Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit gondolsz erről a halálról...

Mit gondolsz erről a halálról szóló véleményről?

Figyelt kérdés

"A halál után valószínűleg az van ami a születés előtt volt! Egyesek túl sokat gondolnak magukról és ezek az emberek hisznek a mennyben, a pokolban vagy a lélekvándorlásban.

Én nem úgy gondolom, hogy jelentéktelenek vagyunk mint emberek, de nem vagyunk többek mint egy átmenet két dolog között!


Ha átgondoljuk eddig mi történt, lehet megértitek mire célzok: Ha nem lettek volna -csillagok -bolygók -légkör -növények -dinók -állatok -kisebb állatok akkor mi emberek sem léteznénk és nem tudnánk továbbfejlődni!

Miből gondoljátok, hogy mi nem csak egy átmenet vagyunk két dolog között mint az állat ami megeszi a növényeket és amiből kifejlődtünk??

Valaki azt kérdezi: "miért szenvedünk ha csak ennyi a dolgunk/ha csak átmenetek vagyunk", azért élünk, szenvedünk és vannak érzéseink, hogy ezt az átmenetet megvalósíthassuk! Ha nem lennének érzéseink, nem szenvednénk, akkor nem tudnánk fejlődni sem, ugyanis hozzátartozik a szenvedés és a szeretet a fejlődéshez! Kreatív ajándékokat készítünk, dolgozunk, éljük mindennapjainkat, hogy később az örökké élő mesterséges intelligenciával rendelkező egyének vegyék át a helyünket! Ha nem lenne bennünk érzés, kedvünk sem lenne tanulni és új dolgokat megismerni! Mindannyiunkban benne van a tudás akarása!


Mi átmenetek vagyunk a tudatlanság és a zsenialitás között.. Ennyi az értelme az életünknek!


Gondoljatok bele már most milyen ütemesen fejlődik a technika: Amikor gyerek voltam még telefon sem volt, most meg alig lehet gombos és nem érintős készüléket kapni! Alig 30 év telt el.. Nincs már sok hátra és jelentéktelenek leszünk.


Ha csak gépek lennének tudnának utazni az univerzumban, ugyanis számukra az idő semmissé válna.. ha fénysebesség nem is lesz, pár millió év alatt akkor is elérnek egyik pontból a másikba. Az örökké valósághoz képest pedig ez nem sok idő! Új környezet felfedezésére lesznek alkalmasak, megismerik a világot és az egészet, nem csak egy részét mint mi! Ez a küldetésünk, az emberek küldetése.. a fejlődés!

Mindegy mit teszel, mert akármit teszel befolyásolod a többieket. Akár jót, akár rosszat teszel változtatsz valamin:

Ha háború van technikai fejlődés megy végbe, ha nyugis béke van kísérleteket végeznek - technikai fejlődés!

Többé nem lesz szükségük ránk.. csak addig kellünk amíg mesterséges intelligencia nincs! Ez az életünk, nem vágyhatunk többre. Nem is gondolhatunk többre, számunkra ez jutott!

Ha érzések nélkül kaptunk volna életet, akkor nem fejlődnénk tovább.. ezért kell szenvednünk és elfogadnunk a semmivé válás gondolatát!

Én félek a haláltól!


Hangsúlyozom.. ez csak az én véleményem! Szerintem túl nagynak/mérvadónak képzelik magukat a valamiben hívő emberek! Nem vagyunk mi ilyen "nagyok" csak emberek vagyunk... Jelentős Átmenetek vagyunk a pár ezer évünkkel amit éltünk/élünk a több milliárdos univerzumhoz képest! Végül is nélkülünk.. emberek nélkül nem menne!"


Egy vélemény a halál gondolatáról és a jövő elképzeléséről!


Mindenki úgy éljen amilyen boldogan csak tud, senki nem szomorkodjon, ugyanis nincs sok időnk és csak egyszer van ilyen! Tanuljatok és segítsétek a cél elérését, hogy még a mi életünkben bekövetkezhessen!


2010. júl. 18. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Már az első 3 sora ellentmondás..


Nem lehet az a halál után ami a születés előtt volt hiszen nincs már élet a testben...


Míg egy magzat él, és érzékel!!


A halál után semmi sincs!

2010. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ma 21:12


Talán ha eltekintettél volna az átgondolatlan mondattól és végig olvasod ,akkor látnád ,hogy a halál utáni lét kérdésben ugyanazon az állásponton vagytok.

