Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék meditációs tanár?

Hogyan lehetnék meditációs tanár?

Figyelt kérdés

júl. 14. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom, valami buddhista főiskolát kell hozzá végezni.
júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell buddhista iskolát végezni.

Elég ,ha te elkezded gyakorolni és eljutsz arra a szintre ,amíg legalább folyamatosan elterelődés nélkül meditálni tudsz legalább 3-5percig.

Ha ezt eléred akkor taníthatod.

júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ennél az időtartamnál jólval tovább fenn tudom tartani a meditációm. Ismerem az elméletét és jópár rávezető technikát spirituális hagyományoktól függően és függetlenül.

Mindezt magam által tanultam meg és egyedül gyakorlok már évek óta és pont ezért nem tudom, hogy aki oktat, az milyen tanfolyam, vizsga, bizonyítvány birtokában teszi ezt.

júl. 14. 20:54
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy tanultam hogy a képességek (kompetenciák) legalább annyit érnek mint a papírok, ha nem többet, szóval ha lát benned valaki valamit onnantól kezdve már könnyebb az út.
júl. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Menj el Dopemanhez, kérj tanácsot tőle, ő buddhista tanító :)
júl. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor érdemes oktatni ha már profi vagy benne. Ha már a saját tapasztalataidon keresztül megtapasztaltad és megérteted. És végig tudsz valakit vezetni a folyamaton. Tudsz válaszolni a kérdésekre, kezelni a problémákat. Pl hikezelje a megjelenő gondolatokat.vagy mit kezdjen az érzéseivel. Stb

Egyébként érdemes egy életmód tanácsadó vagy hasonló tanfolyamot elvégezni, akkor már lesz kerete a dolognak.

júl. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
Főiskola... Beszarok! Az meg minek? Ehez tehetség kell és gyakorlat. A papír csak kitörölni jó. Csak a magyar ilyen papír bu zi, aztán mégsem tartunk sehol a nagy rakás papírszeméttel!
júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!