Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért kell bántanotok mindazok...

Miért kell bántanotok mindazokat, akik az ezotéria csoporton belül kérdeznek/válaszolnak?

Figyelt kérdés

Alapvetően nyitott természetnek tartom magam, és bár nem hiszek az ilyen népbutításban, érdekel és néha-néha átnézek ebbe a témakörbe is. Amit egészen biztosan elmondhatok, az az, hogy akik itt a kérdéseiket felteszik vagy válaszolnak (normálisan), azok jó szándékú és teljesen ártalmatlan emberek. Ezzel szemben, Ti, akik kényszeresen beleköttök minden egyes szavukba, legtöbbször bunkó és ordenáré módon teszitek mindezt.

Hol van itt akkor az észbeli fölény? Mitől vagytok okosabbak, hiszen ezt hangoztatjátok, nem igaz?


Addig a pontig rendben van, hogy akik mindebben teljes meggyőződéssel hisznek, 10-ből legalább 9-en nagyon egyszerű emberek, és ezzel finoman fogalmaztam... Meglehet. Legyen igazatok. Oké. Még azzal is egyet értek, hogy könnyen megvezethetőek, naívak, és nem is képesek értelmes érvelésre, hiszen amit valaha valaki valahol írott formában közzé tett, azt ők kapásból készpénznek veszik, mert írott betűk. Legyen. Oké. Még ez a része is helyt álló. DE EZ tényleg ekkora szálka a szemetekben, és tényleg elég indok lenne pusztán ezért szánt szándékkal megbántani őket? Tényleg feljogosít ez bármelyikőtöket is arra, hogy az érzéseikbe tiporjatok?


Ők is emberek, más véleményt hangoztatva. Ennyi. Van ilyen.

De ha nem mész oda egy játszótéri gyerekhez, és nem rúgod fel, csak mert elgondolkodik rajta, milyen lenne ha, akkor miért kell ezt egy felnőttel tenned? Egy tizenéves lánnyal, egy családapával, egy nyugdíjas nővel, bárkivel aki tudja használni az internetet, és ezeket a gondolatait le is írja?


Értelmetlen gyűlölködés és fröcsögés, lassan szinte csak ezt látni ebben a topikban.



Én erre mindig azt szoktam mondani (legyen akár vallás, akár ezotéria, akár asztrológia, akár bármi hasonló), hogy ha én átlátom és tudom azt, hol téved a másik és miért nevetséges az elképzelése, akkor az az ember meg is érdemli. Mégis miért pocsékoljam az időm és energiám arra, hogy valakit jobb belátásra térítsek, és rávilágítsak arra, miért is vezeti rosszul az életét (és ezzel még meg is bántsam azt a másik embert), ha tudom úgysem hatnak rá az érvek, ha amúgy sem szimpatikus, esetleg odáig szajkózza, hogy még ostobának is tartom, tehát nem is akarok neki jót, lévén meg sem érdemli?


Érzitek mennyire ellentmondásos ez?

Nem kedveled, nem akarsz neki jót, ennek ellenére görcsösen győzködöd, hátha megérti és jobb lesz az élete.

Ez ezerszer nagyobb baromság, mint valakinek az átvett elképzelései férfiak űrlények által való megtermékenyítésénél, vagy hogy ha meghalsz, zsiráfként születsz újjá.


Ha hazafelé menet látom, hogy több utcányira tőlünk egy krapek a kertjében a grillsütőbe dugja a fejét, szólok neki hogy ez ostobaság, mire ő próbál kioktatni és újfent a sütőbe nyomja a fejét, akkor már ne is haragudj, de ott hagyom a fenébe, mert aki hülye, haljon meg.


Nem a szomszédom.

Nem veszélyeztet.

Akkor minek győzködni? Csak hogy lehülyézhessem, megbánthassam és úgy általában balhézhassak?


Szerintem ezen nem ártana elgondolkodnotok.