2010. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, tényleg a fejlődés a cél, de nem olyan formában fog megtörténni, ahogyan te elképzeled...mesterséges intelligencia, és gépek...ott hol van az érzés, hol van a boldogság? Hát nem az élet értelme maga a boldogság? Jól látod, hogy egy átmenet vagyunk, mindaddig, amíg megvan bennünk az önzés, a cél tehát ezt elhagyni, és léphetünk egy szintet, egy dimenziót, mindegy hogyan nevezem. Önzetlenné kell válnunk, a terv ez. Mert azért azt te is beláthatod, hogy az Univerzum nem csak úgy magában van, hanem tudatosság rejlik mögötte. És e tudatosság létrehozott minket, a Földi élet csúcsait, a gondolatalkotókat, akik észre tudják venni ez alkotót, és megkezdhetik a fejlődést, ami a tiszta szeretet felé igyekszik...hiszen a szeretet az összetartó erő. Azt pedig elárulom, hogy mindenki olyan, mint amit magáról hisz. De nincs sok értelem abban, amit te mondasz. Mint ahogy abban sincs, hogy itt élünk 60-80 évet...így...Az igazi "hívők" pedig az összes embert azonosnak tekintik, azonos értékűnek, tehát ugyanúgy nagynak... :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
éreztetek már magatokon egyszúrást?(bárhol a testeteken? ) ,ami 1 pillanatig tartott és utána semmi következménye nem volt ? és emlékeztek a 7. Kémia órákra? az Atom felépítésére? az egész Világ így épül fel ez képzeljétek el Vagyunk mi és a testünkön sok kis molekula azaz mi vagyunk az Atom mag és a kis részecskék amiből fel épülünk a (portonok) és az (neutronok ) az egész világ így épül fel (szerintem) szval 1 testen ahol a mi univerumunk 1 Proton az meg se érzi ,ha mi el pusztulunk és mi sem ,ha a mi testünkön pusztul el 1 civlizáció
2010. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Mindegy mit teszel, mert akármit teszel befolyásolod a többieket. Akár jót, akár rosszat teszel változtatsz valamin: "

Hát nekem ezzel komoly bajaim vannak! Éppen mert így van, NEM mindegy, hogy mit teszel! Mert NEM mindegy, hogy miképpen hatsz a többiekre, (ami nincs!!!, mert minden létező végső soron EGY) és miképpen hatsz a változásokra. Tulajdonképpen egy óriási kör végén, te magad tapasztalod meg, a saját választott megnyilvánulásaid gyümölcsét. Tehát az életed "csak" annak a megtapasztalása, hogy tudsz teremteni! A gépvilágban én sem hiszek,.. vagy mind azok vagyunk?!

2010. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
lehet hogy mire50 éves leszek már gyakori lesz az emberklónozás
2010. júl. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jol megvan fogalmazva, es Enis igy erzem!
2010. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nem hiszek a lélekvándorlásba,de viszont szeretném ha lenne ilyen dolog.Én is félek a haláltól!
2010. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"Ha átgondoljuk eddig mi történt, lehet megértitek mire célzok: Ha nem lettek volna -csillagok -bolygók -légkör -növények -dinók -állatok -kisebb állatok akkor mi emberek sem léteznénk és nem tudnánk továbbfejlődni! "


Ez hülyeség! Miből gondolják egyes emberek, hogy a természet direkt a mi fejlődésünk miatt alakult úgy, ahogy? Csupán MI alkalmazkodtunk hozzá! Ha nem így történt volna, akkor is itt lenne az élet, csak másmilyen formában!

2011. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ja, és a haláltól való félelemről:

én nem félek tőle. Te miért teszed? Számomra csak annyit jelent, hogy rálépek egy olyan útra, melyet már régóta vágyok megtenni, és végre magamhoz ölelhetem a Teremtőt, Istent, Jehovát, ahogy tetszik. Szeretem őt és ezért akármilyen furcsán hangzik: már alig várom, hogy meghaljak! Persze nem keresem a bajt, hagyok mindent a maga idejében végbemenni. Csak örömtelien várom.

És ezért nem is félek semmitől. Ha azt vesszük: akármelyik embernek felteszed a kérdést 'mi a legrosszabb, ami történhet veled?' azt válaszolja: az, hogy meghalok.

Ha tényleg ez a legrosszabb, akkor az élet nemcsak hogy nem egy játék, de tétje sincs!

És tényleg érdekel, hogy Te miért félsz a haláltól!

2011. okt. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!