladt egy út melletti bozótos mellett, hallott egy mély, rekedtes morgást a bokorból, nagyon megijedt. Ezt az iszonyatos morgást attól a naptól kezdve, azon a nyáron szinte minden este, szürkület körül lehetett hallani, mindig ugyanarról a helyről.

Természetvédelemmel foglalkozom, ismerem az összes hazai vadon élő állatfajt, de nem tudom igazán beazonosítani ennek a hangnak a gazdáját, esetleg a borz (Meles meles) morgásához tudnám hasonlítani, viszont annak szaggatott a hangja, nem ilyen folytonos, és nem is ennyire mély. A háziállatok közül talán valamennyire a kutya-morgás hasonlít rá, de ez mégis szinte teljesen más volt. És az a megdöbbentő még, hogy (amint azt már írtam) mindig ugyanarról a helyről volt hallható, az állatokra pedig természetesen nagyon jellemző a helyváltoztatás, kölyök állat, ill. fiatal példány sem lehetett, semelyik fajból sem.

Később (talán a 2000-es év nyarán, vagy még azon év őszén) felkutattam azt a helyet, de semmi különöset nem találtam.

Ezek után már egyre valószínűbbnek tűnik számomra, hogy esetleg valami "ezoterikus volt a dologban".

Mi lehetett? Miért moroghatott?


2011. jún. 13. 12:10
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Nos, az úgy volt, hogy életemben először egyedül maradtam éjszakára, mivel ellentmondást nem tűrve kiküldtem nagymamámat, aki akkor éjjel rám vigyázott volna.Mintha valami "sugallta "volna, hogy küldjem ki, tehát késztetést éreztem rá.Arra a pár órára, amit egyedül töltöttem nem tudok rendesen visszaemlékezni, de hogy nem aludtam,az tuti.

A villany égve maradt.Valami fura hangokat hallottam de nem tudnám őket leírni igazán.Aztán arra emlékszem, hogy ott állt ez a jelenés ijesztő mozdulatlanságban, hangtalanul az ágyam mellett.Hát, kb úgy nézett ki, mint egy két lábra állt állat,talán macskaféle, de mindenképp karcsú testű.Hosszúkás, akár macskáéhoz is hasonlítható fej, apró, barna szemek,gonosz tekintet, hosszú fülek jellemezték.A teste szürkés-barnás foltos volt.Nos, nem nagyon nézegettem, hanem eszeveszett üvöltésbe kezdtem, nagyanyám azonnal átrohant hozzám, addigra ez az izé eltűnt, de a jelenlétét érezni véltem.Ezután nem maradtam egyedül, bár érthető módon erre nem is vágytam.

Másnapra teljesen megnyugodtam, de este ismét fura dolog történt...Játék közben észrevettem az előszoba falán egy sérülést,erről valami (már nem emlékszem mi)eszembe jutott és olyan rémülettel reagáltam erre, hogy még anyámékra is ráhoztam a frászt.Nagymamám sajnált ugyan, de többet nem mert arra vállalkozni, hogy éjszakára ő vigyázzon rám, bár erre nem is volt később szükség , és nem is történt ennyire különös eset ezek után.Rémálmaim voltak, de azokról tudtam, hogy csak álom.Álmomban adott a lény hangot, olyasmit, mint amikor a macskák "nyervognak" szóval udvarolnak, azt hiszem,vagy verekszenek, mikor ilyen horrorisztikus hangokat hallatnak időnként.Na, ahhoz hasonlított a hangja.

Soká nem mertem erről beszélni a szüleimmel, mert éreztem egy tiltást, hogy nem szabad elmondani.Felnőtt koromban viszont sokszor előjött ez a téma és anyu néha azt mondta, talán annak, amit láttam, lehetett a falhoz (amitől megijedtem) valami köze,talán onnan jött elő.Ő erre tippelt. Nos, lehet, már nem tudom.Minden esetre a a lapított fejű párduc szebb lehetett.

Mikor ez történt 5 év körüli voltam.Az biztos, hogy nem ember ijesztett meg.Csak mamám volt a házban rajtam kívül, más meg semmiképp sem juthatott be, sem ember, sem háziállat.


Érdekes amit a csontokról írtál.De biztos, hogy földművelés közben sem kerülhettek elő?Kutyák esetleg játszhattak vele, úgy hordhatták el?

2011. jún. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

Nem volt valami kellemes élményben részed. Azóta nem történt semmi más megmagyarázhatatlan dolog?

(Mert velem, személy szerint igen, de nem a tanyához kapcsolódik.)


A csontok lehetséges (inkább nem kizárt), hogy kutya által "kerültek elő", de az érdekes, hogy legutóbb talán 2009-ben volt kint a tanyán a nagyszüleim kutyája. Azóta pedig többször találtam állkapocscsontokat, fogakat is.

2011. jún. 24. 20:43
 43/47 anonim ***** válasza:
De , történt jó néhány furcsa dolog.Ennyire ijesztő szerencsére azóta nem.Sok lenne felsorolni.De én nem csak a tanyánkon tapasztaltam furcsaságokat, hanem a másik két házunkban is.Szellemet például láttam mindegyik otthonunkban(eddig háromszor költöztünk...),később mindig sikerült is azonosítani, kinek a szelleme volt.
2011. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

Amint írtam, én sem a tanyánkon tapasztaltam a többi (elég sok) "jelenést". Otthon és a nagyszüleim lakásában.

De nagyrészt nem szellemek voltak.

Mivel elég hosszú lenne leírni, és nem is a kérdéshez kapcsolódik, inkább itt nem írom ki.


És a szellemek, amiket láttál, rokonaitok szellemei voltak?

2011. jún. 25. 11:18
 45/47 anonim ***** válasza:

Az egyik a keresztapám szelleme volt.Hajnalban jelent meg a szobámban és másnap kaptuk reggel a levelet, hogy meghalt.

A másik nagymamám testérének szelleme volt.Őt nem láttam élőben, még fényképen sem, de a leírás alapján nagymamám rájött, hogy őt láttam.Azon a helyen láttam a szellemet fekvő helyzetben, ahol életében az ágya volt.

Városi lakásunkban pedig lányom látta egy vasutas szellemét, egyenruhában.Később kérdezősködtünk az előző lakókról és megtudtuk, hogy valóban lakott itt egy vasutas a családjával, úgy nézett ki a szomszédok elmondása alapján, amilyennek a lányom a szellemet látta :)

2011. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim válasza:

Igaz 6 éve tette fel a kérdést, de talán eljut a válaszom. Ön és a válaszadó partnere rengeteg butaságot hordott össze.

Valószínűleg borz hangját hallhatták, aminek a kotoréka a közelben lehetett. Amikor a kotoréka közelében mentek el védte a területét, és ezért adta ki, ezt a morgó hangot. Egész nyáron azért hallották mert április, és augusztus között tart az udvarlás, és ennek hevében is hallható a morgó hang. Persze ha a kölykök hancúroznak akkor is hasonló hangot adnak ki. Éjszakai állat ezért hallották este és éjszaka a hangját. Íme a hangjuk:

[link]

A borz életmódja:

[link]

Helyes kis állat: https://www.youtube.com/watch?v=VxcTlV5Op7A

2017. jan. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
2017. jan. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!