Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehetett ennek a hangnak a...

Mi lehetett ennek a hangnak a gazdája?

Figyelt kérdés

Van egy tanyánk, ahova ritkán ki szoktunk járni. Még az 1999-es év nyarán a nagymamám a tanya melletti földúton ment valahova, és ahogy elhaladt egy út melletti bozótos mellett, hallott egy mély, rekedtes morgást a bokorból, nagyon megijedt. Ezt az iszonyatos morgást attól a naptól kezdve, azon a nyáron szinte minden este, szürkület körül lehetett hallani, mindig ugyanarról a helyről.

Természetvédelemmel foglalkozom, ismerem az összes hazai vadon élő állatfajt, de nem tudom igazán beazonosítani ennek a hangnak a gazdáját, esetleg a borz (Meles meles) morgásához tudnám hasonlítani, viszont annak szaggatott a hangja, nem ilyen folytonos, és nem is ennyire mély. A háziállatok közül talán valamennyire a kutya-morgás hasonlít rá, de ez mégis szinte teljesen más volt. És az a megdöbbentő még, hogy (amint azt már írtam) mindig ugyanarról a helyről volt hallható, az állatokra pedig természetesen nagyon jellemző a helyváltoztatás, kölyök állat, ill. fiatal példány sem lehetett, semelyik fajból sem.

Később (talán a 2000-es év nyarán, vagy még azon év őszén) felkutattam azt a helyet, de semmi különöset nem találtam.

Ezek után már egyre valószínűbbnek tűnik számomra, hogy esetleg valami "ezoterikus volt a dologban".

Mi lehetett? Miért moroghatott?


2011. jún. 13. 12:10
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

Leírnád melyik tanyán történt ez?A pontos helységnevet?Én is Békés megyei vagyok és volt tanyánk.

Az az ajtó mellett lévő fejről eszembe jutott, hogy én is láttam hasonlót.Ahhoz test is tartozott,a macskaszerű kinézet, hosszú fül stimmel, de amit én láttam, annak szerintem inkább hosszúkás feje volt.

2011. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Csorvás és Gerendás között, az ún. Nyárfa-dűlőn. (Más néven Topolya-dűlő.)

Nincs messze a Hunapfel Kft-től.

Érdekes, hogy Te is láttad. :) A húgom egyébként éjszaka, sötétben látta, és a feje tűnt fel neki. Lehetséges, hogy a sötétség miatt nem látszódott az alsóteste.

Hol volt a tanyátok?

2011. jún. 22. 18:21
 23/47 anonim ***** válasza:
Elég érdekes ez az egész. Esetleg írnál több infót? Részleteket, kevésbé fontosakat is akár.
2011. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
A nagymamámnak Kisréten volt a tanyája( Mezőmegyer felé van).Csorváson nem jártam.
2011. jún. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
Úgy értem, nem ismerem sajnos azt a dűlőt, környéket, amiről írtál.
2011. jún. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Teszek fel néhány fotót a tanyáról...
2011. jún. 22. 21:25
 27/47 A kérdező kommentje:

A tanya az útról nézve:


[link]


Szintén:


[link]


Az ajtó, melynek jobb felső sarkában látta a húgom a "fejet":


[link]


A lakóépület a magtár oldalából fotózva:


[link]


Magtár:


[link]


A magtár és az almafa között látható a bozótos egy része:


[link]

2011. jún. 22. 22:05
 28/47 A kérdező kommentje:

A bozótos azon része, ahol lehetett hallani a morgást, elbokrosodott szilvafából, csalánból "áll".

Sajnos, a belinkelt képek közül az utolsón sem lehet látni pont azt a részt.

2011. jún. 22. 22:12
 29/47 A kérdező kommentje:
Egyébként békéscsabai vagyok.
2011. jún. 22. 22:15
 30/47 A kérdező kommentje:

Találtam egy képet, melynek bal oldalán (bal felső részen, a kimagasló diófa mellett) látható az említett hely.:


[link]

2011. jún. 22. 22:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!