Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a halálról?

Mit gondolsz a halálról?

Figyelt kérdés
Hogyan képzeled el stb. Egy nemrégiben feltett kérdés miatt írtam ki,de nem ugyanaz,mert az arról szól hogy félnek-e tőle az emberek. Jöhetnek a válaszok. :)
2011. máj. 26. 15:39
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
:( Köszi a válaszokat. :) Még valami... egyik nagypapám folyamatosan azt mondogatja,ha megérem... nagyon rosszul esik,mert nagyon jó ember.
2011. máj. 26. 15:56
 12/40 anonim ***** válasza:

keserű méz ez jutott eszembe amíg élsz nem számít hogy a tűz után jön a a sodró árvíz. Keserû méz - amíg érzel mindegy milyen rossz vagy jó az íz.

én inkább élnék még 100évig szomorúságban mert nem csak az van mint hogy egyszer meg kelljen halnom!

2011. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
márpedig meg kell :-SS
2011. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Fájni fog, akárcsak a születés.
2011. máj. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem biztos hogy fáj mondjuk ha már egy ideje kómában vagy akkor azt se tudod hogy mivan...
2011. máj. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 pelgrim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy a halál semmire se jó, nem kívánt teljesen fölösleges szenvedés. Van ugyanis annak a folyamatnak, amit halálnak nevezünk egy nagyszerű emberhez méltó változata, amely csak azt távolítja el tőlünk ami nem igazán a miénk amit nem Istentől kaptunk, ez a színeváltozás.


Míg a halál majdnem mindent tönkretesz és szellemi fejlődésünkre nézve semmivel se jobb mint egy fájdalmas, nem kívánt félbeszakítás – nem beszélve a testi és érzelmi szenvedésről – a színeváltozás nem csak kíméli a testet, hanem tökéletesíti és felújítja. Az ember visszakapja erejét, szépségét, ifjúságát, azonfelül megszerzi egy magasabb rendű természeti törvény ismeretét és annak tudatos alkalmazását.

2011. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
csak én nem értem mit akartál mondani? mi az a színeváltozás?
2011. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Altattak már műtéthez? Beadják az altatószert, és pár másodperc múlva se kép se hang, teljes öntudatlanság. Tulajdonképpen akkor sem létezel. A halál is ilyen szerintem, csak többé már nem ébredsz fel. Persze az emberi tudat számára ez felfoghatatlan, de amikor végleg "elalszol" akkor már úgyse fog számítani:) Tovább élsz majd a leszármazottjaid génjeiben.


Örkény István írónak volt egy nagyon találó gondolata a halállal kapcsolatban: "Ne félj az elalvástól, mert amire oly sokszor elborzadva gondolsz, nem más mint az álmaid elcsendesült örökkévalósága.


Egyébként ahogy idősödik az ember, úgy fél egyre kevésbé a haláltól. Érdemes lenne idős emberekkel elbeszélgetned erről.

2011. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Végre vége a szenvedéseknek. Nem félek tőle, hogy mi lesz utána, de határozottan én akarom eldönteni, hogy mikor és hogyan.
2011. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 pelgrim ***** válasza:

"csak én nem értem mit akartál mondani? mi az a színeváltozás?"


A színeváltozás egy életre szóló lelkigyakorlatnak egy folyamatnak az eredménye, amit az ember önmagában elindíthat és végbevihet. Egy példát erre a keresztény Bibliában találhatsz Mt.17,1-9; Mk.9,2-13; L.9,28-36.

2011. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!