Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Félszemű embernek van dezsávű...

Félszemű embernek van dezsávű érzése?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert a hivatalos magyarázat szerint az okozza, hogy az egyik szem valamivel később küldi az információt az agynak, mint a másik.


Halottam olyan magyarázatot, miszerint az a dezsávű, amit előre megálmodunk, csak elfelejtettük. Nos én egy ideje figyelem az álmaimat és le is jegyzem, mégsem fordult még elő egyszer sem, hogy ugyanaz megtörtént volna, pont olyan formában, azaz, hogy az álom lett volna a dezsavű.


Nem nagyon tudom elfogadni az előző életek ill. az ősöktől örökölt DNS-ben elraktározott emlékképek elméletet sem, attól függetlenül hogy van ilyen vagy nincs. Mert mégha van is, annak nem hiszem, hogy sok köze lenne a dezsavűhöz, ugyanis a dezsavű lényege (legalábbis számomra ezt jelenti), hogy pontosan ugyanaz a dolog történik meg velem ugyanakkor (tehát ugyanabban az időben és térben), meg pl. nézek egy filmet, amit még azelőtt sikerült letöltenem, hogy a moziba került volna (tehát még véletlenül sem láthattam, nemhogy ükapám vagy valamelyik előző életem), és mégis úgy érzem, hogy ezt a filmet már láttam. És nemhogy csak láttam, de ugyanebben a helyzetben, azaz félfekvésben a fotelben, félhomályban, miközben húgom a szomszéd ágyon szuszog.


Amúgy elég furcsa, mert

Én most már ott tartok, hogy szinte mindennap van dezsavűm. Mindig is volt. Arra nem emlékszem, hogy mikor volt az első. Most 24 vagyok. Leginkább pl. filmeknél. Most már szinte minden filmnél amit nézek: Mintha nem először látnám. Pedig tudom, hogy premier előtti vetítés volt. De szinte mindennap is úgy telik el, hogy ez a nap, mintha megesett volna. Már egy kezemen megtudom számolni, hány nem dezsavűs napom volt ebben az évben.


Eddig csak olyan dezsavűm volt, amelyiket jelen időben éreztem csak, tehát amikor már megtörtént vagy épp történik, akkor esik le, hogy már átéltem. De újabban olyanok is előfordulnak, hogy már hetekkel előtte elképzelem, hogy egy bizonyos dolog hogyan fog lezajlani (azaz, hogy nem készakarva, mint mikor ábrándokat szövöget az ember, hanem valahogy van egy kép vagy eseménysor a fejemben arról, hogy történik meg), és tényleg úgy történik. Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy erre helyes e a dezsavű kifejezés, azért is alkalmazom, mert azonfelül, hogy már előre megvolt, maga az esemény után meg jelen idejű dezsavűvé válik.


Tudom volt már ilyen kérdés egy pár, de aki még ott nem írt róla, ide leírhatja, hogy neki milyen, mert szívesen elolvasnám.


2011. márc. 8. 17:26
1 2
 11/15 a_maestro_főnök ***** válasza:
bocs de miket hordasz itt össze ?? ennyire ráérsz ?? szólok a főnöködnek , hogy adjon neked munkát , mert kezdesz meghülyülni
2011. márc. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én ha deja vu-m van csak kíváncsiságot érzek. Mármint általában egész szituációkkal kapcsolatban van, és amint a valóságban elkezdődik a szitu, már el is kezdek figyelni, hogy tényleg úgy lesz-e, ahogy én tudom, hogy lesz. És tényleg úgy lesz.

Egyszer-kétszer volt olyan, hogy amikor " láttam" a jelenetet előre, már tudtam, hogy ebből egyszer deja vu lesz.

2011. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 M@x ***** válasza:

Nekem tegnap volt HARMADSZORRA déja-vü-m!

Ez mitől lehet?

2011. márc. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 M@x ***** válasza:
Javítok: Harmadszorra volt olyan tegnap, hogy ugyanarról volt déja vü-m!
2011. márc. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én a multkor épp fifa11-eztem az egyik haverommal, és épp gólhelyzete volt, de tudtam hogy nem kell semmit csinálnom, mert láttam magam előtt, hogy mi fog történni.És pontúgy, pont az a játékos pont ugyanúgy védett, ahogy lepergett előttem.
2011. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!