Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Biztos, hogy csak egyszer élünk?

Biztos, hogy csak egyszer élünk?

Figyelt kérdés

Most a szkeptikusokhoz fordulnék: nektek mik a konkrét bizonyítékaitok arra, hogy ez az egy életünk van?

Köszönöm a válaszokat.


2011. febr. 25. 13:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szkeptikus, de erre nincs bizonyíték, hogy csak egyszer élünk, meg szerintem arra sem, hogy többször, legalábbis tudomásom szerint.

Ennek ellenére hiszek a reinkarnációban, és valahol azt olvastam, hogy ez, aki most te vagy, ez a személyiséged csak most él, most az egyszer, csak a lelked él tovább, de az nem ugyanaz. Tehát ha így nézzük Te most egyszer élsz.

2011. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok szkeptikus, de ahogy látom, ők úgy képzelik, hogy nem létezik olyan hogy "én", az énkép az csak a központi idegrendszer eredménye, amit "mások" felé, tehát tulajdonképpen senki felé sem érzékelhető. A hamis énképet szerintük simán ki lehetne terjeszteni és be lehetne szűkíteni. Az emberi testek eléggé el vannak szeparálva a többi anyagtól (többi embertől), és többnyire egységesen működik, ezért tűnik úgy, mintha az emberek külön egységek lennének, pedig ez csak nézőpont kérdése, igazából egy egész nemzet, vagy a földön élő emberek, vagy a földön élő emberek és állatok, vagy a föld, vagy az egész univerzum is tekinthető egy "én"-nek. Az emberben meg az agy részeit, a neuronokat, vagy tudathasadásos embereknél a különböző személyiségeket is lehetne külön (hamis) én-eknek tekinteni.


Értelemszerűen, mivel a test hozta létre ezt a dolgot, a testtől függő, ha felbomlik a test, felbomlik az "én" is.


Legalábbis, én így látom, hogy ezért gondolják így. Azért gondoltam hogy leírom, mert ők általában nem tudják jól elmagyarázni ezt, hiszen nem értik hogy mi miért hisszük azt, hogy lelkek, nem csak anyag vagyunk.


Két oka lehet ennek a félreértésnek: az egyik, hogy ezeknek az embereknek nincs lelke. De ezt nem hiszem, mert minden vallás szerint van lelke minden embernek.

A másik oka az az, hogy elhomályosítja a gondolkozásukat az anyag, túlságosan belemerülnek a tudományokba, és nem látják távolról a dolgot, hogy milyen egyszerű. Mintha egy matekfeladatba totál belebonyolódnál és teljesen tévesen gondolkoznál, hülyeségekre lyukadnál ki, aztán aludnál rá egyet, vagy egy hétig nem foglalkoznál vele, aztán friss elmével, újra nekiugranál és akkor látnád hogy mennyire egyszerű a helyzet: gondolkozom, tehát vagyok. :P

2011. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
24%
erre a kérdésre amúgy senki nem tud neked biztos választ adni , minek ilyeneken gondolkodni ?
2011. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Ha van ha nincs, jelentősége semmi képen sincs. Nem befolyásolhat semmit, mert nem tudhatsz az előző életedről semmit se.


Ha elmennél több olyan emberhez akik állításuk szerint tudnának információt előző életedről, akkor más és mást mondanának attól függően, hogy te előttük hogyan viselkedsz. Ha előadod nekik, hogy te nagyon magabiztos vagy, akkor kitalálnak neked egy jól hangzó hadvezér rokonát vagy ilyesmit, ha úgy mész oda mint egy jóságos szamaritánus, akkor meg valami szentet látnának beléd, magyarán azt mondanának amit éreznek rajtad, hogy hallani szeretnél (lehet beérik egyesek azzal, hogyha egyszerűen megdöbbentik őket nagy határozottsággal), vagyis ez csak szemfényvesztés a pénzedért.


A kérdés inkább, hogy az emberek mért szeretnének hinni ilyenekben, mint a reinkarnáció is?


Az ilyen hittel kapcsolatos kérdésekre nincs bizonyíték, vagyis válasz, csak a logika mondja azt, hogy ez csak mese. Ha hinni akartok valamiben ugyan úgy hihettek a Csillagkapuban kitalált felemelkedésben vagy Orájban, de a Mátrix is ugyan akkora igazságot nyújt, mint egy reinkarnációba vetett hit, csak ott biztosan tudod hogy mégis ki találta ki. De biztosan??:D

2011. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
24%

az a bizonyítékom hogy még senkise tudta bizonyítani hogy újjászületnénk.


ez elég is nekem.

ha létezne élet a halál után akkor esetleg lenne akármilyen bizonyíték rá.

de bármilyen ésszerű magyarázatot meghalgatnék és átgondolnék, ha lenne. de nincs. mint mégegy életünk se.

2011. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
utolsó kettő, ti aztán jól levontátok a logikus következtetést: nem tudjuk --> tehát hamis. Ez milyen fajta logika, ha a szabad kérdeznem?
2011. febr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a kérdezőnek, arra sincs bizonyíték, hogy csak egyszer. Én a több életben hiszek. Ami átmegy, az a tudat. A tudat, de lehet, hogy itt ebben az életben tudatalattinak hívjuk.
2011. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
71%
Én speciel szkeptikus vagyok, de lehet, hogy a köv. életemben nem leszek az...
2011. febr. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

nekem meg 3darab kőkemény 60centis farkam van.


nemtudtok bizonyítékot mondani hogy nemígyvan. úgyhogy igazam van akkor nekemis. ugyanúgy mint annak aki allítja hogy van élet a halál után.bizonyíthatatlan.


de azért elgondolkodtató hogy valamiért a létező dolgokat lehet bizonyítani..

ha létezik élet a halál után akkor várom a bizonyítékot!

hajrá!!

