Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a semmiből jött létre...

Ha a semmiből jött létre minden a tudósok szerint, akkor maga ez a tény nevezhető ezoterikus mágiának, csodának? Ilyen alapon egy ember is válhatna egyik pillanatról a másikra nagy hatalmú istenséggé és teremthetne a semmiből egy új univerzumot?

Figyelt kérdés
Nem ellentmondásos, hogy kinevetik, hülyeségnek tartják például a halhatatlan lélek létét, holott maguk állítanak akkora ökörségeket, hogy az univerzum a semmiből jött létre az ősrobbannással. Csak nekem sántít ez a materalista okoskodás?

júl. 2. 17:09
1 2
 1/17 anonim válasza:
78%
Nekem is nevetséges, a logika alapján hiszek Istenben.
júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Melyik tudós állította azt, hogy a világ a semmiből jött létre? Arisztotelész?

Mondjuk én meg legutóbb pont a Bibliában olvastam hasonló elméletet. Akkor a benne emlegetett Isten (is) egy tudós lenne?

Azt nem mondom, hogy nem létezik mágia vagy csoda, csak azt, hogy a megmagyarázhatatlan események mögött mindig áll valamilyen logikus magyarázat, csak azt épp kevesen ismerik.

A semmi csak semmit tud eredményezni, a valamihez meg kell valami. Ez az örök igazság.

júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Mindenki abban hisz amiben csak akar én ezt tartom. Persze nekem is megvan a véleményem a materialista nézetről, de inkább a nevetés jön rám tőlük. Úgy gondolom még nem tartanak azon a szinten mert igazából félnek attól, hogy valaki/valami följebb van mint az emberiség.
júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Mojjo ***** válasza:
74%

Épp ma írtam egy másik kérdés alá, hogy itt a GYK-n mennyiszer feljön ez a "semmiből jött létre minden" tévedés. Mert ez az, soha egy tudós sem állított ilyet.

( https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany.. 3. hisz)

júl. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is abszolút ezoteria ahogy lett az univerzum és ahogy itt van ez az élet


Nincs rá racionális magyarázat

júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
6%

Nem ellentmondásos az sem, hogy bár az emberiség globális tudásának az idő múlásával van egy bizonyos fejlődési folyamata:

[link]

Ennek ellenére akadnak az emberek között, akik egyet lépnek előre, kettőt hátra.

Ők az ezoterikusok és konteósok.

Tudtad? Az ezoterikus / spiritiszta / okkultista gondolkodásmód kb. 300 éve avult el, de még mindig vannak emberek, akik ilyenekben hisznek.

Történelmi távlatban ez persze bizonyára érthető, pláne amikor az emberek gondolkodásában évmilliók barlangi öröksége is ott figyel, azért azt nem egyszerű legyűrni némelyeknek.

júl. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

6-os


Ha figyeltél volna a kérdésre, akkor talán értékelhető választ tudtál volna adni, És nem terelnél le az osrobbanás előttről van szó. Az ezoteria, nem avult el az 1990-es évek robbanásszerű divatossaga a televízió műsorokat is meghóditotta.


(Jaj annyira dilletánsok a hozzaszólásaid)

júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
35%

Hogy egy ironikus megjegyzéssel érzékeltessem, a Magyarországon a Kádár-korszakban még nem volt reinkarnáció sem. A rendszerváltás utáni nyitás idején beszivárgott a jó dolgok mellett sok hülyeség is, jöttek a hinduista haszonlesők és más szélhámosok is, kihasználva az emberek naivitását, meg úgy általában sok dolog, amin a nyugati világ már túl volt, mi meg ott voltunk nekik friss prédának.

Semmit nem jelent a gagyi, a bulvár térhódítása, ez nem érv semmire.

6. számú hozzászólásom is tudni kellene értelmezni.

Mellesleg én csak általánosságban fogalmaztam, ami a vitafórumok kultúrájába általában belefér. Egyébként értelme sem lenne az internetes eszmecseréknek, ha csak azt szabadna leírni, ami valakiknek tetszik. De ez már nem a Kádár-korszak szerintem.

A másik felhasználó sértegetését, konkrét személyeskedést szokták szankcionálni általában.

Én nem sértegettem másik felhasználót, arról meg nem tehetek, ha valaki magára veszi az általános véleményem.

Meg az is érdekes, hogy valaki mellre szív dolgokat (fáj az igazság, vagy mi van ilyenkor, nem tudni), engem meg hiába sérteget, ami nem találó, az nem talál el, így nem lehet komolyan venni.

Szerintem inkább folytatni kellene azt a tevékenységet, hogy akinek nem tetszik a kézírásom, több loginnal is egyszerre támadva tessék leminősíteni a válaszaim, én úgysem foglalkozom ilyen gyerekes dolgokkal.

júl. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Pupusz ***** válasza:
15%
A "semmiből lett a minden" elmélet akkor keletkezett, amikor az ember még azt hitte, hogy létezik semmi. Mára bebizonyította a tudomány, hogy olyan, hogy semmi, nem létezik. A vákuumról hitték azt sokáig, hogy az a tökéletes semmi. Azonban kiderült, hogy a vákuumban is vannak kvantumrészecskék. Tehát olyan, hogy semmi, nem létezik. Mivel pedig nem létezik semmi, ezért nem is lehetett a semmiből a mindenség. Mindig is volt valami, valaki. Ez a Valaki pedig Isten.
júl. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
49%

"Ha a semmiből jött létre minden a tudósok szerint"

Ez nem így van a (mai) tudósok szerint.


[link]


"A világegyetem keletkezésének magyarázatára az emberiség fejlődése során több elképzelés született. Az első magyarázatokkal a különböző mítoszok és vallások szolgáltak, kezdetben pr*m*tív formában („őstojás”, „ősvíz” stb.), majd a kidolgozott dogmatikus hitrendszerek az istenek, vagy egyetlen Isten általi teremtést (kreacionizmus) fogadták el (lásd még: bibliai teremtéstörténet)."


A kreacionizmus is már a múlt, azóta fejlődött az emberiség tudása. E fejlődés során olyat még nem láttunk, hogy valami visszafelé fejlődött volna, nagy átlagban legalábbis, tehát száz és ezer évek tekintetében.

Nem fogunk már soha visszakanyarodni egy Isten által teremtet világhoz.

Az egyháznak kellett bocsánatot kérni Kopernikusz miatt, rehabilitálni Galileit és még számos elkövetett bűn és jogsértés miatt:


[link]

júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!