Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kell meditálni?

Remese98 kérdése:

Hogyan kell meditálni?

Figyelt kérdés
Tudom már kérdeztem de légyszives ne olyanokat írjatok h keressek rá, hanem írjatok le egyet köszi
2011. márc. 15. 17:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A gondolat is ugyanolyan érzés mint az inger. Sőt, ugyanaz, csak az érzések már reflexé alakultak, a gondolatok pedig az akaratunktól függenek. De csak ennyi a különbség.
2011. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Igen, a légzés figyelése egy meditációs technika. Ez annyit jelent, hogy egy mód arra, hogy kiszorítsuk az agyunkból a godnolatokat. Figyelünk a légzésre, tehát nem godnolunk a villanyszámlára. Szóval nem agyalunk más dolgokon.


Jártam egy helyre, ahol azt tanították, hogy számoljuk a légzést. Ha észrevesszük, hogy gondolunk valami másra, akkor kezdjük a számolást megint előről. Így eljuthatunk akár 5-ig. Úgy értem, 5 légzést meg tudunk számolni anélkül, hogy valami másra gondolnánk. És később esetleg 8-ig, vagy akár tízig is, és így tovább. Ez addig kell, míg meg nem tanulunk e nélkül is a gondolatnélküliség állapotában lenni.

2011. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
22:44. Furcsa. Én is járok egy helyre, ahol körülbelül ezt mondták :). Lehet ugyanolyan helyre járunk? :-).
2011. márc. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
húú köszönöm szépen :D sok jó választ kaptam ^^ amikor arra gondoltam arrra patakosra akkor elaludtam ujrapróbáltam és megint elaludtam XDXD de köszönöm szépen
2011. márc. 20. 11:52
 15/15 anonim ***** válasza:
Az elalvás az nálam is megvolt, ne aggódj, ez normális. Én a legelső meditálásnál (kb 7-en voltunk) voltam így, folyamatosan mondogatták, hogy mit kellene látni, (most egy ajtóhoz érünk, most egy tisztáson vagyunk stb) de én csak az ajtóig jutottam :))))
2011. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!