Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehetett ennek a hangnak a...

Mi lehetett ennek a hangnak a gazdája?

Figyelt kérdés

Van egy tanyánk, ahova ritkán ki szoktunk járni. Még az 1999-es év nyarán a nagymamám a tanya melletti földúton ment valahova, és ahogy elhaladt egy út melletti bozótos mellett, hallott egy mély, rekedtes morgást a bokorból, nagyon megijedt. Ezt az iszonyatos morgást attól a naptól kezdve, azon a nyáron szinte minden este, szürkület körül lehetett hallani, mindig ugyanarról a helyről.

Természetvédelemmel foglalkozom, ismerem az összes hazai vadon élő állatfajt, de nem tudom igazán beazonosítani ennek a hangnak a gazdáját, esetleg a borz (Meles meles) morgásához tudnám hasonlítani, viszont annak szaggatott a hangja, nem ilyen folytonos, és nem is ennyire mély. A háziállatok közül talán valamennyire a kutya-morgás hasonlít rá, de ez mégis szinte teljesen más volt. És az a megdöbbentő még, hogy (amint azt már írtam) mindig ugyanarról a helyről volt hallható, az állatokra pedig természetesen nagyon jellemző a helyváltoztatás, kölyök állat, ill. fiatal példány sem lehetett, semelyik fajból sem.

Később (talán a 2000-es év nyarán, vagy még azon év őszén) felkutattam azt a helyet, de semmi különöset nem találtam.

Ezek után már egyre valószínűbbnek tűnik számomra, hogy esetleg valami "ezoterikus volt a dologban".

Mi lehetett? Miért moroghatott?


2011. jún. 13. 12:10
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Esetleg valami írásos infó ha még volt.

Ha más furcsaságok is történtek, vagy bármi ilyesmi, amiről van emlék.

2011. jún. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

Volkh


Azt még megemlíteném, hogy lehetett néha hallani, hogy "zörren" a bozótos, amikor morgott az a valami. Legalábbis, ha jól emlékszem.


Nem tudom, mitől van, de valahogy félelmet/rettegést érzek, ha a tanyán vagyok.


Egyébként már volt vagy három-négy furcsa rémálmom a tanyával kapcsolatban. Egyik álmomban egy fekete párduchoz hasonló, de lapított fejű szörnyeteg mászott ki a falból, vörösen izzottak a szemei, morgott rám, és mikor már majdnem rámvetette magát, gyorsan elszaladtam. 1997 körül álmodtam ezt.

Másik álmomban pedig egy meztelen szellemlány ült összekucorodva az egyik hordón, a bőrét rothadásfoltok borították. Ezt talán ebben az évben, télen álmodtam.

Ezeken kívül volt még 1-2 furcsa álmom a tanyával kapcsolatban.

2011. jún. 23. 00:08
 33/47 anonim ***** válasza:

Ez nagyon horrorosnak tűnik.

Lehetséges, hogy el van átkozva a hely, vagy rontás van rajta. Sok minden szóba jöhet, nehéz távolról megmondani. Ez a fej, a morgás meg az álmok is érdekesek. Viszont, ha valami valóban azt akarná, hogy ne legyenek/legyetek azon a helyen, akkor komolyabb dolgok is történtek volna ebben biztos vagyok.

Felmenőket, rokonokat akik ott éltek(ha éltek egyáltalán a tanyán nem csak időnként) kérdezgetted-e már ezekről?

Mindenesetre javaslom, hogy nézz utána pár dolognak, keresgélj az interneten, teli van az egész ilyesmikkel.

Valamint hangsúlyozom, hogy kutatgass a tanya körül részletesebben.



((Persze mindez csak akkor, ha nagyon ki akarod találni mi a frász van.))

2011. jún. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

Volkh


A felmenőim ott éltek már az 1800-as évek elejétől kezdve. A nagymamám is a tanyán született, ott nőtt fel. Sokan haltak meg azon a helyen. Valaki a lakóépület építése közben belelépett egy rozsdás szögbe, vérmérgezést kapott és meghalt, 20 éves volt. Valaki ágyban halt meg, valaki széken ülve, sorolhatnám még tovább...

