Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a halálról?

Mit gondolsz a halálról?

Figyelt kérdés
Hogyan képzeled el stb. Egy nemrégiben feltett kérdés miatt írtam ki,de nem ugyanaz,mert az arról szól hogy félnek-e tőle az emberek. Jöhetnek a válaszok. :)
2011. máj. 26. 15:39
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
jó majd letöltöm és elolvasom :-D...
2011. máj. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim válasza:
szerintem szar,nagyon. még fiatal vagyok,de néha belegondolok,főleg idős rokonaim láttán,hogy de szar lesz egyszer meghalni. azért nemjó szerintem,mert érdekelne hogy mi lesz a földön 200 év múlva,meg amúgyis,jól el vagyok az életemben.persze vannak gondoknéha,nem erről van szó. az a baj,hogyha nemhalnának meg az emberek sose,és pl még szent istván is élne,akkor ha 1000emeletes panelházakat épitenének se férnének el az emberek. a világ,az élet olyan mint egy busz. egyszer beszállsz,de ki is kellesz szállni
2011. máj. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Halál:

Egy váltópont az Élet meg nem szűnő folyásán az emberi elmének, ahogyan a születés is. Oka, hogy az emberi értelem önző magatartásának gát legyen szabva, mivel ha örök létű testtel bírnának az egyének, akkor valóságos pokoli élményeket élnének meg nap mint nap, s természetesen a túlzsúfoltság is teret nyerne a bolygón, ami az előbbit csak fokozná.


Mi történik a halál pillanat után?

Tulajdonképpen az emberi tudatnak megjelenő tapasztalat módosul, változik a "képsor"...ahogyan álomban is megteszi..hiszen ott sem az ébrenlét alatt használatos fizikai testen keresztül jut világérzethez. Ahogyan naponta, a halál pillanata után az emberi elme visszazuhan, először álomélményben részesül, amik félelmeik és vágyaikat vetíti le, s utána egy öntudatlan állapothoz érkezik el, ahol a Forrás eredeti állapotában időzik, majd ébredés előtt kilökődik, amikor megélhet ismét egy álmot, s eztán az ébrenléti állapotba találja magát ismét...vagyis újjászületik, s azért, hogy a tapasztalás által megérthesse az Élet valós értelmét és célját, megtudja igaz okát - hiszen egy születés-halál közti ciklus vajmi kevés erre - mert a tapasztalatban viszonyítottságot él meg(fizikai és mentális szinten is), ami segítségével megtudhatja mi az Élet Igazsága...ugyanis csak és kizárólag saját "kárán" értheti meg mi a valós JÓ, a valós boldogság...mert az Élet értelme az, hogy teljes tudatban együttműködjünk az Egésszel, és célja pedig az, hogy ezt felismertesse az egyénekkel...ehhez viszont szükség van a negatív aspektusra, mivel anélkül a szent jóságot, az igaz boldogságot nem tudnák mihez hasonlítani. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:
Én iszonyatosan félek a haláltól! Valahányszor rágondolok, mindig rettegés fog el! Én felnőni sem akarok!!! :)
2011. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Mit gondolo?Hogy onnan még senkisem jött vissza,valószínű tökéletes odaát.
2011. máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Killgun ***** válasza:
1. vagyok:Amúgy a halál után is van élet.Aki asztrálprojekciót hajtott már végre,tudja miről beszélek.Az asztrál tetsed tovább él,és választhatsz:Mit kezdesz vele?Előről kezdesz mindent?Vagy hagyod,hogy eldőljön a büntetés/jutalom súlya?(Menny,pokol...)Én nem kezdem újra az biztos...Felmegyek a 4 igaz barátommal a mennybe.Bár lehet,hogy inkább a pokol,de együtt!
2011. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

LastOne.Left


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:51



A megvilágosodás, mint lehetőség hozzákapcsolható a gondolatmenetedhez?

Ha igen, akkor hogyan?

2011. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
azon gondolkozom most hirtelen hogy miért nincsen egyetlen egy olyan élő organizmus sem aki sosem hal meg pedig mekkora evolúciós előny lenne már xD
2011. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
engem nem zavar hogy van. halál nélkül nincs élet. biztos ugyanolyan érdekes mint az élet még akkor is ha az egész csak semmi.
2011. máj. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
18:20 a hidra meg néhány szivacs fajta elvileg élhetne örökké hiszen tökéletesen tud regenerálódni :P
2011. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!