2011. febr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Neked súlyos értelmezési problémáid vannak.


"nekem meg 3darab kőkemény 60centis farkam van.

nemtudtok bizonyítékot mondani hogy nemígyvan. úgyhogy igazam van akkor nekemis. ugyanúgy mint annak aki allítja hogy van élet a halál után.bizonyíthatatlan."


3 dolog létezik:

bizonyított - ilyenkor így van, nincs mese


nem bizonyított - mivel az embernek mindenről van véleménye, már csak ilyenek vagyunk, ebben az esetben egy értelmes ember valamit feltételez, de megérti a másik fél álláspontját is, és elfogadja, hogy valaki így gondolja, valaki úgy. Ebben az esetben nincs olyan, hogy az egyik tábor "hülye", a másik meg "tudományos"


bizonyított, hogy nem igaz az állítás - ilyenkor az állítás hamis, nincs mese.


Ezen felül természetesen, lehet egy +1edik, amikor a bizonyítékot vonja valaki kétségbe. Például az evolúciós elmélet jó példa erre, de ebbe remélem nem megyünk bele :P De ez igazából nem 4. kategória, mert ilyenkor vagy nem bizonyíték a bizonyíték, vagy pedig tényleg hülye az, aki kételkedik.


"de azért elgondolkodtató hogy valamiért a létező dolgokat lehet bizonyítani.."

Akkor gondolkozz is el rajta, tán csak nem azért van ez, mert ha látunk egy létező dolgot, akkor már be is van bizonyítva hogy létezik? Ha nem láttuk, akkor általában fel se merül bennünk, hogy bizonyítani kéne a létezését, hiszen nem is tudjuk hogy mi az, miért agyalnánk egy nem létező dolgon?!

- Láttam egy lovat! Be kéne bizonyítani hogy léteznek lovak!

- Azt mondod láttál egy lovat? Biztos hogy ló volt? Hát akkor már be is bizonyítottad hogy létezik, nemigaz?


Viszont, tegyük fel, hogy egy másik bolygón beszélő lila elefántok élnek, tehát a beszélő lila elefánt egy létező dolog. Viszont mi, itt a földön nem tudunk erről. Vajon bárkiben felmerülne-e az a kérdés, hogy ilyet mondjon:

- A büdös életbe nem láttam még beszélő lila elefántot, be kéne bizonyítani, hogy léteznek!


Na ezért van az, hogy első látásra úgy tűnik neked, hogy a létező dolgok be vannak bizonyítva.


De azért, ha kicsit mélyebben beleásod magad, akkor láthatod, hogy rengeteg létező dolog nem volt bebizonyítva sokáig, amikről ma már tudjuk, hogy bizonyított. Ebből kiindulva, nem gondolod, hogy még rengeteg dolog van, ami létezik, de nincs bizonyítva?


És ha mégjobban elgondolkozol, arra is rájöhetsz, hogy vannak olyan létező dolgok, amik valószínűleg soha nem lesznek bebizonyítva. Ilyen például: az univerzumunk végtelen. Ha hiszed, ha nem, a reinkarnáció is ilyen. Több okból is: a tudomány mai állása szerint, a memória az agyban van, a neuronok, és a közöttük kialakult kapcsolatok tárolják. Ha a test meghal, és elrohad, akkor értelemszerűen a memória eltűnik. Ráadásul születésünkkor a memória még nincs kialakulva, szóval 10 évesen már semmire nem emlékszünk, ami a születés utáni első pár percben a memóriánkban volt (nem idegrendszerünkben: memóriánkban).

A másik ok, pedig, hogy lehet, hogy végtelen sok lélek van, és végtelen sok világban megszülethetünk, így ha emlékeznénk is rá, annak az esélye a végtelen miatt 0, hogy egy olyan világban szülessen újra egy ember, aki korábban ugyanazon a világon volt. Így nem lenne leellenőrizhető még ha emlékeznénk is, hogy az nem csak a képzelet szüleménye.

De még ha történne is ilyen, valaki megszületne dél-amerikában, aki azt állítaná, hogy előző életében ő volt a szomszédban az öreg Joe, és elmondaná öreg Joe minden titkát, amit csak ő tudhatott, meg Joe családja, és ez a story eljutna hozzánk, Magyarországra, mi nem hinnénk el. Ahogy vannak is ilyen storyk, és nem is hisszük el ezeket. (Én sem)


De a már "bizonyított" dolgokba is bele lehet kötni, például: 1 és 2 között több racionális szám van, mint ahány természetes szám létezik. Ez bizonyított, én mégsem hiszem el. Mert ez igazából csak egy logikus gondolatmenet, ami arra utal, hogy ez így van, de igazából nincs bizonyítva ténylegesen.

Ugyanilyen logikus gondolatmenet a vallás is, meg a lélekvándorlás, de ténylegesen nincs bebizonyítva az se, ezért kell hinni a vallásokban.


"ha létezik élet a halál után akkor várom a bizonyítékot!

hajrá!!"

nézd a kis telhetetlen birkát, nem tud együtt élni a bizonytalansággal, neki bizonyíték kell :) Az élet sajnos komplikáltabb ennél, nem áll rendelkezésre annyi adat, amennyit szeretnénk. Javaslom neked nagy ívben kerüld el a statisztika tudományát, szerintem abba te beleőrülnél.

2011. febr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!