Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Heló! Ti hisztek a meditációba?

Heló! Ti hisztek a meditációba?

Figyelt kérdés
ma 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

*Helló

*meditációban

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
50%
Helló! Ban!
ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Nem.

21.sz. nem biztosít olyan életkörúlményeket, ahol simán van fél-1 órád üldögélni.és meditálni.


Kevesebbel meg nem érdemes kezdeni, mert halottnak a csók.


Eleve egy fenntarthatatlan cucc. Hacsak nem él az ember zárdában, és olyan elethelyzetben ami kifejezetten erre van kitalálva és beillesztve stb., akkor nincs értelme.


Amit 1 óra meditació munkája alatt elérsz (vagy épp nem érsz el ;) azt a 21.sz 10 mp alatt elkaszálja. Na ennyi ertelme van.

ma 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Mire akarsz gondolni közben?
ma 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Én igen


Udv

Egy tibeti szerzetes

ma 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
53%
De miféle meditáció lenne ez???
ma 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát 3as, ez a tipikus 21. századi érvelés: ha nem tudod azonnal profi szinten kezdeni, akkor már el se kezdd. Klasszikus "nincs türelmem, mindent akarok és azonnal" mentalitás.

Egyébként az időszűkét meg nem biztos, hogy abban a világban kéne hangoztatni ahol az átlagos mobil képernyőidő 4 óra fölött van...


nyugodtan el lehet kezdeni 10 perccel is. Ez pont 10 perccel több idő amit magadra és a gondolataidra szánsz. Ha van rá 20 perced, igazából már kimondottan jó vagy.


És hát a hit... nyilván, nem mindegy ki mire gondol.

Az ember nem fog levitálni, nem lesznek telepatikus képességei, nem fogja (közvetlenül) gyógyítani sem a rákot, sem más betegséget, nem fog bevonzani konkrét dolgokat és nem fog intelligensebbé sem tenni.

Ugyanakkor csökkenti a stressz-szintet, javítja az alvásminőséget, jó eszköz lehet arra, hogy megfontoltabbá váljon az ember, átgondolja az érzelmeit, reakcióit, segítse a fókuszálásban, energizálja rövid idő alatt. És ezek bizony jobb mentális és fizikai állapothoz vezetnek, ami közvetve jó hatással van az egészségre, a lelki állapotra, a munkateljesítményre és akár az emberi kapcsolatainkra is.

ma 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7


A mobil képernyőidő meg a netfüggés csak a felszín, ennek az okát kéne megszüntetni. Ha a 21. század nem lenne olyan amilyennek az ember teremtette, akkor senkinek nem lenne "elég" a telefon, és nem töltene senki sem 4 órát a mobillal. Már ha tölt, mert én például a munka és háztartás mellett pont nem tudok. Max pár órát hétvégén, de akkor sincs meg a 4.

A 21. század nem csak a mobilról szól, hanem arról, hogy mindent de a világon mindent be kell illeszteni egy napba. A munkát, a gyereket, a párodat, a háztartást, de akkor még fitt is legyél, meg egyél is rendesen, meg még ez is meg az is férjen bele, és persze ha 40 dolog van, ami beleférjen, mind a 40 arra fog hivatkozni, hogy jaj hát a technika világában, ahol 1 perc egy email, meg mennyit telefonozunk, ennek bele kell férnie. Na ilyen a meditáció is. Ugye a fentiek más századokban is megvoltak, de akkor legalább senki nem kapta meg, hogy "biztos azért nincs rá időd, mert a telefonodon lógsz", mintha ő maga nem ismerné a totális túlterheltséget, és annak ha valakinek nem sikerül valamit beilleszteni a napba, az csakis és kizárólag azért van, mert órákat tölt a neten.

Hát nem. Nem csak ez az egyetlen lehetőség van.


Egyébként úgy beszélek róla, hogy próbáltam beilleszteni, 10 perccel kezdtem, aztán felmentem 20ra, aztán nem tudtam tartani a kimerültségtől, mert mindig már csak éjfél és hajnali fél 1 körül került rá sor.


Akinek megy, csinálja. Akinek meg nem megy, biztos nem én leszek aki leb@$sza, hogy "mer túl sokat telefonozol", és "mert minden azonnal kéne mi?"

ma 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Abban igen, hogy megnyugtat. Csodákra nem vagyok képes.
ma 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!