Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a DEZSAVŰ...

Mi a véleményetek a DEZSAVŰ érzésről? Szerintetek igaz lenne?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 10:44
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
De most már értem, köszi!
2011. jan. 12. 12:15
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, a tudományos magyarázat szerint a szemnek van valami köze hozzá, amit már korábban leírt valaki.


Viszont, ha ezoterikusabb magyarázat érdekel, akkor olvasd el a Lelkünk útjai című könyvet. Abban az van, hogy a lélek kiválasztja, milyen életet akar, feladatokat kell teljesítenie ahhoz, hogy fejlődni tudjon. Kicsit "beletekinthet" ezekbe az életlehetőségekbe, innen ered ez az érzés. Nem hiszek ebben, csak érdekességként gondoltam leírom. :)


Én egyébként nem hiszek egyik magyarázatban sem. :) De fura érzés.

2011. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Köszi, utána olvasok. :)
2011. jan. 12. 13:05
 14/33 anonim ***** válasza:
Elvileg annyiból áll az egész, hogy az információt az agyad egyik fele lassabban kapja meg, mint a másik, ettől érzed úgy, mintha, pedig nem.
2011. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

a dejavu az az érzés, amikor egy szituációban úgy gondolod, érzed, mintha már megtörtént volna az esemény. de ha figyelembe vesszük azt, hogy az univerzum folyamatos változásban van, és lehetetlenség, hogy ezt az élményt halál pontosan így átélted már korábban ébrenlét alatt, ezért azt kizárhatjuk, hogy már korábban megtörtént valójában. viszont megmarad a másik verzió, amit azt hiszem már szóba hoztak itt. korábban megtörtént ez veled teljes pontossággal, de álom ideje alatt. csupán az álomra nem emlékeztél, csak akkor ugrott be, amikor átélted a szitut, és ezért érzed úgy, mintha már megtörtént volna. tulajdonképpen korábban megálmodtad a jövőt, de nem emlékeztél rá. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
11:31-nél a pont!
2011. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Több elképzelés is van.

A tudomány hivatalos álláspontja szerint nem létezik, csak az agyban egy kémiai reakció.(Mi lenne más, szerintük minden az. A szerelem is.)

A másik verzió, hogy azért van mert már egyszer átéltük (előző életek, a jövő visszatükrözése, stb.), vagy megálmodtuk előre.

Amit viszont én osztok és ebben mind belefér(J.R. könyvében olvastam), hogy születésünk előtt forgatókönyvszerűen megtervezzük életünket részletesen, és ezt akkor érezzük visszajelzésként ha abba az irányba haladunk.

2011. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem mi ennek a könyvnek a címe?Szívesen elolvasnám.
2011. jan. 16. 11:09
 19/33 anonim ***** válasza:

09:19.


Okos gondolat ez az előre eltervezés dolog, de végül is azt is nevezhetjük korábban való megálmodásnak, ha jól sejtem. De mindenesetre elmentem ezt a meglátást, mert ötletes, s talán igaz is...bár én úgy vagyok vele, hogy ez csupán egy jelzés, hogy valahogy oké a dolog...de ha meg valaki túllép önmagán ez életében(vagyis a megtervezett feladatán túlnő), akkor annak nem lesz dejavu túl sűrűn...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:

létezik, mert az agyadban már átélted azt a helyzetet...

elmagyarázom:

a két szemeddel látod a világot és külön-külön mennek az információk az agyadhoz. Azonban néha előfordul, hogy az egyik szemed lassabban küldi az információt akár egy század másodperccel és akkor az agyad másodszorra kapja meg ugyanazt az információt. Ergó már egyszer "átélte". Azonban az nem tudatos, hogy mikor. Ilyenkor beszélünk déja vu-ről.


remélem érthető voltam


16/l

2011. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!