Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehetett ennek a hangnak a...

Mi lehetett ennek a hangnak a gazdája?

Figyelt kérdés

Van egy tanyánk, ahova ritkán ki szoktunk járni. Még az 1999-es év nyarán a nagymamám a tanya melletti földúton ment valahova, és ahogy elhaladt egy út melletti bozótos mellett, hallott egy mély, rekedtes morgást a bokorból, nagyon megijedt. Ezt az iszonyatos morgást attól a naptól kezdve, azon a nyáron szinte minden este, szürkület körül lehetett hallani, mindig ugyanarról a helyről.

Természetvédelemmel foglalkozom, ismerem az összes hazai vadon élő állatfajt, de nem tudom igazán beazonosítani ennek a hangnak a gazdáját, esetleg a borz (Meles meles) morgásához tudnám hasonlítani, viszont annak szaggatott a hangja, nem ilyen folytonos, és nem is ennyire mély. A háziállatok közül talán valamennyire a kutya-morgás hasonlít rá, de ez mégis szinte teljesen más volt. És az a megdöbbentő még, hogy (amint azt már írtam) mindig ugyanarról a helyről volt hallható, az állatokra pedig természetesen nagyon jellemző a helyváltoztatás, kölyök állat, ill. fiatal példány sem lehetett, semelyik fajból sem.

Később (talán a 2000-es év nyarán, vagy még azon év őszén) felkutattam azt a helyet, de semmi különöset nem találtam.

Ezek után már egyre valószínűbbnek tűnik számomra, hogy esetleg valami "ezoterikus volt a dologban".

Mi lehetett? Miért moroghatott?


2011. jún. 13. 12:10
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
61%

Ilyen nálam is volt...

Tél volt, hóvihar, elég kis faluba lakok, sötét volt még reggel és csak szinte minden második villanypózna világított. A szél süvített én próbáltam minél jobban eltakarni az arcom a sálammal, szinte minden lépésért küzdeni kellett. Egyszer elértem az út legsötéttebb részéhez, ahol valami furcsa morgást halottam. Elsőnek nem adtam neki túl nagy jelentőséget siettem tovább mert az ujjaim már lefagytak. Alig tettem két három métert meg a morgás egyre hangosabb egyre intenzívebb lett. Ekkor már nem tudtam figyelmen kívül hagyni megfordultam de sehol senki. Reméltem nem valami veszett kutya ami csak arra vár, hogy megforduljak, így hátrálni kezdtem. Csak akkor nyugodtam már meg amikor beértem a boltba. Alig, hogy bevásároltam lépnék ki az ajtón jön velem szembe ismerősöm. Látom, hogy szinte zokog szegény meg is kérdeztem, hogy mi lelte.

Könnyes fejjel csak ennyit tudott mondani:

- Láttad bazze' Ondris olyan részeg, hogy az árokba fetreng és össze vissza nyög mert a feje lejjebb van mint a lába és nem bír felülni.

Tanulság, hogy az emberi fantázia határtalan :)

2011. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
2011. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

12:22


Köszönöm a válaszod. :) Nem bánnám/bántam volna, ha csak egy részeg ember lett volna, de sajnos ez nem emberi hang volt, ráadásul a legközelebbi emberlakta épület eléggé messze van onnan, kb. 3-4 km-re. Nem hinném, hogy egy részeg ember a kb. 5 km-re, faluban található kocsmából egyenesen oda, pont oda kóvájgott volna augusztus minden estéjén, hogy ott hörögjön (ez inkább morgás volt). :)


A többieknek:

Komoly válaszokat kérnék, mert a kérdés is komoly. Olvassátok el alaposan. :)

2011. jún. 13. 16:38
 4/47 anonim ***** válasza:
Nem ezt halottad? [link]
2011. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Mondom, komoly válaszokat kérnék. :)
2011. jún. 13. 22:34
 6/47 anonim ***** válasza:
Hogy mi lehetett az én sem tudom. Valószínűleg azért morgott mert el akarta ilyeszteni onnan a nagymamádat. Úgy ítélhette meg túl közel ment hozzá.
2011. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Ez valószínű.
2011. jún. 17. 11:02
 8/47 anonim ***** válasza:

Szerintem még akkoriban kellett volna kutatni utána, amikor morgolódott.Miért nem mentetek csoportban körülnézni?Amúgy sebesült állat is lehetett, aki kínjában morgott a bokor alatt.Vagy ott volt a lakóhelye, kölykei és azért morgott, mert érezte, hogy jön valaki és féltette őket.

Ha ezoterikus választ akarsz hát lehet, hogy asztrál kutya volt.

2011. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
A démonok vagy az állatok szellemei moroghatnak. Utóbbiak ártalmatlanok, mert ugyanannyi erejük van mint egy normál szellemnek, de azért vigyázni kell velük, mert fogalmuk sincs, hol lehetnek, és össze vannak zavarodva.
2011. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem inkább kóborkutya gyanús.
2011. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!