Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az, hogy valóság? Tényleg...

Mi az, hogy valóság? Tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés
Nem viccnek szántam!!!!!
2010. dec. 15. 13:33
 1/8 anonim válasza:
Én úgy def. a valóságot, mint anyag/energia ami az univerzumot alkotja. Érzékszervek abban segitenek, hogy ebben az atomokból felépülö térben, élni tudhassunk. Tehát szerintem ha nagyon Racionalista módon nézem valami ilyesmi :D
2010. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne." Philip k. Dick


Egyébként a "mi a valóság" egy örök filozófiai kérdés :D

2010. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A valóság olyan dolog, amiről azt hisszük, hogy tőlünk függetlenül létezik és általunk többé-kevésbé megismerhető. Valamilyen valóság biztos, hogy van, még akkor is, ha az, amit mi annak vélünk, az valójában csak illúzió. (Mátrix...)
2010. dec. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van sajátja és van egy általánosan elfogadott, kollektív valóság, amit szintén nem ugyanúgy érzékelünk, de van egy általánosan kialakított világkép, ami mindenkinek egy viszonyítási alap. Mondhatnám, az a valóság, amit a többség többé-kevésbé hasonlóan érzékel.

De ez a világkép is változik. Gondoljunk csak a régi, geocentrikus világképre, az oszthatatlannak hitt atomra, vagy a régi, fertőtlenítést nem alkalmazó orvoslásra. Sőt, még az időről és térről alkotott fogalmaink is változtak, még az sem úgy működik bizonyos körülmények között, ahogy hittük.

Egyszóval a valóság képlékeny.

2010. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A valóság az, ami nem változik, ami teljes, és képes létezni önmagában mindentől függetlenül. a valóság az abszolútum. a valóság az, ami megjeleníti a változást(anyag/univerzum). a valóságot konkrétan megismerni nem lehet, pontosabban megfigyelni, mivel a valóság a megfigyelő...így azzal csak azonosulni lehet.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szenthelyi eddig azt hittem tényleg komolyan gondolod ezeket a reptoid víziókat, de ez a komment úgy tűnt mintha te is csak hülyeségből írkálnád.
2010. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a sok poénkodás hiteltelenné tette egyesekben a fenyegetés valósságát. Talán épp ez volt a céljuk...
2010. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 16. 07:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!