Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy rengeteg...

Elképzelhető, hogy rengeteg földönkívülifaj él világegyetem szerte, de egyikük se tud a fénynél gyorsabban utazni. Ezért nem is találkoztunk egymással soha?

Figyelt kérdés
Például ha mégis lehet a fénynél gyorsabban utazni, azt nem bírja ki semmilyen élőlény szervezete sem?

jún. 23. 17:03
1 2 3
 11/27 Mojjo ***** válasza:
54%

@10: Napfogyatkozásnál fényhajlást talán, ha én is felkészülnék erősen, meg a szerencse is segítene.

De a kérdésem nem ez volt. A kérdésem az volt, hogy ha a relativitáselmélet nem csak azt mondja ki, hogy sima hagyományos gyorsítgatós módon nem lehet elérni/túllépni a fénysebességet, de azt is, hogy létezhetnek alternatív módok a gyorsabb utazásra, akkor merrefelé is akarja szerinted ez manipulálni az emberek gondolkodását.

jún. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Hát egy kérdés :

Most, hogy ülsz a géped előtt, ez milyen helyzet ?

Álsz egyhelyben , vagy mozogsz ?

jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Mojjo ***** válasza:
37%
@12: Attól függ, mihez képest.
jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Állsz a földön, vagy ülsz.

Együtt forogsz a földdel.


Ha az egyenlitön lennél akkor 1660 km / órás sebességgel.

Aztán a nap körül keringsz, a fene tudja mennyivel.

A naprendszer pedig kering körbe a Tejútnak nevezett galaxis szélén.

De a tejút is kering valami körül.

Már Pontosan nem emlékszem,talán 8 különböző forgómozgást végzel egy időben. És mit érzel ebből ?

Én nem olvastam el a Relativitás elméletet.

Én ennek a cáfolatát olvastam el egy sokkal nagyobb tudású embertől, mint Einstein.

Szerinte nincs a sebességnek határa, mert az egyenes vonalú egyenletes mozgásnál nincs semmilyen hatás.

Az elérhető sebességet az korlátozza, hogy az ilyen testek mint a mienk mennyi gyorsulást birnak ki.

És milyen hatásosak a gyorsitás kompenzátorok a hajókon.

A lassitásnál ugyanez a helyzet.


Persze itt a lényeg az, hogy el birod-e képzelni, hogy az iskolai oktatás nem azért van, hogy te, vagy én, jól fel legyünk készitve az életre.

Azért kötelező az általános iskola, hogy ne is kaphass jobb oktatást, mint a kötelező tantervekkel behatárolt iskolai .

Vagy te másként látod ?

jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Mojjo ***** válasza:
54%

@14: Adná magát a kérdés, hogy hogyan tudod megállapítani, hogy a cáfolat helyes-e, vagy sem, de őszintén nem érdekel a válasz rá.

Jelen esetben abszolút nem motivál, hogy a relativitáselmélet helyességéről, vagy helytelenségéről beszélgessek. Engem az érdekel, hogy szerinted hogyan manipulálja az embereket a tananyagként leadott* relativitáselmélet, illetve a fénysebesség határsebességére vonatkozó része. Figyelembe véve azt, amit már többször leírtam: a relativitáselmélet nem zárja ki, hogy megkerüljük ezt a határsebességet.


Most kérdezem ezt meg tőled harmadszor. Azért annyira ez sem érdekel, hogy ennyit körmöljek egy válaszért, szóval ha nem szeretnéd elmondani, nem gond, a részemről akkor lezárt a téma.


* = bár kétlem, hogy sok ország van, ahol egyetemi szint alatt bárhol tananyag lenne 2 mondatos megemlítésen kívül

jún. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
38%

De, szeretném elmondani.


Ez az emberi elme tanulási szokásaiból következik.

A sorrend a következő:

Hallasz egy adatot gyerekkorodban.

Mivel a te szemedben tekintélye van a tanárodnak, vagy a szüleidnek , elhiszed.

Most már ezzel gondolkozol.

Ha igaz-ha nem a számodra igaz, mert a tekintély alátámasztja.

Amikor hallod az ennek ellentmondó adatot, akkor neked döntened kell.

A kérdésed valahogy igy hangzik: Hogy is van ez ?

Megtartani az előszőr elhangzott adatot nem kerül semmi munkádba.

Egyszerűen kijelented, hogy az újonnan hallott adat hülyeség .

Felülvizsgálni a régi adatot és megvizsgálni az újonnan hallottat, már komoly erőfeszités lehet.

