Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért válaszolnak itt szkeptik...

Miért válaszolnak itt szkeptikusok? Miért nem hagyják békén ezt a topicot?

Figyelt kérdés
Sokszor van,hogy a kérdéseimben külön kérem,hogy szkeptikusok véleményére NEM vagyok kíváncsi,ennek ellenére majdnem mindegyik válasz tőlük érkezik!Miért van ez?Ezen az oldalon nincsenek ezotériában hívők?
2011. jan. 9. 15:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Az ezotéria rovat a gyakori kérdések szemétdombja"...Ja,mert a sok szkeptikus hulladék ide jár szemetelni :)


Ez is egy nézőpont...

2011. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert ha egy oldalról szemlélve kap válaszokat a kérdező, az már hazugság. Főleg, ha valaki kiírja, hogy szkeptikusok ne válaszoljanak - akkor nem is igazi választ akar, hanem megerősítést.


Mondom ezt úgy, hogy én aztán kifejezetten sok mindenben hiszek, de itt tömegesen fordulnak elő a hülye kérdések.

pl: " Léteznek szellemek? Aki nem hisz, az ne írjon"

Akkor ezen mi is a kérdés? És még én vagyok a bunkó, ha tök normálisan azt írom, hogy nincsenek.


Szóval az a baj, hogy amennyire parasztok a szkeptikusok - mert vannak ilyenek -, annyira parasztok a hívő kérdezők is. Ha választ akar valaki kapni, akkor minden oldalt hallgasson meg, ne csak azokat, akik birka módon bólogatnak neki.

Ha valaki névtelen, hülye választ ír, hagyja figyelmen kívül, ennyi. De ha értelmesen ír egy ellenvéleményt, akkor beszélje meg vele, hogy miért gondolja így - hiszen ezért vagyunk itt, nem? hogy az igazságot keressük. Azt pedig nem lehet úgy, hogy csak azokat a válaszokat értékeljük, amelyek egyet értenek velünk.

2011. jan. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Én azért ide járok, mert a szerelem, szex témakör már inkább fáj mint vicces. Egy-egy kérdés hetenként ok belőle, de egy idő után egyáltalán nem vicces, mikor a 20. chat-szexeltem, elvesztettem a szüzességem kérést olvasom. -.-


Viszont az ezoterika vicces, mert egy van egy csomó olyan kérdés, ami már akkor halott volt mikor leírták. És bár igaz, hogy egyesek trollkodnak is, de aki táptalajt biztosít az mit vár?


Én is írtam ide ki kérdést, és egy szkeptikus meg is válaszolta, és igaz is lett. És köszönöm is neki. És azért ide írtam a kérdést, mert itt előbb válaszolnak, mint a tudomány témakörben.

2011. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az nem baj,ha valaki szkeptikus,de normális választ ír.

A baj azokkal van,akik csak azért jönnek,hogy beszólogassanak,itt üssék el a hülye poénjaikat.Vagy vannak,akik egyszerűen közlik,hogy ez csak hallucináció lehetett,meg hogy az álmoknak nincs értelme.Na,ez az,ami idegesítő.

2011. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40%

"Ha zavarja,akkor ne olvassa!Nem kötelező az ezotéria témakört látogatni,akinek nem tetszik!"

Szerintem tök vicces. Jókat röhögök.


"Vagy vannak,akik egyszerűen közlik,hogy ez csak hallucináció lehetett,meg hogy az álmoknak nincs értelme"

Nem mondond! Hát, ez egyszerűen felháborító.. hogy gondolják az ilyenek.

2011. jan. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az ezotéria olyan, mint a vallás, van aki, hisz benne, van aki máshogy látja, de ezért nem kéne lehülyézni a másikat.
2011. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem árt, ha egy szkeptikus idejön, és elmondja a tudományos álláspontot - lásd pl. a 3. szem témakört.

...persze akkor, ha tényleg az igazságot szeretnéd tudni.


Aki meg nem tud semmit, az szkeptikusként se írjon, meg ezoterikusként se írjon. A "léteznek szellemek?" kérdésre pl. nem sokat segít az "igen!" és a "nem!" válasz sem: MIÉRT igen, vagy miért nem?

Ha egy szkeptikus erre leírja, hogy hogyan lehet szellemet vizionálni (mitől lehet az, ha szellemet látsz) - az egy válasz.

Az ezoterikus válasza erre pl. az lehetne, hogy a szellem megmondta neki a lottó 5-ös számait, ő meg megnyerte (de előbb közjegyzővel leíratta).

2011. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én mint fél szkeptikus csak annyira veszem komolyan a témát, mint a kérdezők, semenyire.


Az ezósok külső rituálék, lények segítségével akarnak boldogulni és még ennyi év után sem látják a fától az erdőt, hogy mi az ezotéria igazi arca. Mint egy kötelező olvasmány: Oly sok ember elolvasta, de csak kevesen értik a lényegét, a mondandóját. Hát a legtöbb ezós ilyen, aki nem az nem szorul a GYK-re vagy inkább most már GYIK-re

2011. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!