Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik létezése valószínű...

Melyik létezése valószínű inkább, istené, vagy a földönkívülieké? Esetleg teljesen egyedül vagyunk a világegyetemben?

Figyelt kérdés

jún. 19. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha hiszel egy dologban ,akkor hiszel több dologban is … ez így működik 😁😁 de szerintem mind a 2 létezése valószínű
jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kürtőskalácska ***** válasza:
66%
Szerintem mind a kettő valószínű
jún. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Az biztos, hogy a világegyetemben létrejöhet értelmes életforma. Bizonyíték is van rá, elég csak körülnézni.

Arra, hogy a világegyetem értelmes létforma szándékos tervezésének a terméke, ókori népek legendáin kívül semmi nem utal.

jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A földönkívüli életforma létezésének valószínűsége 100%. Vannak olyan bolygók a Naprendszerben is, ahol szerves vegyületeket, sejtmaradványokat, esetleg kezdetleges vegetációkat lehet megfigyelni.

Az intelligens földönkívüli élet létezésének valószínűsége legalább 99%. Ugyanis szinte elképzelhetetlen, hogy legalább még egy bolygó ne lenne a több milliárd galaxis egyenként többszáz milliárd bolygója közül, ahol van intelligencia jeleit mutató életforma.


Isten. Mit értesz isten alatt? Ha Isten egy földönkívüli személy, vagy csoport, akkor arra legalább 95-99% esély van, hogy létezik. Ha viszont Isten egy spirituális, szellemlény, akkor a létezése bár 100%-os valószínűségű, de tudományosan létezése még nem bizonyítható (nem is cáfolható), valódi képességei nem felmérhetőek.

jún. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak olyan bolygók a Naprendszerben is, ahol szerves vegyületeket, sejtmaradványokat, esetleg kezdetleges vegetációkat lehet megfigyelni."

Inkább mondjuk azt, hogy összetettebb szerves vegyületeket találtak. Pont az a bajuk a kutatóknak, hogy még nem figyeltünk meg kezdetleges vegetációt sem a Földön kívül. Sejtmaradvány akkor keletkezhet, ha az sejtből maradt, ahogy a neve is utal, így élet híján nehezen jön létre. Olyan makromolekulák vannak, amik megtalálhatóak a sejtben, de önmagukban nem sejtalkotók. Olyan, mintha a paradicsomszószra rámondanád, hogy pizza, mert annak az összetevője. Szerves molekulák vannak, valójában a szerves és szervetlen kémia csak emberi megkülönböztetés, semmi különleges nincs a szerves vegyületekben, ami akadályozná a létrejöttüket, sőt az a csoda, ha valahol nem jönnek létre, mert ugyanolyan kémiai elemek, mint bármelyik másik. Bár a földi életnek alapanyaga önmagukban a szerves molekulák nem az élet bizonyítéka. Igen, már tudjuk, hogy a naprendszerben és azon kívül is van szerves molekula, meg víz, de ezek nem azt jelentik, hogy ahol ezek megvannak ott élet is kialakult.

jún. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én régóta gondolom azt, mint már több helyen is olvastam, hogy Isten és a földönkívüliek tulajdon kép egy. Vagyis 4-5 ezer évvel ezelőtt jöttek a földre értelmes lények. Ezek lehettek egy jól fejlett emberi civilizáció tagjai akik próbálták tanítgatni az akkori embereket. Ha a vallásból indulunk ki, sok olyan történet van a bibliában, ami a mai technikai ismeretek mellett megmagyarázható."Isten felgyújotta a csipkebogyó bokrot " Elég volt egy lézersugár. Vagy Jézus csodatételei ! Bort csinált a vízből. Ma már bevett szokás tablettával. Feltámasztotta Lázárt a holtat. Valószínű kómában volt, és lehet valami defiblirrátor szerűvel megütötte! És nagyon sok ilyen dolog, ami megmagyarázható. Akár Jézus születése. Mesterséges megtermékenyítéssel a szúz lány is terhes lehet. Stb.
jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezzel az a gond, hogy ilyesmit akkor tudnánk becsülni, ha ismernénk legalább 1000, élettel teli bolygót.

Akkor elég jól meg tudnánk mondani, hogy a következőn, amit felfedezünk, lehet-e élet.

jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, isteneket meg nem lehet becsülni, mivel sose láttunk még egyet sem.
jún. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a földönkívüliek létezése valószínűbb. Én úgy vagyok vele, hogy ahogy van a Föld, ugyanúgy lehet még más hasonló bolygó (vagy több) amelyen élet van. A világegyetem KIB*@SZOTT NAGY! Több millió fényév távolságokról beszélek.
jún. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A rendezett, élőlényeknek otthont adó világegyetem léte arra mutat, hogy van egy Teremtő. A Biblia azt írja, hogy „természetesen minden háznak van készítője, de aki mindent elkészített, Isten az” (Héberek 3:4). Ezt az egyszerű, ám logikus megállapítást sok művelt ember is meggyőzőnek találja.
tegnap 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!