Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a valóság?

Mi a valóság?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 09:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

A mostani élethelyzetem a gyász időszaka.

1 hónappal ezelőtt meghalt a Nagy Ő-nek hitt szerelmem, leukémiába. :(

Már nem voltunk együtt...nyáron szakitott velem..szabadságra vágyott...mert nem tudja,hogy mit hoz még a holnap.

A hangulatom változó... labilis mondhatni. De egyre mostmár egyre ,,jobban,, vagyok.. nem értem, hogy miért.

Tudom, hogy ,,otthon,, van...boldogságban, szeretetben...tisztában vagyok a halál utáni dolgokkal... jól bele is mélyedtem... ezekbe a dolgokba...


Igazából..nem értem önmagam.

Visszaemlékszem az 1 évre... a gyönyörű 1 évre... a pillanatainkra..és mintha... mintha egy teljesen más ember lettem volna akkor.

Mintha minden ami történt... nem velem történt volna..csak látom az eseményeket....az emlékeket... Nem értem, hogy miért van ez?!

Mintha egy különálló személy lennék most, teljesen más...mintha... ez az egész egy nagy álom lenne. A múlt.

Nem értem.............

2011. febr. 23. 09:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ami történt, de nem egészen értem, mire vagy kíváncsi. Az, hogy valaki szinte kívülről látja magát nem ritka tapasztalat.
2011. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz a megfelelő szavakat írni... tehát..úgy értem..hogy van egy személy (a múltbeli én)...akinek emlékszem a múltjára... tudom, hogy mit érzett..átérzem...de a MOST...aki én vagyok....csak emlékszem erre a személyre.. mintha 2 külön ember lennénk. Mintha a múltban..nem én lettem volna..mintha nem velem történtek volna meg az események.... ! Ahh, nem tudom tökéletesen úgy leírni..ahogy érzem :(
2011. febr. 23. 09:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus, de azt hiszem erre szokták azt mondani, hogy egy trauma miatt megpróbálja az ember a vele történteket elvonatkoztatni maguktól, úgy tekinteni, mintha szinte mással történt volna meg.


Ugyanakkor az ember mindig változik. Bizonyos értelemben most már nem az az ember vagy, aki akkor voltál.

2011. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én is úgy látom, hogy azzal, hogy elengedted, magadat is lezártad. Legalábbis az akkori énedet.

A mostaninak nagyon fájna, ezért kivonod magadat.

Teljesen logikusnak hangzik, ezért ne is aggódj!

Minden jót, és fel a fejjel!:)

2011. febr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
illúzió
2011. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ebbe vagyok én is de teljesen más okok miatt. egy ponton el kellett döntenem, hogy most akkor mi van? De úgy döntöttem végigjátszom a játszmát. mindenki saját maga építi a saját valóságát. Ajánlom olvasni Aldous Huxleytól az érzékelés kapuit. de ezt előre elmondom A TUDATLANSÁG ÁLDÁSOS
2011. febr. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mi a valóság?

- Szegénység, gyötrelem, háború, igazságtalanság és kegyetlenség.

2011. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!