Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a spiritual...

Miért van az, hogy a spiritualitással foglalkozók néha arrogánsabbak, mint akik nem nyitottak ilyesmire?

Figyelt kérdés

Igen, spirituális és nem spiritualis emberek is vannak akik arrogánsak (meg olyanok is akik nem).

Csak a spirituálisoknál sokkal gázabb, hogy hirdeti hogy mennyire fel kell ébredni mindenkinek, de amikor valaki "kezdő" nyitna, akkor le van nézve. Aki nem veszi észre az "összefüggéseket" és hogy "mi folyik a világban valójában", az szintén le van nézve, meg ki van röhögve. Ilyenkor nem látják, hogy annál aki esetleg nyitott lenne adott megközelítésre, abban ezzel az arrogáns lekezeléssel pont hogy azt erősítik, hogy amivel ők foglalkoznak az csak egy spiri-sznob szekta konteója?


Akik a megvilágosodást hirdetik, és hogy milyen úton érhető el, olyan magas lóról beszélnek, hogy az teljes egészében hiteltelenné teszi a módszereiket vagy amivel foglalkoznak. Látható, milyen jól működik...


Létezik olyan spirituális vonal ahol NEM úgy kezelik az embereket, mint "beavatottak" és "nem-beavatottak", ahol a beavatottak már eleve szentnek születtek és mindent is tudnak, és ahol a nem-beavatottaknak felesleges is foglalkozni az egésszel még akkor is ha érdeklődnének, mert "ők nem látják az egyertelműt"?


Így egyenlőre semmilyen átjárás nincs a 2 kaszt között, ami szintén a "megmondjuk a tutit hogyan érd el a megvilágosodást" és a "megmondjuk a tutit arról hogy mi is zajlik IGAZÁBÓL most a világban, univerzumban"-t teszi hiteltelenné.


aug. 20. 02:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nem igaz ez, 10-es.


Semmi spiritualitás nincs a politikusok közt, sőt, még a brókerek közt sem ... Soros György sosem volt spirituális.


Aki gazdag, nagyban szarik a spiritualitásra.

aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy jó kérdés, valóban vannak ilyen fajta ezoterikus emberek. Én azt nem értem, hogy egyes ilyen személyek egyes felületeken vajon miért törlik azokat a hozzászólásokat, amelyek kritikusak velük szemben valamelyik tulajdonságukkal vagy általuk posztolt témával vagy videóval kapcsolatban. Tehát akik valamiben nem értenek egyet velük, és ezt normálisan leírják, esetleg normálisan vitatkozni szeretnének ezekkel a spirituális tanitókkal. Ez szerintem nem vall egy bölcs, emelkedett jellemre, hogy a nekik nem tetsző kommenteket törlik, vagy faragatlan stílusban reagálnak a normális stílusú kritikákra. De olyan is előfordul, hogy eleve nem is engednek kommentelni. Meg bírálnak más, okos kutató embereket, akik ráadásul szintén nem materialisták, de valami nem tetszik nekik bennük. Mondom mindezt úgy, hogy én is ezoterikus szemléletű vagyok.
aug. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
57%
Ezt már én is megfigyeltem, a kellemetlen vagy a kellemetlennek ítélt kommentek eltűnnek, holott elfogadás van.
aug. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
35%
Nekem nem sikerült ilyet találni, pedig próbáltam nem kétszer. Bekerülni is nagyon nehéz egy zártabb csoportba, teljesen megkell játszani magad és annyit kell hazudnod, hogy a végén rájössz, hogy meg sem éri. Nagyon kegyetlen az egész. Viszont ha van kedved, akkor én szívesen csatlakozok hozzád.
aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Tegyük izgalmassá! Nevezzük meg a helyeket, csoportokat! :)
aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Én a 12-es hozzászóló vagyok. 13: erről van szó, ezek szerint te is láttál már ilyet. Én ezt eddig két személynél láttam, tehát nem csoportokban.


14-es, hát látod, pont ezért nem csatlakoztam még csoportokhoz! Az az igazság, hogy nagyon sok érdekes dolgot írnak, posztolnak, sok érdekes dologról beszélnek, csak sajnos sok olyan dolgot is említenek szerintük megfellebbezhetetlen igazságként, amiket nem lehet leellenőrizni, bizonyítani, és számomra túl hihetetlenek, vagy minimum bizonytalan vagyok ezekben a dolgokban. Szerintem ez nem jó irány, mert ez fanatizmushoz vezethet, és az őket rendszeresen olvasók pedig gyakorlatilag mindent kritikátlanul elfogadnak, tisztelet a kevés kivételnek. Aki pedig ezt esetleg szóvá teszi kommentben, akkor pedig az van, amit a 12-esben írtam, jó eséllyel arrogánsan reagálnak ezek az ezoterikus tanítók, és törlik is az ilyen normális stílusú, de kritikus kommenteket. Én is, hogyha valami túl hihetetlen számomra, akkor vagy nem is kommentelek, vagy pedig nagyon át kell gondolnom, hogy a lehető legfinomabban fogalmazzák.


Kell, hogy legyen az emberben egy egészséges mértékű szkepticizmus, még bennünk ezoterikus szemléletű emberekben is véleményem szerint, hogyha nem akarunk olyanok lenni, mint egy vallási szekta.


15-ös, hát jó, ha gondolod írok konkrétumot is. Ahogyan írtam, csoportban még nem voltam, két személyt figyelek rendszeresen, akiknél

megfigyeltem a kérdésben szereplő dolgot. Az egyik az Kalmár Melinda, aki Plejaként is ismert. A másik aki néha arrogáns, meg szerintem talán fanatikus hajlamú, az Nyergesy Tamás. Külön érdekesség, hogy Pleja a múltkor bírálta Tamást a YouTube-on, na ebben egyetértek vele. De nála, Plejánál a YouTube-on már általában nem is lehet kommentelni.


Tamás a Facebook-on nagyon aktív, ő videókat nem szokott csinálni, de általában elképesztő mennyiséget posztol. A múltkor is eltűnt nála pár komment.


Ami a csoportokat illeti, Szecsei Miklós az, akinek csoportja van, úgy látom. De eddig nem mertem csatlakozni, mert ahogyan szó volt róla, nem tudom, hogy mi várna rám ott, és hogy nem kéne-e megjátszani magam.

aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
"forgalmazzak"- természetesen ezt akartam írni a hozzászólásom közepe táján
aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
"fogalmazzak", - na végre sikerült kiküszöbölni ezt a buta szövegjavítót
aug. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy Szecsei Miklós csoportja az, amelyikre eddig rákerestem Facebook-on, mert az ő tevékenységét YouTube-on figyelgetem néha. Ha már megemlítettem őt is, az is érdekes, hogy Pleja is meg Tamás is kritizálta Miklóst.
aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.


16-os, nem facebook csoportokra gondoltam. Oda nyugodtan csatlakozz, semmiből nem tart kilépni. Viszont én nem javaslom, hogy a facebookot vagy egyéb social médiát használjon akárki is spirituális ismeretszerzésre. Inspirálódni jó dolog, de annyira televan tévinformációkkal az egész, hogy muszáj mindig utána járni az eredeti forrásoknak. Arról ne is beszéljünk, hogy rengeteg az önjelölt tanító, akik álprofilok mögé bújva prédikálnak és gyakran fiatal gyerekekre vadásznak maguknak, mert őket a legkönnyebb manipulálni és ez csak egy szelet abból, ami ezeken a helyeken megy.

aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!