Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Dr.Svami...

Mi a véleményed Dr.Svami Purnaról?

Figyelt kérdés

#ezotéria #személy #Dr.Svami Purna
júl. 26. 19:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Most hogy belehallgattam egy két yt videójaba, nekem szimpinek és hitelesnek tűnik.
júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
33%

Nem egy komoly ember:

[link]

Életművész, vagyis jól megél munka nélkül, mások butaságából.

A tudomány mai állása szerint, ilyeneknek a bolondok házában lenne a helye.

júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

2 Megmondom őszintén életemben nem hallottam erről a csokárol, szóval nem is igazán tisztem megvédeni. De mégis csak furcsa hogy belinkeled a wikit, mintegy alátámasztandó, hogy ez a fickó egy szélhámos. Nos, elolvastam, átfutottam, semmi olyat nem találtam róla, amit pl Oshorol igen, ami alátámasztaná hogy legalábbis vitatott személyiség lenne, aki furcsa dolgokat csinált. Ha emberek vevök szar amerikai filmekre, valóság showkra, kínai bovlira, akkor miért lenne baj, ha néhányan az ö tanítására is kíváncsiak, netán megél ebből? Akinek meg nem tetszik, ne hallgassa.

"A tudomány mai állása szerint." Persze, a tudomány juttatott minket oda hogy jelenleg szó szerint bármelyik pillanatban kitörhet egy nukleáris háború, és kö kövön nem marad, köszönhetően a Drága politikusaink nak is. Akkor nem biztos hogy annyira dicsöiteni fogod a "mai tudományt'.

júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
26%

3.

Nem fogod megérteni, mert kifordítva látsz mindent.

- Az emberek vevők a gagyira, de attól még szabad véleményt alkotni az ilyen emberekről is, meg a gagyiról is. Magam is csak ezt tettem.

- Nem állítottam, hogy szélhámos. Sok ilyen ember őszintén hisz a fantazmagóriáiban, mert fordítva van összerakva, vagy épp oxigénhiány miatt károsodott az agya. De attól nem lesz igaza.

- A tudomány eredményeit nem az minősíti, hogy jóra használják vagy rosszra. Abszurd módon fordítod ki ezt is. Miközben ezeket a sorokat olvasod, a tudomány és csúcstechnika vívmányait alkalmazod. Meg sem érdemled, hogy te most csak úgy netezgetsz. Miért nem mégy vissza a középkorba, ha nem tetszik a rendszer?

- A tudomány az emberiség globális tudása, tehát amit például a mai nappal bezárólag megtudtunk a világ működéséről.

Ehhez képest az ezotéria, spiritualizmus, okkultizmus maga a középkori sötétség.

Vannak azonban még manapság is, akik 5000 éves buddhaságokat terjesztenek, abban élnek, abban hisznek. Sajnálom, de az én felfogásom szerint nekik a bolondok házában a helye, vagy végtelen buták csupán.

Itt az Ezotéria szekcióban elfér temérdek agyrém, aki azt mondja, hogy az én "hülyeségeim" nem férnek el, szerintem az már aljassággal vetekszik.

júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Egy: miért ne nyilváníthatnál véleményt, megkérdőjeleztem ezt a jogodat? Nem. Csupán némileg sommásnak és elhamarkodottnak ítéltem. Véleményt mondtam a véleményedröl, ennyi.

Tudomány, internet. Nos akár hiszed akár nem, már régóta tudom hogy a "tudomány vívmányai"nélkül most nem kommunikálhatnék pl veled. (Hidd el, ezt valahogy még túl is élném komoly pszichés károsodás nélkül..)

Ennek ellenére azért próbálok a mai tudományos eredmények nélkül élni: nincs autóm, gyalog járok néha 3 óra gyalog útra lévő helyekre is. Nincs tv-m, microm, mosogépem, (nyugi, a ruháim tiszták, Ön tisztító módon üzemelnek:)))

Félretéve a viccet, természetesen nem tudom kivonni magam a korból amelyben élek, de azért próbálkozok. Hidd el, ezzel együtt szívesebben élném annak a középkori jobbágynak az életét, aki ugyan szegény volt, de mégis csak volt egy otthona, ahonnan nem tehették ki, mint annak a bérrabszolgának az életét, akit bármikor kitehetnek a bérleményéböl. Mondjuk ha nem tudja fizetni a bérleti díjat, mivel nincs elég munkája. Cserébe persze magasröptü eszmecseréket folytathat ismeretlen gurukrol a gyak on.