(És értelemszerűen, a válaszolók/nézelődők normálisabbnak felére ez nem vonatkozik)


2010. nov. 20. 02:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
de hát lényegében te is hülyének tartod őket.
2010. nov. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem bántottam itt senkit, de ha azt kérdezik, hogy elmenjen-e X-Y főállású jóshoz, csodatevőhöz, fősámánhoz, varázslómesterhez, akkor azt válaszoltam, hogy NE! Erre aztán kaptam hideget és meleget, mert hogy miért irok ide, amikor nem hiszek benne!? Szóval ez a gyűlölködés inkább ellentétesen működik, a jóindulatú válaszolókat hurrogják le a szellemekben hivők!
2010. nov. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 BlackSword ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem az utolsóval... Ezek az emberek is emberek, ahogyan Te is írtad, és ők is megérdemlik a segítséget... Néha nem lehet finomabban fogalmazni, de akkor is segíteni kell rajtuk...

Manapság a legveszélyesebb kór az analfabétizmus, bár nem abban a formában, hogy az emberek nem tudnak olvasni, hanem abban, hogy nem tudják értelmezni azt, amit olvasnak, és nem tudják különválasztani a valóságot a fikcióktól...

Én is csak sajnálni tudom őket, de ők kezdenek el minősíthetetlen módon kárálni, ha nem ért velük valaki egyet...

2010. nov. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
Én csak azt nem értem, hogy aki nem hisz, mi a rákért válaszol - vagy inkább kommentel?
2010. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Rendben. Én is sokszor látom, hogy csorda szellem van köztük, és ha egyszer valakivel szemben védekeznek, képesek túlzásba esni, személyeskedni, névvel illetni...


De abban a szóban, hogy védekeznek, benne van az is, hogy előtte Ti támadjátok őket. Nem úgy vettem észre, hogy a normális kritikára egyből a plafonon lennének. (Az, hogy általad hülyeségnek vélt dolgot mondanak, vagy hogy nem érvelnek, az más kérdés. Az utóbbit én is tapasztalom.)

2010. nov. 20. 17:07
 6/18 A kérdező kommentje:

Mondjuk ma néztem a vallás részt is, és ott is ugyanez a helyzet.

Nem értem miért kell bántani, még ha hülyeségeket is mondd szerintetek, akkor is.

2010. nov. 21. 15:25
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Én általában tök normálisan elmondom a véleményem, kifejtem, hogy ezt én gondolom így, és az esetek 90%-ban 5 percen belül jönnek az újabb válaszok, miszerint miért szólok bele, ha nem hiszek valamiben?


Talán mert ez egy fórum, ahol én is elmondhatom a véleményem, ha van. És aki feltesz egy kérdést, főleg eldöntendőt, fogadja el, hogy éppúgy érkezhet nem is, ahogy igen.

2010. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Attól, h vki nem hisz benne még hozzászólhat. H miért? Íme! :D


A szólásszabadság az Emberi jogok egyetemes nyilatkozata (1948) szerint elidegeníthetetlen jog. „Minden személynek joga van a vélemény és a kifejezés szabadságához, amely magában foglalja azt a jogot, hogy véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást, és hogy határokra való tekintet nélkül kutathasson, átvihessen és terjeszthessen híreket és eszméket”.


Az Európai Emberi Jogi Bíróság egy 1976-os határozata úgy fogalmaz, hogy „a szólás szabadsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, amelyeket az emberek jó néven vesznek […], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják […] a lakosság bármely részét”.


A szólásszabadság nem vonatkozhat


* a személyes adatokra * a katonai- és államtitkokra

* a bűncselekményre való felhívásra

* a nemzeti szimbólumokat és a közerkölcsöt sértő kifejezések használatára.


:p

2010. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Még annyit had tegyek hozzá, kedves kérdező, h a második szócikket legyen szíves tudomásul venni és megjegyezni!


Az előző voltam ^^'

2010. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az ezo-sok, semmiféle kritikus poént nem képesek fogadni, sőt támadnak rá, míg más kérdéskörön belül jobban veszik sokkal az ilyen lapot.
2010. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!