Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Emberiség hany %-a almodik...

Emberiség hany %-a almodik rendszeresen tudatosan?

Figyelt kérdés
máj. 15. 12:25
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
64%
Ne akard... Mert egyszer csak azt veszed észre, hogy eltelik x évtized és nem pihened ki magadat igazán. Csak a tested kapcsol le és a gondolataid mennek tovább álom formájában.
máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
45%

Ui: mindent lehet tudatosan ébren is kezelni a valóságban.


Az más kérdés, hogy kinek milyen az agyi kapacitása.


Butácskább emberek alap dolgokon se képesek elgondolkodni, önmagukat megkérdőjelezni.

máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:
Pedig ha tudatosan kapcsolatba lépnél a tudatalattival ami a testedet vezérli, jobban megtalálnád a problémáidat mint barmelyik szakember
máj. 16. 05:51
 24/56 Grimfox ***** válasza:
100%
Kérdező, erre a meditáció is alkalmas, és könnyebb elsajátítani.
máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:

9 pontosan ez lenne a lényege, nem?

Hogy bármit megelhess benne, akár természetfeletti dolgokat is, mondjuk egy kalandfilmet.

Hiszen mi annak az értelme ha azt almodod hogy épp túrázól? Arra még hajléktalanként is lesz lehetőséged.


Szerintem ezt senki sem tudhatja biztosan hogy mik a korlátok tudatos almodas közben.

Eleve azt nehéz elképzelnem hogy erre bárki hogyan jöhet rá, hogy van ilyen

máj. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:

Azzal mondjuk tudnék vitatkozni hogy ez egy egészséges dolog e hogy valaki ezt csinálja vagy ezt akarja csinálni…

Én egyértelműen a mentális gondok miatt szerettem volna ebbe menekülni, az almodozast már amúgy is csinálom, az már önmagában egy mentális probléma.

Sokak szerint le kellene róla szokni, de egyrészt nem lehet, másrészt valószínű nem is akarok mivel több mint 20 éve csinálom. Ezért tetszett meg nagyon a tudatos almodas gondolata de csak akkor ha kielhetnem benne a film ötleteimet.


De egy függő típusnak szerintem sem ajánlott.

Talán jobb is hogy nem vagyok egy sokat álmodó típus azt is csak akkor ha visszalszom.

máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 Grimfox ***** válasza:

Nekem pont ma éjszaka volt tudatos álmom, időnként elég nagy irányítási fokkal. Első ízben sikerült megoldani egy olyan problémát, ami visszatérő szimbólumként heti 2-3 alkalommal is felbukkan. A megoldás során olyan álomszimbólumokkal is találkoztam, amik a való életben is segítenek majd a probléma gyökerét orvosolni.

Szerintem sem jó ötlet szórakozási célból megtanulni. Azt sem gondolnám, hogy szándékosan elő kellene idézni. Amikor spontán jelentkezik, akkor kell arra használni, hogy az álom a hasznos irányba haladjon.

máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:

Mi más értelme lenne mint a szórakozás?

Hiszen erről szólnak oldalak a neten hogy hogy lehetne ezt megtanulni

Eddig el sem tudtam képzelni hogy valakinek spontán jön ez…

Olyan velem is volt már hogy épp egy jó álomból ébredtem és csalódott voltam, megpróbáltam erőltetni a visszaalvást, de nem mert

Akkor jottem rá hogy milyen jó lehet annak akinek megy a tudatos álmodás…


Ha lenne egy tabletta amit beveszel, ami ezt előidézi, annak a feltalálója már milliárdos lenne.

Szerintem a jövőben majd lesznek is próbálkozások, vagy akár szimulátok, amik élethűek.

Hatalmas pénzek lennének benne.


Itt egy példa, ami ma még fikció

[link]

máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
És ezt úgy mondom hogy én súlyos kóros álmodozó vagyok, tehát saját filmeket tudok csinálni a fejemben, de közel sem olyan intenzívek mint egy álom amikor benne vagy.
máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 Grimfox ***** válasza:
Vannak álmok, amik nem random dolgokról szólnak, hanem elég erőteljesen utalnak a való élet helyzeteire, problémáira. Nekem elég sok ilyen visszatérő álmom van. Lehet hogy pont ezért vannak spontán tudatos álmaim is, mert olyan gyakoriak a hasonló tartalmú álmok, hogy idővel már álmomban is emlékszem, hogy ilyet már álmodtam. Az egyik jellegzetes ilyen álom, hogy valahol vagyok(többnyire Budapesten), és nem tudok sehogy sem hazajutni. Ha véletlen sikerül is elhagyni BP-t, vagy egy ismeretlen helyen kötök ki, vagy hiába megyek az ismerős utcákon, ismétlődni kezdenek, vagy átváltanak ismeretlen utcákba. Néha vannak akadályok, emberek is, amik feltartanak. Amikor ilyen esetben(mint múlt éjjel) tudatossá válik az álom, akkor könnyebb hazajutni, és ha mégsem, akkor sem olyan nyomasztó az álom, mert tudom, hogy csak álmodok. Pont az ilyen álmokból jöttem rá, hogy ez a visszatérő dolog mit jelent. Nem mondom, hogy a most éjjeli álom megoldotta a problémát, amit az álom jelez, de utalt rá, hogyan oldhatnám meg az éber életben. Például tudom elég egyértelművé vált, hogy mi kell ahhoz, hogy az éber életben "otthon legyek". Szerintem ha valaki csak szórakozásra használná, az egy nagyon jó kis önismereti, problémamegoldó eszköz elherdálása lenne. Kicsit olyasmi, mintha a való világ elől az álmokba menekülne valaki.
máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!