Na most ezt igen kevés ember, igen kevésszer teszi meg.

Ezért borzasztó kártékony dolog ha hazugságokat tanitanak az általános

iskolában.

Hát igy működik ez !

De a számodra, lehet, hogy ez hülyeségnek hangzik.

jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Duke81 ***** válasza:

Hogy belekontárkodjak picit, a relativitás elméletröl és a sebességröl annyit hozzátennék, hogy : nem kell hozzá nagy ész, hogy belássuk, minél nagyobb sebességet akarunk elérni annál nagyobb energiára van szükségünk. Ez tény, nem kell bizonyítani. A földi járművekkel eddig elért max sebességhez már így is óriási energia ráfordításra van szükség és még ezek a járművek is a fény sebességének az 1%-át sem érik el! Akkor képzeljük el, hogy csak az fénysebesség negyedéhez milyen iszonyatos mennyiségű emergiára lenne szükség!

Ha valami csoda folytán mégis elérnénk a fény sebességét rá kéne jönnünk, hogy ez így is nagyon lassú! A legközelebbi rendszer is másfél fényévre van ide de rengeteg hely a galaxison belűl több tízezerre található. Szóval ha kb az ezerszeres fénysebességet elérnénk már jutnánk valahova ésszerű időn belűl!

Végül gondoljátok át ha egy rovar az autópályán 180-al a szélvédőnek csapódik akkor darabokra robban az üvegen. Mi történne a rovarral ha ezerszeres fénysebességnél robbanna bele a járművünkbe??

Még mindíg kamunak tűnik az iskolai tankönyv? 😁

jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Mojjo ***** válasza:
37%
Oké. Engem az érdekelt volna, hogy miért lenne jó egy relativitáselméletről hazudni az embereknek. Drágábban tudják eladni a háttérhatalom pékjei a kenyeret, ha az emberek azt hiszik, igaz a relativitáselmélet, vagy esetleg a gyíkemberek tudnak könnyebben beolvadni közénk, vagy kevésbé tűnik fel az embereknek, hogy így a 21. század lassan derekán a túró rudi még mindig nyomokban mogyorót tartalmaz, amivel egyértelműen a népességet akarják szabályozni, vagy mi. De nem derült ki.
jún. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
55%

A relativitás elmélet a hétköznapokban teljesen lényegtelen.

Itt csak a kérdés témája miatt jelent meg.

Az érdekes itt az, hogy ez az elterjesztett elmélet, mennyire behatárolja a gondolkodást.

Például itt és most egyedül maradtam azzal az elképzelésemmel, hogy a Földön található több millió tonna kőemlék jelenthet valamit.

Ezeket a mindenütt láthatő jeleket elsöpörte a tanult elmélet a fénysebességről.

Egy elmélet úgy beült a közgondolkodásba, hogy megakadályozza az emberek többségét abban hogy körülnézzen és meglásson dolgokat.

Na, igy néz ki a háttérhatalom működés közben.

Nem tudom ezt elmondani érthetóbben.

Ha megértitek az rendben van.

És, ha nem értitek meg, az is rendben van.


Eszembe jutott egy másik példa.

Az idegen szavak tisztázásához használok egy szótárt.

Remek, rndkivül jól van elkészitve.

Tartalmazza az idegen szavak eredetét is. Ebben is nagyon jól használható.

Ugyanennek a szerzőnek a magyar szavak eredetéről szóló szótára egy használhatatlan szemét.

Ugyanis nem tudott elszakadni a Finnugor eredet gondolatától.

Ez a gondolat úgy beleégett, hogy minden józan eszü megfigyelésnek ellenáll.

Ez is a manipulált gondolkodás egy szép példája.

jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#19 Egyáltalán nem maradtál egyedül az elképzeléseddel, én egyetértek veled, meg gondolom mások is. Itt most azt szeretném megkérdezni, hogy pontosan mire céloztál a kőemlékekkel kapcsolatban? Esetleg a megépítésük rejtélyes módjára?


Ami a kérdést illeti, szerintem egyértelműnek tűnik, hogy a földönkívüliek, - nevezzük őket annak, - nem a fizikai térben közlekednek A-pontból B felé haladva. Emellett a földönkívülieknek nevezett lények elég jelentős hányada eleve nem is ebben az általunk érzékelhető fizikai világban létezik, legalábbis nem ez a létezésének a bázisa. Sokan már túljutottak ezek a fizikai létezési szintén, de ha akarják, akkor el tudnak jönni ide, meg tudnak jelenni számunkra is látható módon.

jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!