Találtam sok, nagyon régi könyvet. A legrégebbi 1844-es kiadású. Csak sajnos nem értek szinte semmit sem belőle, mert szlovák nyelvű, mint az összes többi, ott található régi könyv. (Az anyai nagymamám tót származású, az összes felmenője tót volt, de sajnos alig tud néhány szót tótul/szlovákul, így a könyvek tartalma sem derül ki igazán. Annyit kiderítettem, hogy vallási és vallási-ének könyvek nagyrészt.)

2011. jún. 23. 10:00
 35/47 A kérdező kommentje:
És hogy nézzek utána? Mit írjak be a Google-keresőbe?
2011. jún. 23. 12:12
 36/47 anonim ***** válasza:

Megnéztem a képeket alaposan.Semmi különöset nem vettem észre rajtuk.A tanya, bár nem csúnya, nem kelt bennem jó érzéseket.Azt hiszem, nem tartózkodnék ott szívesen.

A bozótost talán nem lenne rossz alaposan megritkítani, akkor könnyebben megfigyelhetnétek esetleg, mi járkál , morog arra felé.


Mivel a tanya nagyon régi és nagyon sok minden történt ott.Sok rossz, tragikus dolog is (halálesetek)ezért teli lehet negatív energiákkal(energia lenyomatok, a ház, tárgyak "emlékezete")ami az érzékenyebb emberekre nagyon zavaróan tud hatni.Félelmeket, és mindenféle negatív érzéseket kelthet az ott tartózkodóakban, mert a hely folyamatosan "sugározza" magából ezeket a nehéz , régi energiákat.....De csupán ez nem lehet oka a furcsa morgásnak és az ajtó mellett látott jelenésnek.Ahol ilyen dolgok jelennek meg, ott szinte biztos, hogy negatív szellemi erő, démon van jelen.(ember szellem sosem látható ijesztő állati pofával, az olyannak jelenik meg, ahogyan életében vagy halálakor is kinézett,de egyértelműen ember külsejű).


Ami ott van, az lehet állat szelleme is.


Ez a feltételezett démon a tanyátokon (vagy bármi legyen is) egyértelmű, hogy helyhez, tárgyhoz, vagy személyhez kötött, valamihez/valakihez azon a tanyán.Az nem lényeges, hogy Te mikor észlelted először a jelenséget, mert lehet, hogy az már régebben is jelen volt, csak nem vetted észre.Van , hogy ezek a jelenségek egy időre elcsitulnak, aztán valami hatására újra gyakorivá válnak.

Ha rontás lenne a helyen, akkor az elsősorban a házat és lakóit ért szerencsétlenségekben , különös balesetekben, balszerencse sorozatokban,viszálykodásban, és egyéb romboló hatásokban nyilvánulna meg.


A régi időkben minden családban, a tanyasi családokban legalább is biztosan megtalálhatóak voltak errefelé (Békés megye)ilyen szlováknyelvű Bibliák, énekeskönyvek.Akkoriban szokás volt a Biblia belső borítólapjára írni,feljegyezni a születés és haláleseteket a családban.


Lehet, hogy segítene,ha a nagyon régi,bizonytalan eredetű és múltú holmiktól megszabadulnátok.


És pozitív energiáikkal az imák is segíthetnek.

2011. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Az még az érdekes, hogy az anyukám is sok időt töltött ott (fiatalabb korában), de neki csak pozitív érzéseket sugárzott a tanya, biztonságban érezte magát.

És most, ha szóba hozom a "tanya ügyet", nem ért meg/nem ért egyet velem. Igaz, ritkán szokott kijárni.

Ennyit változott volna a kisugárzása az épületnek?


Mivel nagyon érzékeny vagyok, valóban lehet ez is ok is rá, hogy félek, rettegek a tanyától (bizonyos szempontból).


