Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha valaki megvilágosodik,...

Ha valaki megvilágosodik, lényegében mire ébred rá? Mit érez olyankor, rájön, hogy merre kell elindulnia vagy ekkor már mögötte van a megtanulni való?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindkettő előtte is és utána is van annak a bizonyos embernek a megtanulni valója. Van hogy már tudja azt és csak később világosodik meg de van hogy még nem tudja azt de előbb világosodik meg hogy később vagy hamarabb van az csak maga a személytől függ hogy milyen gyorsan vagy épp lassan tanul a dolgok jelentőségeiből vagy hogy nem tanul azokból.
2011. máj. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

arra jön rá, hogy mi a valóság és mi az illúzió. észreveszi, hogy merre tart, "látja maga alatt az utat", ami az igazi út, s nem a téves, így azt már tudatosan járja...egy dolog marad mögötte, mint tanulnivaló...és az az, amit az első mondatomban írtam le. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

18:10 Én egyszer ettem LSD-t és erre mindre rájöttem de szerintem ez nem az igazi megvilágosodás.

Amúgy attól függ milyen ember vagy. Mindenki más. Van aki megtalálja közben a hitét, van aki viszont elutasítja mindet. Én úgy gondolom igazán megvilágosodott emberek nem tartózkodnak a társadalmunkban hanem messziről elkerülik azt.

2011. máj. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát a megvilágosodás gyakorlatilag ráébredés arra, mi a feladatunk, egy kiindulási pont?
2011. máj. 20. 19:21
 5/12 anonim ***** válasza:

18:38.


Akkor az egyszerűség kedvéért elárulod, hogy szerinted mi a valóság és mi az illúzió? Azt persze hozzátenném, hogy a ráébredés úgy értendő, hogy be is látja az egyén a "valót". :)


Kérdezőnek.


nem, a megvilágosodás ráébredés arra, hogy mi a valóság s mi nem az, vagyis mi az eszköze a valóságnak, hogy ez utóbbi észrevehető legyen. bár ha nagyon lesarkítjuk, akkor végül is ráébredés arra, hogy mi a valós feladatunk, de ez kollektív feladat, s nem egyénre szabott...s végül is azt is mondhatjuk, hogy ez egy kiindulási pont, de innentől kezdve inkább elindulásinak nevezném, igaz nem tudom mennyire érted ezt így, vagy mit értettél "kiindulási pont" alatt. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

LastOne.Left.


Igazad van, én is erre gondoltam, csak te jobban megfogalmaztad, elindulási pont. És ha elindultunk, mi a következő lépés?

2011. máj. 20. 20:10
 7/12 anonim ***** válasza:

aki megtudta, ráébredt arra, hogy mi a valóság az tudni fogja...de egyébként az, hogy megerősítsük "kapcsolatunkat" a Valósággal(mivel már tudni fogjuk "hol" keressük Azt), és a gyakorlatok segítségével azonosulunk Azzal, mindaddig, amíg Azzá nem válunk teljes tudatunkban. :P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

19:46


18:38 vagyok. szerintem mindenki magának készíti el a saját valóságát. az hogy mi illúzió? az egész világ.

én csak azt hiszem amit tapasztaltam. Nem is akarok meggyőzni senkit se semmiről.

2011. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kedves 18:38.


érdekes amit írsz, de mégis miből, honnan merít az egyén, amikor leképezi az úgynevezett saját valóságát...nem lehet, hogy az maga a Valóság, amiből ekkor merít? azzal egyetértek, hogy a világ az illúzió, pontosabban a fizikális megjelenés. :)


abban is egyetértek, hogy a meggyőzésre nincsen szükség...én is csak a kérdésekre válaszolok, s vissza-vissza kérdezgetek...ez egy ilyen fórum. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

18:38 vagyok

szerintem a bejövő információ alapján építi fel az ember a valóságát. Abból szelektálja ki az egyén hogy mit tart valósnak és mit nem. De minden bejövő információ lehet illúzió is.

Nézzünk meg egy csecsemőt. Ők információ porszívók. A valóság nagy része abba a korban épül fel. De az előtt hogy ezt elkezdte, csak egyetlen valósága volt. Az hogy él.

Az egyetlen dolog ami szerintem nem lehet illúzió az az hogy élünk.

2011. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!