Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ebben ki hisz? Egyáltalán...

Ebben ki hisz? Egyáltalán vala. Ki ismeri?

Figyelt kérdés

Bocsi a zavaros infókért. Ezoterikus elmélet lehet szerintem az ember eredetéről, a múltról. 3 féle változatot olvastam, így már keverem őket, de lényegében arról volt szó, hogy idegen lények (nefilimek, annunakik) érkeztek a Földre és vagy saját génállományukat egy földi emlősével keverve létrehozták az embert, vagy már eleve létezett az ember a Földön, mikor idejöttek. Aranybányászás céljából jöttek a Nibiruról, aranyat akartak, az egyik történet szerint az emlős+annunaki génállományú homo sapiens volt a szolgájuk, a másik szerint annunakik voltak a bányászok, míg fel nem merült a munkásember (humanoid) ötlete.

Szóval valami ilyesmit olvastam, és kíváncsi vagyok valaki ezt ténynek veszi-e és hiszi, hogy így volt?


2010. szept. 6. 01:47
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Kár hogy a tudomány nem fogadja el hogy régebb tényleg itt jártak valakik.HA most visszamennék az időben Egyiptomba,egy zseblámpával, és este elkezdenék világítani vagy egy reflektorral akkor egyből engem mondanának Rének a Napistennek, ennyi. Mert a buta emberek nem értették a technikát, és csodáknak hittek mindent amit nem értettek.

Egyébként megnéztem azokat az égőket amit az egyik válaszoló linkelt be, na szerintem a második fotón nem világít mert nincs bekapcsolva és leeht ha ott még nem teljes de én is láttam erről egy képet nagyo nszarúl világított de ha ezt tényleg 5000 évvel csináltá és működésbe is hozták akkor azért el kéne gondolkoznunk hogy ki ,taníthatta őket meg az elekttromos áram használatára.

2010. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

"Nem. Mi van ott?"


Mármint ezen kívül, amit linkeltem. Van még valami érdekes, mert nekem ez elég fura.

2010. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

A salamancai űrhajósról én ezt találtam: "A középkorban létezett egy hagyomány a kőfaragók között. Ha valamelyiküknek javítania kellett egy kollégája munkáját, hozzátett egy saját részletet. 1993-ban a salamancai ikerszékesegyházban rendezték az Ember Korszakai című kiállításszorozat egy részét. Ennek a zseniális rendezvénysorozatnak az a célja, hogy a középkor emberét, gondolkodásmódját közelebb hozza hozzánk. A Puerta de Ramos kapuzat díszítése majdnem teljesen elpusztult, elkopott az elmúlt ötszáz évben. A kiállítás kíváló alkalom volt a kapu helyreállítására. A kőfaragó mester, Miguel Romero hű maradt az évszázados hagyományhoz és az újjáfaragott minták közé rejtett egy űrhajóst."

Forrás: [link]


Már azért is tűnik valószínűnek, mivel annyi hasonlóságot hordoz az űrruha kialakítása a földi megalkotással. Nem hiszem az Idegenek pont ugyanilyet használnának.


Tudtok egyébként még ilyen érdekességeket linkelni mint ez? (művészeti alkotásokról pl.)

2010. szept. 6. 21:42
 34/43 anonim ***** válasza:

[link]


[link]

ósumér Istenek az utolsó képen valószinüleg egy idegen látható légzőmaszkban amit az emberek madár csőrének hittek.

2010. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
A madárfejről eszembe jutott, hogy az ókori egyiptomiak is embertesttel, állatfejjel ábrázolták az isteneiket. Szerintem ez azzal van összefüggésben. A másik kép... viszont tényleg érdekes.
2010. szept. 7. 11:06
 36/43 anonim ***** válasza:
EZt mondom hogy az az első kép van vagy 6000 éves ha ne mtöbb, és egy repülő tárgyat ábrázól amiben 3an ülnek.Nem hinném hogy azok az emberek csak kitaláltak volna ilyen dolgokat és főleg nem hozták volna őket összefügggésbe a vallásukkal isteneikkel.Ők csak azt rajzoltál le, vésték kőbe amit láttak.Egyébként van egy középkori falfestmény is egy régi templombán Máriáról, és az az érdekes hogy mögötte az égen egy repülő jármű amit az embetek néznek.
2010. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Son Goku is varázsfelhőn utazik. Akkor tőle származunk? :D


Nagyon sokan gondolkoznak földön kívüli eredetről, vagy tanítókról, de nem lehet hogy a jövőből utaztak vissza a leszármazottak? :)

A sokat emlegetett őstojás időgép is lehet, nem csak űrhajó.

2010. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Én is sokféle változatot olvastam, a leg'valószerűbb' talán Aryana Havah könyve volt.nekem mindig azt mondták, hogy ne higgyek el mindent elsőre. Nagyából már kiszűrtem belőle a valós tényeket, de még nekem is vannak kérdőjelek.

Bár.. megértem a válaszokat, aki nem olvasta a teljes könyvet, és itt látja először ezt a kis részletet, önmagában, hát elsőre tényleg furán hangozhat.

Nem vagyok sem idegbeteg sem hangyás de van valóságalapja...

2010. szept. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim válasza:
filmekben képregényekben emberek repkednek az égen, pókhálót bocsájtanak ki a testükből, iszonyú súlyokat emelnek puszta kézzel, stb.néhány ezer év múlva nyilván a kutatók azt hiszik majd hogy a korabeli emberek dokumentálták az idegenek ittjártát...vicces hogy itt néhányan úgy gondolják hogy az emberi fantázia újkori találmány..
2010. szept. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Kedves előző, van igazság a szavaidban, ugyanakkor emberként képtelenek vagyunk elvonatkoztatni magunktól. Kell valami, amit megtapasztaltunk ahhoz, hogy kitaláljuk a meséinket.

Meglehet hogy a repülő emberek emelkedett lelki állapotra utalnak, ha egyáltalán érdekelte ez az ősöket, de puszta isteni származást is jelölhettek vele.

Az is fontos kérdés hogy az általános ufókép ezek alapján a furcsa rajzok alapján vagy függetlenül ettől született, mert ha csak a rajzokból indulunk ki, akár repülő ősbölényekben is hinnünk kellene ( barlangrajzok, emberkék fölötti tehenecskék).

Érdemes összehasonlítást végezni a régi korokban használt eszközökkel, teszemazt vannak félgömb alakú csónakok, mind a mai napig, melyek már a bibliai özönvíz előtti időszakban is használatosak voltak, (illetve az idő előtt, mikorra ezt az özönvizet datálják), és mint tudjuk, a térábrázolás ezekben a korokban abból állt, hogy egymás fölé festettek ( ennek persze külön jelentősége is volt, az írásban is).

Lehet hogy a furcsa rajzok a minden mitológiában jelenlévő özönvizet örökítették meg, azt azt túlélők isteni mivoltát kihangsúlyozva.

2010. szept. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!