Néhány könyvnek a borítójának a belsején láttam díszes (de írott), arany betűkkel beírva néhány nevet.

2011. jún. 23. 22:26
 38/47 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a tanya kisugárzása változott meg, hanem anyukád nem képes érzékelni azt, amiket Te.


Azok az aranybetűs nevek lehetnek régi rokonok nevei, vagy előző lakóké, ha ők hagyták a tanyán. Bár gyakran előfordult, hogy az ilyen Bibliák kézről kézre jártak, vagy használtan vették őket és így esetleg köze sincs a rokonaid nevéhez.

2011. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

A mi tanyánk is nagyon régi volt, az 1800-as évek végén költöztek bele a dédszüleim, de már használtan vették.Sokszor fel lett újítva és már egészen modern, szép városi kertes házra emlékeztetett, mikor én töltöttem ott a gyerekkoromat.Nos, ebben az amúgy szép, idilli tanyában tapasztaltam én leggyakrabban rettegést. Egyszer láttam egy..."lényt",mikor egyedül maradtam a szobában.Olyasminek lehetne talán leírni, ami a ti ajtótok mellett megjelent.Emberi termetű volt, de állati vonásokkal...Á, inkább nem írom le részletesen, mert már ha visszagondolok is, járkál rajtam a hideg.Szerencsére csak egyszer láttam "élőben", de rémálmaimban többször is,és sokszor éreztem valaminek a jelenlétét , főleg odabent a szobában, de ritkán kint a kertben is.Gyerekkoromban több rejtélyes balesetem volt,sokszor voltam veszélyben, annak ellenére, hogy elég félénk, óvatos gyerek voltam.

Nagymamámnak volt némi érdekes képessége, időnként megálmodott,előre megérzett dolgokat,de más furcsaság vele nem történt.Anyám egyáltalán nem vett észre semmi különöset soha, sem a tanyán, sem máshol.

Amúgy a mi tanyánkon is sokan meghaltak.

Olyan is előfordult egyszer, hogy mikor anyuval sétáltunk a házunkhoz tartozó mezőn, találtam egy kis agyagbábút, egy egyszerű baba alak volt, sárból készítve.Anyu nagyon ledöbbent, mikor mutattam neki, és rám parancsolt, hogy dobjam el.Elég fura, hogy ilyesmit találtunk ott, ahol már évtizedek óta nem járkált gyerek.Szerintem lehetett valaki kedves szomszédunk, aki olyasmivel játszadozott, amivel nem kellett volna...

Bocs, ha untattalak a történetemmel, csak gondoltam érdekességképpen leírom neked.

2011. jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

A könyvek belső borítóin csak a rokonaim nevei láthatóak, a tanya nem volt előzőleg senki másé sem, ha jól tudom.


Nagyon érdekes a Te történeted is. Bocsi, hogy rátérek, de, amikor láttad azt a lényt, sötét volt a szobában? Esetleg adott ki hangot, vagy megmozdult? Mennyi ideig láttad?

Amint már írtam, volt egy olyan álmom, melyben egy fekete párduchoz hasonló, de olyan "gekkósan" lapított fejű, piros szemű, "intelligens tekintetű" szörnyeteg jött elő a falból.

Lehetséges, hogy létező démon volt, aminek én is érzem/éreztem a jelenlétét? És nem csak a régi tárgyak kisugárzása miatt érzek félelmet?

Írtad, hogy egy agyagbabát is találtál. Erről jut eszembe, hogy többször találtam régi állati állkapcsokat az udvaron, a kertekben, a szőlőlugasban, a gyümölcsösben, mindig fent, a talajon. Csodálkoztam/csodálkozom rajta, mert minden esetben néhány nappal-héttel-hónappal az esetek előtt még nem voltak ott a csontok. Más állatok régi, kiszáradt csontokat pedig nem áshattak elő, mivel nincs mit enni rajtuk. Kutya sincs a tanyán, csak akkor, ha kivisszük (ritkán) a nagyszüleim kutyáját, ezért ő sem tehette.

2011. jún. 24. 12:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!