Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka (állatok)?

Mi lehet az oka (állatok)?

Figyelt kérdés

Nem tudom,ezeknek a tapasztalatoknak lehet-e "természetfeletti"okuk,de mivel egyáltalán semmi reális magyarázatot nem találok,gondoltam,megkérdezem itt...

Szóval,régebben furcsán reagáltak néha rám a kutyák.

Háromszor fordult elő,hogy saját kutyáink,akik amúgy teljesen veszélytelenek és barátságosak voltak,velem együtt nőttek fel,jó pajtásaimként...ok nélkül rám akartak támadni.Egyik esetben sem volt sem a külsőmön,sem más tekintetben olyan változás rajtam,ami ezt indokolhatta volna és mindegyik esetben teljesen közömbösen közeledtem feléjük,tehát még a viselkedésemmel sem ingerelhettem őket.De a legkülönösebb,hogy teljesen úgy tűnt,mintha nem ismertek volna fel pár pillanatig.Aztán meg látszott rajtuk valami meglepettség,vagy szégyen,szóval elkullogtak és egy ideig nem bújtak elő.Elég fura volt,mert sem más családtaggal,sem idegennel nem viselkedtek így soha.

De nem csak saját kutyáink,hanem szomszédoké,ismerősöké is néha nagyon agresszívan reagált rám,miközben más idegenekre rá sem hederített.Furcsa az is ,hogy ez nem mindig van így.

Állítólag az állatok látják a szellemeket és sok mindent,amit mi nem.Ezért felmerült bennem az a gondolat,hogy ezekben a fura esetekben talán láttak mellettem ezek a kutyák valamit,ami esetleg ellenem hergelhette őket?Lehet,hogy más megmagyarázhatatlan kutyatámadásoknál is ilyesmi történik?

Ha valaki tud magyarázatot,vagy hasonló tapasztalatról tudna írni,megköszönném.


2010. nov. 11. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:

a rezgéseidet érzik meg az állatok..

valami bánt, vagy elgondolkozol furcsa dolgokon.. és "nem ott vagy" ... azt érezheti egy kutya nem egyenes közeledésnek!!! és a legjobb védekezés a támadással jól megugatnak, esetleg megtámadnak....

2010. nov. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy igazad van,első válaszoló,de én emlékszem,ezeknél az eseteknél semmi fura dologra nem gondoltam.Például,legelső eset ,úgy történt,hogy vittem be a kertből egy kosár gyümölcsöt,csak az járt a fejembe,hogy minél gyorsabban visszaérjek mamámhoz az üres kosárral,mert nagyon örültem,hogy segíthetek neki.A kutya ,mikor közeledtem felé,még a háza előtt lustálkodott a legnagyobb nyugalommal,én nem foglalkoztam vele.Ahogy 1-2 lépésnyire voltam tőle,minden ok nélkül rám mordult és nekem ugrott,beleharapott a térdembe.Nem harapott nagyot,csak gyengén meglátszottak a fognyomai,de nem játékból csinálta!Aztán még egyet-kettőt ugatott és utána úgy elbújt,hogy csak este jött elő valahonnan,megszeppenve.Pedig senki nem szidta le a harapás miatt.Se az előtt,se azután többé nem bántott,nem ugatott meg.Anyám látta a harapást a térdemen,de még akkor sem tudta elhinni,hogy a kutya bántott...

Más:Egy reggel felkeltem és szokás szerint kisétáltam levegőzni a teraszra erre odajött a (másik)kutyánk,akivel szintén jóba voltam mindig és a légynek sem tudott volna ártani,és elkezdett ugatni és támadóan közeledett,mintha egy idegent akarna távol tartani.Nagyon meglepődtem.Anyám állította le és ő is csodálkozott.Ekkor sem gondolkoztam semmi fura dolgon,nyugodt voltam,semmi szokatlan dolog nem járt a fejemben és semmi fura nem volt a külsőmön sem.

Olyan előfordult,hogy sejtettem,hogy a kutya ki fog szaladni a szomszédból és jól megugat és ez meg is történt,egyrészt a gondatlan gazdája miatt,másrészt mert lehet,hogy a kutya megérezte rajtam a félelmet.De a saját kutyám esetei felettébb érthetetlenek.Ráadásul a család többi tagjával sosem csináltak ilyet...

Megjegyzem,emberek részéről is ért párszor elég érthetetlen "támadás".Utólag többnyire nem tudtak magyarázatot adni,miért viselkedtek furcsán velem.

2010. nov. 11. 10:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Kilehet védeni az ilyesmit valahogy,állatokkal és emberekkel szemben?
2010. nov. 11. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:

érdemes lenne a kutya viselkedést is tanulmányoznod.


a kutyák pl soha nem zavarják egymást alvás közben, ha valamelyik mégis megteszi, a sértett fél odakap, ezzel figyelmeztetve őt. Olyan ez, mint nálunk az elhessegetés, egy kutyaszerű "hagyjál már!" cselekedet.


Valószínűleg kevés kapcsolatod, kapcsolatotok van velük, így nincs konkrét rangsorod a falkában, ezért mernek ilyen figyelmeztetést adni. Ha az ember rendesen foglalkozik a kutyájával, akkor az megtanulja, hogy minden ember rangban felette áll, nem utasítja helyre. Egy elhanyagoltabb eb, akivel nem nagyon foglalkoznak a gazdái, elkezd saját falkában és különálló emberekben gondolkodni.

2010. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!