Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Félszemű embernek van dezsávű...

Félszemű embernek van dezsávű érzése?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert a hivatalos magyarázat szerint az okozza, hogy az egyik szem valamivel később küldi az információt az agynak, mint a másik.


Halottam olyan magyarázatot, miszerint az a dezsávű, amit előre megálmodunk, csak elfelejtettük. Nos én egy ideje figyelem az álmaimat és le is jegyzem, mégsem fordult még elő egyszer sem, hogy ugyanaz megtörtént volna, pont olyan formában, azaz, hogy az álom lett volna a dezsavű.


Nem nagyon tudom elfogadni az előző életek ill. az ősöktől örökölt DNS-ben elraktározott emlékképek elméletet sem, attól függetlenül hogy van ilyen vagy nincs. Mert mégha van is, annak nem hiszem, hogy sok köze lenne a dezsavűhöz, ugyanis a dezsavű lényege (legalábbis számomra ezt jelenti), hogy pontosan ugyanaz a dolog történik meg velem ugyanakkor (tehát ugyanabban az időben és térben), meg pl. nézek egy filmet, amit még azelőtt sikerült letöltenem, hogy a moziba került volna (tehát még véletlenül sem láthattam, nemhogy ükapám vagy valamelyik előző életem), és mégis úgy érzem, hogy ezt a filmet már láttam. És nemhogy csak láttam, de ugyanebben a helyzetben, azaz félfekvésben a fotelben, félhomályban, miközben húgom a szomszéd ágyon szuszog.


Amúgy elég furcsa, mert

Én most már ott tartok, hogy szinte mindennap van dezsavűm. Mindig is volt. Arra nem emlékszem, hogy mikor volt az első. Most 24 vagyok. Leginkább pl. filmeknél. Most már szinte minden filmnél amit nézek: Mintha nem először látnám. Pedig tudom, hogy premier előtti vetítés volt. De szinte mindennap is úgy telik el, hogy ez a nap, mintha megesett volna. Már egy kezemen megtudom számolni, hány nem dezsavűs napom volt ebben az évben.


Eddig csak olyan dezsavűm volt, amelyiket jelen időben éreztem csak, tehát amikor már megtörtént vagy épp történik, akkor esik le, hogy már átéltem. De újabban olyanok is előfordulnak, hogy már hetekkel előtte elképzelem, hogy egy bizonyos dolog hogyan fog lezajlani (azaz, hogy nem készakarva, mint mikor ábrándokat szövöget az ember, hanem valahogy van egy kép vagy eseménysor a fejemben arról, hogy történik meg), és tényleg úgy történik. Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy erre helyes e a dezsavű kifejezés, azért is alkalmazom, mert azonfelül, hogy már előre megvolt, maga az esemény után meg jelen idejű dezsavűvé válik.


Tudom volt már ilyen kérdés egy pár, de aki még ott nem írt róla, ide leírhatja, hogy neki milyen, mert szívesen elolvasnám.


2011. márc. 8. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, nincs kedvem ezeket elolvasni :) De még vakoknak is van...
2011. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kicsit mégis beleolvastam. Én a helyedben azt hiszem, felkeresnék egy neurológust!


és amúgy déja vu-nek írják :))) de ez csak mellékes

2011. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szándékosan írtam így, hogy aki csak a kiejtést ismeri, az is válaszoljon.


Nekem nincs ezzel problémám amúgy, csak kíváncsi vagyok az okára. Majd biztos ideggyógyászhoz megyek!:P

2011. márc. 8. 17:50
 4/15 anonim ***** válasza:

Bocs, de abban semmi extra nincsen, hogy filmeknél előjön ez az érzés.

A mai filmek mind ugyanazok, szinte ugyanarról szólnak, ugyanaz a menetük. Még jó, hogy olyan mintha láttad volna már.

