Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kell meditálni?

Remese98 kérdése:

Hogyan kell meditálni?

Figyelt kérdés
Tudom már kérdeztem de légyszives ne olyanokat írjatok h keressek rá, hanem írjatok le egyet köszi
2011. márc. 15. 17:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
a legegyszerűbb, ha lefekszel az ágyba lehunyod a szemed és valami kellemesre gondolsz. mindezt úgy, hogy megpróbálod kizárni a külvilág zajait.
2011. márc. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia! Azt hiszem válaszolok és én is megyek meditálni :).

Rengeteg fajtájú van. Nekem a kedvencem az önmeditálás. Leülsz, vagy lefekszel, és nem gondolsz semmire. Abszolút semmire. Csak vagy. Ne időre mérd, csináld addig ameddig jól esik. Nekem könnyebb úgy ha meditációs zenére csinálom, de van akit hátráltat.


A másik kedvencem az, amikor egy erdőben sétálok, látok egy szép patakot. Szépen beledobálom egy üres flakonba a gondjaimat. A flakont beledobom a vízbe, és szépen elsodorja az ár.


De meditálás közben gondolhatsz elhunyt szeretteidre is :).



Na remélem érthető :D. Majd írd meg milyen volt.

2011. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"A másik kedvencem az, amikor egy erdőben sétálok, látok egy szép patakot. Szépen beledobálom egy üres flakonba a gondjaimat. A flakont beledobom a vízbe, és szépen elsodorja az ár. "


Gondolom ezt csak elképzeled.

Remélem senki nem megy ki az erdőbe műanyag flakont dobálni a patakba... :S

2011. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Meditálni bonyolult. Kezdetnek néhány dolgot leírok róla. Úgy kell elhelyezkedni, hogy a gerincünk függőleges legyen. Tehát egyenesen ülve egy széken, vagy a földön, esetleg zsámolyon jógaülésben. El kell helyezkedni stabilan, hogy semmi zavaró kényelmetlenséget ne érezzünk. Azért kell a függőleges gerinc, mert ezen át energia kapcsolatot hozunk létre az "ég" tehát az Univerzum, és a Föld között.

Legyen gyertya a közelünkben, esetleg Budha vagy más avatárnak a képe. A fényre szükségünk van.

Így tehát energia áramlik a fejtető csakrán keresztül végig a gerincünk mentén az energia - központokon, vagyis a csakrákon át, a földbe, és azután vissza. Ez egy körforgás.

Csakhogy, ha a fejünk tele van godnolatokkal, akkor ezek útját állják az energia áramlásának. Tehát el kell érnünk, hogy a godnolatok megszünjenek az agyunkban. Ez nagyon nehéz dolog. Sokat kell gyakorolni. Tehát az igazi meditációban az ember semmire nem gondol. Üressé válik, megszünteti a gondolatait. Ha sikerül elérned ezt, akkor úgy érzed, emelkedsz, vagy megnyúlsz, hosszan, magasra, érzed, hogy össze vagy kötve az Univerzummal. Mintha egy hosszú csatorna nyújtózna föl az égbe a fejed tetejéről.

2011. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:36


Szóval szemetelsz! Ezt jelentem a Greenpeace-nek...

2011. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Jééézus :D. Persze hogy csak gondolom. Nem, majd kihúzom a gondolataimat xD.
2011. márc. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg arra szoktam gondolni, hogy egy patakban fürdök, na kösz szépen, ezek után már nem...
2011. márc. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"érzed, hogy össze vagy kötve az Univerzummal"


akkor mégis gondolok valamire, arra hogy össze vagyok kötve az univerzummal. Ez is gondolat.

2011. márc. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amit érzel, az nem godnolat, hanem érzés. A gondolat az, amit godnolsz.
2011. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha a légzésemre figyelek az jó?
2011. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!