Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehetett ennek a hangnak a...

Mi lehetett ennek a hangnak a gazdája?

Figyelt kérdés

Van egy tanyánk, ahova ritkán ki szoktunk járni. Még az 1999-es év nyarán a nagymamám a tanya melletti földúton ment valahova, és ahogy elhaladt egy út melletti bozótos mellett, hallott egy mély, rekedtes morgást a bokorból, nagyon megijedt. Ezt az iszonyatos morgást attól a naptól kezdve, azon a nyáron szinte minden este, szürkület körül lehetett hallani, mindig ugyanarról a helyről.

Természetvédelemmel foglalkozom, ismerem az összes hazai vadon élő állatfajt, de nem tudom igazán beazonosítani ennek a hangnak a gazdáját, esetleg a borz (Meles meles) morgásához tudnám hasonlítani, viszont annak szaggatott a hangja, nem ilyen folytonos, és nem is ennyire mély. A háziállatok közül talán valamennyire a kutya-morgás hasonlít rá, de ez mégis szinte teljesen más volt. És az a megdöbbentő még, hogy (amint azt már írtam) mindig ugyanarról a helyről volt hallható, az állatokra pedig természetesen nagyon jellemző a helyváltoztatás, kölyök állat, ill. fiatal példány sem lehetett, semelyik fajból sem.

Később (talán a 2000-es év nyarán, vagy még azon év őszén) felkutattam azt a helyet, de semmi különöset nem találtam.

Ezek után már egyre valószínűbbnek tűnik számomra, hogy esetleg valami "ezoterikus volt a dologban".

Mi lehetett? Miért moroghatott?


2011. jún. 13. 12:10
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Szinte egész nyáron, ugyanarról a pontról lehetett hallani, mint írtam.

Nem hasonlított igazán semelyik élőlény hangjához sem (pedig ismerem őket).

Örülnék neki, ha nem állna kapcsolatban az ezotériával.

Olvassátok el nagyon alaposan a kérdés szövegét is. :)

2011. jún. 20. 12:50
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
akik azt írják, hogy egy részeg ember, sebesült állat vagy kóborkutya volt, gondoljanak bele, hogy azért azok sem szoktak napokon keresztül ugyanazon a helyen fetrengeni és morogni... amúgy fogalmam sincs, mi lehetett...
2011. jún. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:

Lehet ott jártam.


Amúgy merrefelé volt ez?

Nem feltétlenül "ezotériás" a történés;

Farkasra tippelnék normál esetben. De megeshet még az is, hogy vérfarkas, akkor pedig nagyanyád mázlista. :'o Azért meg meg lehet különböztetni ha kutya, vagy farkas adja ki a hangot.

Ha nem vagy jártas bennük, akkor itt van a hangpélda: http://www.youtube.com/watch?v=ZeWGSo17BAc&feature=related


Mellesleg ha valóban természetvédelemmel foglalkozol, ezt a lehetőséget is meg kellett volna úgymond "vizsgálnod", bár ténylegesen földrajztól függ itthon.

2011. jún. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim válasza:
Ha még leeht hallani akkor álj a közelben lest és amikor lehet (felfegyverkezve) menj a bokorhoz vagy hova. És vagy kiderül vagy kiderül.
2011. jún. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

Volkh


Békés megyében történt, így szinte kizárt, hogy farkas volt. A legnagyobb/legkeményebb teleken fordul elő esetleg, hogy egy-két példány lemerészkedik a viszonylag közeli Bihar-hegységből. A farkas hangjában (amint az a videón is hallható) vannak a morgáson kívül hirtelen "felcsattanások, felmordulások", és ez egyáltalán nem volt jellemző arra a "valamire". Ezen kívül mindig egy helyről volt hallható (az esetleges helyváltoztatás maximum 3-4 méter lehetett).


Egyelőre még nem hivatásosan foglalkozom természetvédelemmel.

2011. jún. 22. 11:53
 16/47 anonim ***** válasza:
mekkora bokor volt ez?én a helyedben eltüntetném onnan azt a bokrot és csókolom...hameg utána is halljátok de sehol semmi akkor meg én beszarnék a helyedbe ;D
2011. jún. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
A szellem, démon sem kezd el morgolódni csak úgy, minden ok nélkül egy bizonyos helyen.Utána járhatnál, történt-e azon a helyen régebben valami haláleset vagy bármi rossz dolog, ami esetleg megmagyarázná, miért pont azon a helyen morgolódik valami.
2011. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

Történt több haláleset is.

Volt régen egy másik tanya is, néhány (kb. 10-15) méterre a bokrostól, aminek már a romja sincs meg.

Abban a tanyában állítólag lakott egy gonosz, rosszindulatú nő is, aki megcsalta a férjét több, idegen emberrel is. (Van erre egy csúnya szó is.) Ezen kívül, (mint már írtam), kifejezetten gonosz volt a természete. Már régen meghalt ő, és a férje is. Voltak gyerekeik, akik elköltöztek onnan különböző falvakba.

Ezt a nagyszüleimtől hallottam.


A mi (1820-1830 körül épült, azóta felújított) tanyánkban is történt szintén néhány haláleset a "történelem során".

2011. jún. 22. 14:32
 19/47 anonim ***** válasza:
Nos, akkor ez a gonosz, rossz indulatú nő, akár foglalkozhatott titokban bármilyen ezoterikus tevékenységgel is és nem kizárt, hogy ő idézett meg valamit, vagy csinált ott a bokros környékén valami szertartást és ennek köszönhetőek az ijesztő jelenségek, a morgás.Ha biztos vagy benne, hogy nem bajba jutott állatról van szó, akkor jobb, ha nem foglalkozol vele és elkerülöd azt a helyet.
2011. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Elkerülni sajnos nem tudom, mert ott van néhány méterre a tanyánk mellett, ráadásul nyáron viszonylag gyakran járok ki a nagyszüleimmel együtt, segítek nekik a különböző munkákban.

Egyébként az a gonosz nő talán még a 80-as években halt meg, ha nem hamarabb. Miért pont 1999 nyarán történtek ezen "események"? Egyáltalán köze van hozzá?

Továbbá a húgom a 2002-es év környékén beszámolt egy kerek fejről, amely az ajtófélfa mellett lebegett egyhelyben. Nagy, hegyes fogai és hegyes fülei voltak elmondása szerint, az egész fejet "macskaszerűnek" írta le. Ez a tanyánkban történt.

2011. jún. 22. 16:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!