Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ezoterikus tanítások...

Az ezoterikus tanítások szerint miért van az, hogy egyesek szerencsések, mások pedig szerencsétlenek az életben?

Figyelt kérdés
júl. 8. 20:46
1 2
 1/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
25%

Mert az ezoterikus akármik csak fikciók, illetve manapság gyakran üzletszerző átverések, az emberi hiszékenység vámszedői által.

Logikát ne keress benne, felesleges.

júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Igazából, nem a mai divat-ezóra gondoltam, aminek 90%-a pénzlehúzás, hanem inkább az ősi bölcsek spirituálos tanaira, akik tanulmányozták a világot, gondolkodtak róla, mint pl. Buddha.

júl. 8. 21:07
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
A spiritualitás meg az ezotéria nem egy és ugyan az. Buddha egy magas szintű spirituális ember volt, ahogy Jézus is, de véletlen sem ezoterikus. De hogy a kérdésedre válaszoljak, szerintem ezen felesleges töprengeni. Mindenkit ér szerencse és balszerencse egyaránt, mert ilyen az élet, de van aki jobban fókuszál a negatívra, így ő úgy ítéli meg, hogy szerencsétlen, még ezzel szemben egy boldog ember inkább a szerencséjét veszi észre.
júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, én azt hittem, hogy az ezotéria és a spiritualitás szinonima.
júl. 8. 21:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ezoterikus tanítások vagy ilyen színvak módon, felszínesen látják a dolgokat, és akkor valamilyen röhejes sorsról beszélnek.


Vagy van benne annyi szellemi mélység, hogy ráirányítsa az embert, az élet nagyban függ attól, hogyan látod, és mindenkinek van feladata.

júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Az a baj, hogy összemosnak mindent mindennel a mai világban. Szerintem egyébként az ezotéria felejtős, mert csak újabb és újabb kérdésekbe bonyolódik az ember, es egy ponton túl nagyon elborulttá válik az egész. Aki már tyúklábkörömből akar jósolni meg ilyenek...hát....meg a csillagok állása, számmisztika...ezek nettó semmilyen választ nem adnak az egyénnek.
júl. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6


Tehát a számmisztika és a horoszkóp teljes mértékben téveszme, és semennyi igazság nincs benne?

júl. 8. 21:39
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Karma. Aki szerencsés sok jót tett. Szegény embereknek segített. A sors meghálálja. Aki szerencsétlen, az pedig gonosz vagy roszat tett előző életébe
júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7: erre egyértelműn igen a válasz.
júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tapasztalat hogy vannak emberek (ismeretségemen belül) Ha hozzányúl valamihez, 10-8 alkalommal valami kárt csinál vagy hülyeséget. A szándék jó, de kivitelezés közben valami félrecsúszik.
júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!