2011. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem hülyeségből írtam, hogy menj neurológushoz, az agy nem játék! Márpedig a gyakori déja vu érzés nem normális, neurológiai problémára utalhat. Nekem is egy időben mindennapos volt, utánaolvastam, és igencsak megijedtem. Már épp rászánta volna magam, hogy orvoshoz menjek, mire abbamaradtak. Nem "beszólni" akartam, vagy ilyesmi, de tényleg nem ártana elmenned orvoshoz. Veszteni nem lehet rajta!
2011. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Lehet félszemű, sőt vak embernek is, következésképpen a "hivatalos" magyarázat nem helytálló. Hogy hogyan és miért alakul ki, azt pontosan senki nem tudja, az elméletek közül talán az a legvalószínűbb, hogy az agy félrekapcsol, és összekeveredik a rövidtávú és a hosszútávú memória.
2011. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

a fülekre is igaz, hogy ha az egyikből hamarabb jön a hang, akkor megzavarja a rövidtávú memoriát.


menj orvoshoz.

2011. márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én ám nem olyan filmeket nézek, hanem gyöngyszemeket (általában).


Értem, csak az a baj, hogy szerintem van veszteni való. De ebbe itt most nem akarok belemenni, mert ez a kérdés nem erről szól. De ha érdekel írj PÜ-et.

Amúgy te mit olvastál, ami megijesztett?


És a fülnél is végeztek kísérletet, és ott is bebizonyították, hogy ha volt eltérés a két fül hangátvivő sebességénél, akkor dezsávűt okozott?


...És akkor mi van a félszemű, félfülű emberrel? Igen tudom, neki meg az orra okozza. XD És ha az egyik orrát bedugjuk, akkor meg a bőre... De ott már képtelenség és értelmetlenség, mert megcirógatják a hátát, akkor egy háta van, nem kettő... ez értelmetlen így.

De egyébként meg a fülnél is hülyeség, mert a 2 fülnek pl. a funkciója is más, tehát nem pont ugyanaz a helyzet, mint a szemnél.

Még a látásost el tudom képzelni, de így, hogy még nem látónak is előfordul, szerintem így már nem áll helyt ez a magyarázat.

2011. márc. 8. 19:02
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

dejavu = úgy érzed, mintha mér megtörtént volna.


na most nem egy pillanatképre gondolod azt, hogy már megtörtént volna, hanem egy egész jelenetsorra...tehát ez az egyik szem későn küld infót dolog kizárható...ahogyan a füles téma is...a dejavu érzet, nem egy "pixelre" vonatkozik...hanem több ezerre, vagy még többre.


a kérdésre a válasz igen, félszeműnek is van dejavu-je, ha úgy van. :)


amúgy van még egy ezoterikus magyarázat a dejavu-re az álmodóson kívül, amit megemlítesz. állítólag születés előtt az egyén megtervezi életét, a fejlődése miatt, és amikor dejavu van, akkor tulajdonképpen ez egy jelzés, hogy azt teszi az egyén, amit előre eltervezett.


a másik magyarázat, ami már nem annyira ezoterikus, inkább filozofikus...miszerint valójában minden egyszerre történik, minden egyszerre létezik egyetlen örökké tartó MOSTban...s az idő csak illúzió...így pedig tök egyértelmű miért hihetjük azt, mintha már megtörtént volna a dolog...hiszen alapban minden egyszerre történik, csak korlátozott tudatunkkal az események egymásutániságát érezzük...azaz az időt. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Megközelítem egy kicsit más oldalról...

Ti mit éreztek amikor dezsávű érzésetek van? Jól érzitek magatok tőle vagy inkább nem? Milyen érzés? Számomra mindig kicsit szomorkás. Tehát én nem azt érzem, hogy a jó úton , a "megtervezett" ösvényen járok, hanem inkább valami olyas jellegű szomorúságot, hogy már megint ugyanabba a hibába estem, még akkor is ha nem rossz dolog történt.

2011. márc. 9. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!