Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van még olyan, hogy valaki...

Van még olyan, hogy valaki egyik napról a másikra hirtelen megvilágosodik?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 15:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, megtörtént. Igaz sokszor előjönnek még az érzékenyebb napok amikor mindenre érzékeny vagyok, de már tudom kontrollálni az érzéseimet is. Még csak az úton vagyok de azt hiszem jófele haladok. :)
2011. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jelenésed vagy látomásod is volt?
2011. máj. 10. 15:21
 3/16 anonim ***** válasza:

Az nem.

Én teljesen másképp éltem meg.

Ez egy hosszú folyamat volt, mindaddig amíg egy nap felkeltem és teljesen másképp láttam a dolgokat, amikről azelőtt gondolkoztam.

2011. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De az hogy lehet, hogy valaki arra ébred egyszercsak, hogy megtért?
2011. máj. 10. 15:32
 5/16 anonim ***** válasza:

A megvilágosodás és a megtérés között (nekem legalábbis) egész más a különbség. Én megvilágosodtam, és nem megtértem. Bár előtte is hittem Istenben, most is hiszek benne de sosem voltam buzgó vallásos.

Én megvilágosodtam valamennyire(ahogy írtam még úton vagyok a cél felé) , úgy mint a buddhisták csak hogy valamihez hasonlítsam hogy is értettem én.

2011. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan álmom ami eléggé megváltoztatta a hozzáállásomat, mondhatni megtértem. Maga az álom rövid volt, talán csak pár percig tartott, de az utána jövő folyamat (az hogy minél inkább igyekszem Istennek tetsző életet élni) most is tart.
2011. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mi volt abban az álmodban, elmondod?
2011. máj. 10. 15:44
 8/16 anonim ***** válasza:

Bizony van.


Jn 3,3 "Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát."


Nem megvilágosodásnak hívják, bár bizonyos tekintetben lehetne annak is hívni, hanem megtérésnek.


"Ezenképen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Ne uralkodjék tehát a bűn a ti halandó testetekben, hogy engedjetek néki az ő kívánságaiban:

Se ne szánjátok oda a ti tagjaitokat hamisságnak fegyvereiül a bűnnek; hanem szánjátok oda magatokat az Istennek, mint a kik a halálból életre keltetek, és a ti tagjaitokat igazságnak fegyvereiül az Istennek.

Mert a bűn ti rajtatok nem uralkodik; mert nem vagytok törvény alatt, hanem kegyelem alatt." Róm 6,11-14


A nem hívő egyszer születik, kétszer hal meg, a hívő kétszer születik, egyszer hal meg.

2011. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A nem hívő hogyhogy kétszer hal meg?
2011. máj. 10. 16:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Szedresi Anna válasza:

Igen, létezik olyan, hogy valaki megvilágosodik.

Ez történt velem is 2011. márciúsának elején, pontosabban márciús 5-én.

Mielőtt azonban drasztikusan megváltoztatom az életemet, el kell rendeznem pár dolgot.

A megvilágosodás fantasztikus dolog, és akivel ez megtörténik, az köszönje meg Istennek, mert ez nagyon különleges kiváltság.

Számomra a megvilágosodás lényege az volt, hogy másképp kell tisztelnem Istent, mint eddig.

Üdv: Anna

2011. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!