Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Emberiség hany %-a almodik...

Emberiség hany %-a almodik rendszeresen tudatosan?

Figyelt kérdés
máj. 15. 12:25
1 2 3 4 5 6
 11/56 Grimfox ***** válasza:

Ha már a pszichológiai jelenségeket is tagadod, az sajnálatos. A tudatos álmodásban nincs semmi ezoterikus. Az önhipnózishoz hasonló jelenség.


9. Azt a szintet már nem is igazán mondanám álomnak, hiszen csak annyi hasonlóság van a kettő közt, hogy a test mindkét esetben pihen. Bár szoktam tudatos álomból ébredni úgy, mintha épp maratont futottam volna. Verejték, zihálás, kimerültség. Pszichoszomatikus úton a test azt tapasztalja, hogy erőlködik, hiszen az elme azt tapasztalja, hogy erőlködik. A teljesen tudatos álom, ha benne maradsz, valószínűleg ugyanígy megterhelő. Csak makkegészséges testtel merném megpróbálni is, nemhogy rendszeresen gyakorolni. Emellett szerintem csak azért elsajátítani, hogy azt tehessek, amit akarok, hiábavaló. Ennél sokkal nagyobb lehetőségek rejlenek benne.

máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

"A tudatos álmodásban nincs semmi ezoterikus. Az önhipnózishoz hasonló jelenség."

Ha rám céloztál, nem azt írtam, hogy ezoterikus.

Inkább mentális defektnek tartom, ha valaki ilyeneken töri a fejét. Tehát a kiváltó okot kellene keresni, bár az is igaz, általában nehéz kikezelni az ilyesmit.

máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 Grimfox ***** válasza:
Mi a mentális probléma abban, hogy valaki tudatosan álmodik, vagy tudatosan akar álmodni? Még ha csak szórakozás céljából próbálkozik is valaki, miben rosszabb ez, mint bármely más szórakozási forma? A kiváltó ok egyszerű. Valami érdekeset, különlegeset keresnek, valamit, ami szórakoztató. Ezzel nincs semmi probléma. Még csak a valóság előli menekülésnek sem lehet nevezni, hiszen az illető alszik közben, és aztán reggel ugyanúgy felébred, mindenféle mellékhatás nélkül, és végzi a dolgát.
máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:

En azon csodalkozok a legjobban hogy mindenki csak várja hogy legyen tudatos álma, hogy álom kozben jusson eszébe hogy álmodik, szerintem ez sokkal nehezebb mint éber tudattal álomba menni folyamatos mozgasokat végrehajtva

Az se konnyu, de jobb mint várni a sultgalambot

máj. 15. 18:28
 15/56 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

A probléma, hogy feltételezésem szerint, itt az utóbbi időben, ilyen témájú kérdéseket valószínűleg ugyanazon ember írja ki.

Legalábbis számomra valahogy nem életszerű, hogy ennyire érdeklődnének emberek ilyen tömegei, ilyen defektes dolgok iránt, mint a "tudatos álmodás".

Defektet viszont inkább kezeltetni kellene, és akkor még nem is voltam rosszindulatú. Ez egy jótékony javaslat, ami hasznára válhatna.

Nem ilyen hülyeségekkel kellene foglalkozni, amitől csak jobban becsavarodik, haszna meg semmi. Probléma okát kellene megtalálni!

máj. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

Miért defektes dolog?

Hiszed vagy sem, de vannak olyan lelki problémák, amiket nem lehet ébrenléti állapotban megoldani

Erre való a tudatos álmodás

máj. 15. 18:39
 17/56 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
...erről beszéltem.
máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 Grimfox ***** válasza:

Kérdező, nekem heti 1-2 tudatos álmom van, de sosem próbáltam szándékosan előidézni. Spontán történik már vagy 10 éve. Még ha tudom is mi eredményezte ezt, de sosem volt cél.

Szervíz, feltételezésed szerint. De hiszed, vagy sem, ez elég régóta téma, és nem csak itt. Már 20 évvel ezelőtt is beszéltem olyanokkal, akik kísérleteztek ilyesmivel(nem itt). És nem 1-2 emberről van szó. Kisebb-nagyobb komolysággal nagyon sokan próbálkoznak, vagy csinálják is. Még mindig nem értem, miért lenne ez defektes?

máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%
18. Te magad ismertél be valamit egyik témában, amivel elárultad, hogy defekt van. Én meg beismertem magamnak, hogy annyira tudtam... Megint igazam lett. Nem gond persze, csak nem kellene nekem magyarázni, ha nem vagy kompetens magyarázó (nekem nincsenek ilyen defektjeim).
máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 Grimfox ***** válasza:
Nem vagy pszichiáter, sem pszichológus, hogy a tudatos álmodás, és a pszichés problémáim között összefüggést tudj találni(a pszichológus, és a pszichiáter, aki kezel nem talált összefüggést az álmaim, és a problémám között, elhieted, kivizsgáltak, és értenek is hozzá). Kényelmesen azt is figyelmen kívül hagytad, hogy én nem kísérletezek tudatos álmodással, ha spontán előfordul, arról nem tehetek, és nem is foglalkoztat a téma annyira, hogy mélyebben belemerüljek. A diagnózisokat jobb a szakemberekre hagyni. Persze ha csak sarat akarsz dobálni, nekem mindegy. Ha ezt élvezed...
máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!