Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Biztos, hogy csak egyszer élünk?

Biztos, hogy csak egyszer élünk?

Figyelt kérdés

Most a szkeptikusokhoz fordulnék: nektek mik a konkrét bizonyítékaitok arra, hogy ez az egy életünk van?

Köszönöm a válaszokat.


2011. febr. 25. 13:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

A halál utáni léleknek -jobb esetben- van öntudata, és tudatosan választja meg (karmájától függően), hogy miként, mikor és hol szeretne újra megtestesülni. Persze mikor megtestesül akkor elveszíti minden emlékét, hiszen hatalmas teher lenne minden életünkre emlékezni.De persze vannak akik emlékeznek előző életeikre és tudatában vannak, hogy kik voltak ezelőtt, pl ilyenek a tibeti lámák(nem, nem az állatkerti lámák:)).


Marivs

2011. febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

kedves Marivs.


S mi van olyankor, ha ez a megvilágosodás(igazi) léptet rá az útra, amiről Buddha is beszélt? Mi van ha csak a megvilágosodás által léphetünk be oda, amit Jézus Krisztus a mennynek nevezett? Mi van, hogy ha megvilágosodás nyitja meg az univerzumot előttünk, hogy megismerhessünk azt, hogy teljes valójában "láthassuk"? Mi van ha a megvilágosodáskor látjuk be azt teljes tudatunkból, hogy egyek vagyunk mindennel? Mi van ha a megvilágosodás juttat el minket arra a szintre, amikor a tiszta boldogságot érezhetjük úgy, hogy azt nem homályosítja többé el semmi? Nem e a megvilágosodás egy olyan cél az emberiségnek, ami egy új kezdet lehet egyénenként?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, hogy mindezek nem lehetségesek. Annyit mondtam, hogy a végső állapot, a "mennyország" nem tart örökké, hanem egyszer úgyis kezdődik az egész előről, de ez már tényleg olyan téma, amiről nagyon nehéz bármit is mondani, mert nem sok információ van róla. A lényeg a megvilágosodás elérése, és mint láthatjuk bolygónk jelenlegi állapota még elég messze van ettől.


Marivs

2011. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Marivs.


Értettem, csak ezt akartam tisztázni. Az pedig világos, hogy valamikor vége lesz a dolognak, de csak macskakörömben használnám ezt, nehogy elrettenés legyen a vége. :)

Viszont amit említettél, hogy nagyon sok megszületés kell ahhoz, hogy egy egyén megvilágosodjon, nem e felgyorsítható folyamat(most)? Szerinted ennek akaratlanul kell folynia, vagy meg lehet oldani, hogy tudatosan is menjen?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Természetesen egy bizonyos szint után már gyorsabban megy a folyamat,aki tudatosan keresi a megvilágosodást, az már lényegesen közelebb jár, mint az aki el sem hiszi vagy egyáltalán nem is érdekli a téma.Előttük még nagyon sok élet és szenvedés áll.


Marivs

2011. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

no én azt kérdezem inkább kedves Marivs, hogy miért nem érdekli az embereket? mármint nem e lehet, hogy valami tévedés van egy bizonyos dologgal kapcsolatban, és amiatt tojnak bele? én pl találkoztam olyanokkal, akik elég jó fejlettségben vannak, már ha a jellemből ítélem meg, mivel abból teszem, hiszen jellemfejlődésről van szó a megvilágosodásig, ha jól tudom...de mégis szenvednek, kiröhögik ezt a lélek dolgot. Úgy látom valami nem stimmelhet...és a tudatos fejlődést is arra értettem, hogy megmutatni az embernek ésszerűen felépítve, hogy miről is van szó tulajdonképpen, mert ugye testből kiszálló lélek nem igazán nyerő...így nemhogy tudatossá tehetik fejlődésüket, de megérthetik, hogy miért is van fejlődés. Arra értettem a tudatosat, hogy nem passzívan fejődünk(hiába ugrik ez meg egy bizonyos szint után)...Mit gondolsz? S arról mi a véleményed, hogy olyanok, akik jó fejlettségben vannak, tudják erősíteni azokat, akik nem egy bizonyos módszerrel, ami szintén a jellemmel kapcsolatos? Illetve van egy "alternatív" lehetőség, amiről nem tudom tudsz e, s nem e erre kéne irányítani az embereket segítségképpen? :)


ui.: ne értsd félre nem kötekszem vagy ilyesmi, csak érdeklődöm, mert látom elég jól érted a dolgokat, s egy ilyen emberrel el lehet diskurálni. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

nem ismerek senkit akinek lett volna több. vagy titkolják?

nemhiszem. tehát 1 életünk van. ha bebizonyítod hogy van több is akkor elhiszem.

bármilyen ésszerű érvet elfogadok!!!

2011. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Hát rengeteg dolog van, ami miatt az emberek szarnak az egészre, vagy el sem hiszik. Főleg a kultúránk miatt, ugye itt Nyugaton pár ezer évig a kereszténység volt a divat, és azt nyomatták a népnek, hogy egyszer élünk(egyébként a Bibliában benne volt a reinkarnáció, de ugye ma már szinte sehol nem olvashatóak az eredeti evangéliumok, csak az átírt baromságok), rendesen kell viselkedni mert különben pokolra jutunk, stb. Ezeknek a tanoknak sajnos még mindig nagyon nagy társadalmi vissza hatása van még most, 2011-ben is, de szerencsére egyre jobban háttérbe kerül már az egyház.

Másik nagyon-nagyon hátráltató tényező a média ami ugye teljes társadalom és jellem kontroll, ebben is próbálják minél jobban nyomatni az ellenkezőjét, és próbálnak annyi problémát teremteni, hogy az embereknek ne is legyen ideje/kedve ezzel foglalkozni, mert milyen drága a benzin, meg a kenyér, hát ki ér itt rá meditálgatni?!

Az interneten szerencsére sokkal fogékonyabbak az emberek az ilyesmire, gondolom a személytelenség miatt, itt valami max beír pár :D-t meg LOL-t erre a témára, de élőben akár ki is közösíthetik aki ilyenekről beszél, stb. Azt meg soha nem tudhatod, hogy évek múlva egy-egy ember mivé válik, az én anyukám nagyon sokáig mélyen keresztény volt, most már csak nevet az ilyesmin. :)

Tehát egy a lényeg, el lehet indítani néhány embert az úton, de azt úgysem te szabod meg, hogy célba ér-e.


Marivs

2011. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

valaki győzzön már megvalami értelmes magyarázattal hogy elhiggyem hogy van élet a halál után..


szépenkérem.


könnyebb lehülyézni aki nemhisz benne, mert bebizonyítani egy kitalált dolgot már nehezebb..

mellesleg több összefüggő tudományágat is meghazudtolna.


azért javaslom hogy ne úgy éljük az életünket hogy lesz még a halál után másik és másik..

erősen gyanús hogy nemlesz másik életünk h meghaltunk.

azoknak se akik erőltetik hogy akkoris...!

2011. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!