Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, , kell, , elindulnia...

Mikor, , kell, , elindulnia kisfiamnak?

Figyelt kérdés
14 hónapos múlt.most kezdi engedni csak,hogy vezessem.egyre gyakrabban és hosszabb ideig áll meg kapaszkodás nélkül.most már lassan elindul,ugye?(szekrény mellett már lassan hónapja lépeget,de sokszor lábujjhegyen)
2011. szept. 14. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más és más. az átlagot nem tudom, de ha gond lenne, akkor a védőnő, gyerekorvos már mondta volna.

Most jobb az úgy neked, ha megírom, hogy nem töltötte be a 11 hónapot a fiam, amikor egyedül elindult?

2011. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Enyém pont ennyi idősen indult el. De minden gyerek más, nyugi!!! Az sem baj, ha lábujjhegyezik először, ez életkori sajátosság. Egy gyógypedagógus
2011. szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam is ennyi idősen indult el. A kisebbik egy évesen már járt. Minden gyerek más.
2011. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Unokahugom 13 honaposan engedte el elosszor a tamasztekot. 14 honaposan tette meg az elso lepest, de inkabb maszott me egy jo darabig utana. 16 honapos koratol mar inkabb jarkalt. De ez nem az etalon, mert unokaocsem meg 12 honapos koratol szaladt. Minden gyerek mas es mas. Ha elengedi a tamasztekot, az jo jel, az jelenti, h jo a fejlodesenek az uteme. De ebbol meg nem lehet kovetkeztetni, a jaras idejere.
2011. szept. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 18 hónapos kora után már utánajárnak,hogy mi lehet az ok,de ti bőven jók vagytok.
2011. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos korig nem baj, ha nem indul el, utána már szakemberhez kell fordulni.

Off: "most kezdi engedni csak,hogy vezessem" - ne vezetgesd! Azzal nem segítesz, sőt akár áthatsz is!

2011. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ne vezetgesd, az én fiam most 14 honapos, már a laksában egyedül jár vagy mászik, néha a játszotéren is, de 10-14 honapig vezetgettem azt hittem kitörik már a derekam, ha nem vezettem volna akkor elöbb el indult volna, de igy kényelmesebb volt neki..
2011. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam meg 17 hónaposan indult el, az egyik edzőtársam kislánya meg 18 hónaposan. Ha másfél éves koráig elindul, akkor minden rendben.
2011. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már így jár, vegyél neki egy járássegítőt! Az én fiamnak is az tett jót, és én sem vezetgetem, ha csak nem csimpaszkodik rám. ha belegondolsz te is furán jársz ha a két kezed felemeled, az egyensúly a fontos, amit meg kell tanulniuk.

A járássegítő nálunk abszolút bevált, 8 hós három hetes volt a fiam, amikor felállt, most 13 hónapos és 10-én megtette az első lépéseit.

Nem vagytok elkésve, nem késtetek le semmiről, de a vezetgetést tényleg ne eröltesd. Viszont azt kipróbálhatod, hogy ha megáll egyedül a gyerkőcöd, akkor tényleg csak a gyerkőcnek karnyújtásnyira guggolj le elé és csald magadhoz, hogy lássa, közel vagy, mászni nem érdemes, akkor a lépés lesz a leglogikusabb :-)

2011. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!