Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a halálról?

Mit gondolsz a halálról?

Figyelt kérdés
Hogyan képzeled el stb. Egy nemrégiben feltett kérdés miatt írtam ki,de nem ugyanaz,mert az arról szól hogy félnek-e tőle az emberek. Jöhetnek a válaszok. :)
2011. máj. 26. 15:39
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

A válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:19


Igen hozzákapcsolható természetesen, csupán egyetlen dolgot kell belátni, amihez tudok neked adni egy elég részletes leírást, ha érdekel...röviden azt vetíti elő, hogy a tudaton kívül nincsen semmiféle univerzum(alapverzió hogy van, és az egyetlen másik lehetőség, hogy nincs..harmadik variációról nem beszélhetünk), vagyis a világérzet csakis mentális, gondolatok sora, és egy mindent felölelő Elme az, ami teret biztosít bárminek ami él...tulajdonképpen a világ az Elme Gondolata, és a világon belüli élet maga az Elme, persze az adott fizikumokhoz tartozó szellemi szintben, amit az ember túlléphet, és az Elmévé válhat tudatában.


üdv és jelezz ha kell a mű

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
tudtam én hogy mindent csak én képzelek össze ^^"
2011. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Én a reinkarnációban hiszek. Miért? Mert azt tartom logikusnak, hogy a lélek folyamatosan fejlődik és végül visszatér az Istennőhöz és az Istenhez - avagy ki hogyan nevezi az istenét.


Épp ezért nem félek. Nagyon szeretek élni, mert minden nehézség ellenére megtaláltam az örömöt, szépséget és boldogságot, hálás vagyok az Isteneknek, amiért én is lehetek, de el tudom fogadni, hogy ez nem örök.

Pokolban és hasonló büntetés-végrehajtó túlvilágok létét nem tartom logikusnak, tehát nem is hiszek bennük - tehát ennyi :)

2011. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Még 5000x tegyétek fel a gyakorikérdéseken az ilyen kérdéseket. marha izgalmas. ennyire unatkoztok?
2011. máj. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Meghalsz, vége.
2011. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:36


úgy csinálsz mintha az anus-od lenne a gyk tárhelye :-DDD nem fér bele? xD

2011. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:18


Igen, érdekel, hogy melyik műről van szó.

2011. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

A válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:54


akkor itt a szerző és cím egy linkkel.


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 emolány ***** válasza:
A halál lehet csendes és könnyű és lehet hangos és nehéz. Én nem félek tőle. Minden a halál oráiban ér véget.
2011. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 RELIKVIA1212 válasza:

Szerintem a halál igazából az élet legutolsó és legcsodálatosabb csodája.


Viccesnek tűnhet, de én így gondolom.


Szerintem a halál az egy téves hiedelem, hogy gonosz és rossz és megátalkodott és fejbebax a kaszával stb...


Nem.Nem erről van szó szerintem.

Sokkal inkább arról hogy:


Itt a földön létezni a szellemnek és a léleknek nagyon megterhelő. Elveszíti könnyedségét, szabadságát, testbe zárul ahonnan csak néha és rövid ideig képes kibújni (mert nem lépsz ki minden alkalommal mikor alszol a testedből).

Pontosan ezért én inkább úgy tekintek a halálra mint az életből való megváltásra, visszatérési lehetőségre abban a szép világba ahonnan érkeztem.

Én inkább úgy érzem hogy a halál segít az embereknek elhagyni a földi életet és felkészíti a földöntúli lét értelmezésére befogadására.


Én azt hiszem hogy amikor félnek az emberek a haláltól, akkor nem ő tőlle félnek hanem attól ami a meghalás után rájuk vár.

a szellem emberként a teremtő lélek erejét képviseli így változtathat az életén, sorsán, életminőségén, megoldhatja problémáit stb de szellemként nagyon sok dologban meg van kötve a keze.

Éppen ezért amikor valaki fél meghalni, nem csupán az alap életösztön dolgozik benne, hanem az az érzés tudatalatti gondolat hogy mennyi elvarratlan dolga van még, meg nem oldott problémák ezrei, amik a halál után mind mind húzni nyúzni fogják és akkor már nem tehet ellene semmit (amíg meg nem születik újra). És sokaknak ez nagyon traumatikus életben valósul meg... így érthető a halálfélelem. Nem akar átmenni mert nem csinált még meg semmit!


Tehát szerintem a halál segít nem bánt! :)

2011. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!