Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen ezotérikus,spirituális...

Milyen ezotérikus,spirituális módszerek,eszközök állnak rendelkezésemre ahhoz ,hogy boldogan éljem a mindennapjaimat?

Figyelt kérdés

júl. 5. 09:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Újra fogalmazva a kérdés:

Milyen ezotérikus,spirituális módszerek,eszközök állnak rendelkezésre ahhoz ,hogy boldogan éljem a mindennapjaimat?

júl. 5. 10:14
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Meditácó? Talán.


De miért nem próbálsz inkább létező, evilági megoldásokat találni a problémáidra? Nekem ez a 'spirituális módszerrel boldog leszek' eléggé ilyen ön-agymosásnak tűnik. Mint a pozitív gondolkodás mantra. Hogy nem baj, hogy szar minden, nem baj, hogy ég körülöttem a ház, omlik össze a világ, én akkor is, csak azért is boldog leszek blabla... Ez a homokba dugott fej. Önmagunk becsapása. A valóság elhazudása.


Ahelyett, hogy elfogadnánk a szar szituációt, megértenénk és próbálnánk hozzá alkalmazkodni, kimászni belőle. Én inkább a nehéz szembenézést és megküzdést javasolnám, hogy aztán valóban boldogan tudd élni a mindennapjaidat és ne kelljen a boldogságot behazudni magadnak.

júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2-es

A meditációt pont csinálom.

Azt én úgy szoktam ,hogy amikor jónak érzem becsukom a szememet és meditálok pár percet utána pedig folytattom a dolgomat.


,,De miért nem próbálsz inkább létező, evilági megoldásokat találni a problémáidra?"

Nem működnek.

A boldogságot gyógyszerekkel nem lehet elérni.

Nyugati pszichológiát annyira nem ismerem úgy ,mint a keletitt sem ,de legalább azt könnyebb megérteni.Ill tájékozódni róla ,mint pl:Hinduizmus nevű magyar csatorna.Én őt tartom a leghitelesebbnek ,de gyakorlati tanácsot nagyon ő sem tud nyújtani.Legalább is újat nem.


,,Én inkább a nehéz szembenézést és megküzdést javasolnám, hogy aztán valóban boldogan tudd élni a mindennapjaidat és ne kelljen a boldogságot behazudni magadnak."


,,,,Én inkább a nehéz szembenézést és megküzdést javasolnám"

Csináltam lelkileg kiégtem.A folytonos harc,küzdelem kiölt belőlem ,minden szeretetett, ,,boldogságot".

júl. 5. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 "Csináltam lelkileg kiégtem.A folytonos harc,küzdelem kiölt belőlem ,minden szeretetett, ,,boldogságot"."


Igen, ismerem az érzést, de akkor is csak a gödörből kimászás, kijutás fog valódi boldogságot és szabadságot hozni. Közben lehet, hogy kellenek a vallás, ezo vagy gyógyszer által nyújtott ködösítések, hogy túl tudj élni. Ezt nem vitatom. Csak az a lényeg, hogy nem ezek a megoldások. Ezek tünetkezelések, mentőövek, hogy ne fulladj meg, amíg kiúszol a partra.

júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es

Oké értem.

Köszi a tanácsot :)

júl. 5. 12:05
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Gondolom sokat segítettem. :P :) A humor is kell a túléléshez!
júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#2


Félreérted a pozitív gondolkodást, az nem erről szól. Főleg nem ellensége a pozitív gondolkodás a cselekvésnek.

A pozitív gondolkodás arról szól, hogy feltételezem a dolgok legjobban történő alakulását. Hogy tudom, képes vagyok megoldani a problémáimat, és hogy egyszer jobb lesz.

júl. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet le fogtok pontozni, de leírom. Szerintem ilyen nem lesz.

A dualitások világában élünk, mindenképp lesznek jó meg rossz napok, boldogság és boldogtalanság. Szerintem nem ebbe az irányba kell törekedni -legalábbis én erre jöttem rá saját tapasztalat alapján, mert ha erre törekedtem, akkor is mindig jótt valami, ami odavágott, én meg jó nagyot csalódtam, hogy nem is jó ez meg az meg amaz a módszer, mert nem tünteni el a boldogtalanságot az életből.

Szerintem a lényeg az lenne, hogy elerj egy ilyen "mindegy" állapotot vagy közömbösséget, ahol midnegy hogy mit fog hozni aznap az élet, rosszat vagy jót.

Meditáció szerintem jó, ha találsz olyat ami tényleg jó.

júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem a lényeg az lenne, hogy elerj egy ilyen "mindegy" állapotot vagy közömbösséget, ahol midnegy hogy mit fog hozni aznap az élet, rosszat vagy jót."


Volt egy film, abban azt mondta a csávó mindenre hogy "Oké!", amikor elérte azt a tudatállapotot (meditáció).


Szóval ez a "mindegy" dolog inkább egy nagy "IGEN", "OKÉ", elfogadás.

júl. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!