Nem teszel mást, csak a tudományt fetisizálod. De nekem akkor is furcsa hogy a tudomány eredményeinek megsokszorozodásával egybeesik a fajok kihalásának üteme, a föld, a vizek, a levegő totális elszennyezése, a háborúk totálissá válása, stb stb. De, örüljünk, mert a tudomány nem tehet semmiről, mert hogy az eredményeinek felhasználásáról már nem ö dönt.Jo mentség. Amikor ledobták az első két atombombát, még a tudósok között is volt olyan, aki azt mondta, ez kicsit sok volt..és komoly lelki válságba került. Vagy nem jól tudom?

júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
33%

5. Torzan látod ezt is, én nem a tudományt igyekszem "fetisizálni", nem azon van a hangsúly. Jobbára csak érvként használom arra, hogy manapság már ilyen vallásos kitalációkban hinni egyszerű butaság vagy pedig valami baja van az illető agyának, amitől szellemeket lát vagy épp földönkívüliekkel tárgyal.

De ha valaki szerint az ilyesmi hétköznapi foglalatosság, Istenével beszélgetni nyilván okos dolog, ám tegye!

Csak nem másokat kellene hülyének nézni, akik ezt nem hajlandók elfogadni, már a mai világban.

Irreleváns a téma szempontjából az atomon rugózni.

Elvileg az emberiség túl fog szaporodni, egy távoli jövőben hatalmas bajok lehetnek, farkastörvények lépnek életbe, ami a civilizáció összeomlásához vezethet. De ez egy másik mese, nincs köze ahhoz, hogy 5000 éves témákban hinni nem okos dolog.

Sőt, egyelőre a máig ismert történelemben a vallási viszálykodások számos nyomorúságért, szenvedésért és halálért felelősek.

Ilyen alapon legjobb lenne betiltani az összes vallást, esetleg négy fal közé (saját lakásba) száműzni, de ez a franciáknak sem sikerült, letámadja őket is egy erőszakos vallás.

Érdekes módon, még a szelíd buddhisták is, ha bevadulnak a muszlimok ellen, nem akarsz ott lenni. De ez sem tartozik ide, csak tereled a témát, feleslegesen.

júl. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

6-os

,,Érdekes módon, még a szelíd buddhisták is, ha bevadulnak a muszlimok ellen, nem akarsz ott lenni.""


Ezt kifejtenéd bővebben ,mert érdekelne!

Volt erre konkrét eset vagy valami.

Ennek mi a forrása vagy ,hogy van ez?!

júl. 27. 20:15
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Szervízmérnökúr!


Magadnak mondasz ellent!

A mai világot a egyrészt tudomány uralja. Szabad keze van. E szerint élünk elvileg.

Másrészt az emberi butaság.

Ez a mostani helyzet.

Tehát a tudomány nem alkalmas arra, hogy az emberi ostobaságon változtasson. Hiába minden tudományokra alapozott oktatási rendszer. Az emberiség önsorsrontó.


Ez van most. Ez tény.

Hogy te milyennek képzeled azokat a közösségeket ahol buddhaság, azaz szellemi világosság van, az meg pusztán a te tájékozatlanságra alapuló fantáziád.

júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Szervizmérnök úr ***** válasza:
33%

7. [link]


Azt hittem, ez közismert dolog a világpolitikai tájékozottság tekintetében, ezért nem mentem bele abba sem, hogy ki kezdte, amit több esetben már nehéz is visszafejteni.


8. Hagyjuk ezt, reménytelen. Nem mondok ellent önmagamnak, ez csak a te torz és rosszindulatú felfogásodban van, nincs értelme magyarázni, szerintem.

júl. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

9-es

Köszi :)

Ez érdekes.

júl. 28. 06:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!