Durva pánik jöhet, abból hogy a valóság nem létezik? Ausztrál kutatók ugyanis bebizonyították. Paradigmaváltás jöhet a fizikában?
Egy felfoghatatlan felfedezés.
Elképesztően bizarr dolgok folynak a világban, legalábbis a kvantumfizika szintjén létező kvantumvilágban.
Ausztrál kutatók olyan dolgokra jöttek rá, melyek arra utalhatnak, hogy a valóságunk egyáltalán nem az, aminek látszik. Sőt, nincs is olyan, hogy valóság...
Sikerült egyértelműen kizárni, hogy a megfigyelt részecske nem a megfigyelő eszköz hatására viselkedik másképpen....
1 - A kvantumfizikában nincsen egyértelmű helye a dolgoknak. Az impulzusok és helyük nem egyértelmű, ahogyan az enegiájuk sem
2 - Nem a megfigyelő ezsköz hatására viselkednek másként a megfigyelt testek, hanem a tudat,lélek,szellem hatására
3 - Nincsen egyértelmű helye a testeknek, csak valószínűégek. Minden test részben a Holdon és a legtávolabbi galaxisokban is van, hiszen a valószínűségi függvényük ott is jelen van, ami a helyük
Minden kvantumfizikai felfedezés a spiritualitás irányába mutat. A természettudomány kezet fog a spirtualitzással és elvezet az utóbbiba. durva pánik jöhet?
"Durva pánik jöhet, abból hogy a valóság nem létezik?"
IGEN!
Bepánikolnának a logikusan gondolkodni tudók, ha bebizonyosodna az. hogy értelmes volt a krétai filozófus eme kijelentése:
"MINDEN krétai MINDIG hazudik!"
.
"A valóság nem létezik" - ez igaz.
Márpedig ami igaz az valóság.
Tehát az a valóság, hogy nincs valóság.
@15
Ahhoz előbb meg kellene tanulnia angolul. Meg egy kis fizikát sem ártana magára szedni.
Mondjuk én már azt sem értem, miért kell "beleEzózni" mindenbe mindent. Nem elég mesés a valóság is?
A kvantummechanika is tele van állati érdekes (sokkoló) dolgokkal (pl.: összefonódás (meg az, hogy mégsem sérti a specrelt), kvantum-Zénón effektus, kölcsönhatásmentes mérés (és az értelmezése az előreszórt amplitúdókkal), Hardy paradoxon (ami a Bell-tételt demonstrálja, de egyenlőtlenségek használata nélkül (apropó: maga a Bell-tétel)) és hosszan lehetne sorolni még....)
De még a klasszikus mechanika is csodálatos. (Az egy dolog, hogy - legalábbis szerintem - a legtöbb fizikatanár úgy tanítja és tanította már évtizedekkel ezelőtt is a tárgyat, hogy az inkább traumatizál, mintsem motivál, de ettől még a fizika egy rendkívül érdekes tudomány.)
Kíváncsi vagyok például, hogy a kérdező látott-e már olyat, hogy valaki megforgat egy kereket, majd az ujjával megtámasztván a tengely egyik végét, az nem "fittyed" le, hanem - a nyomatékvektor és a perdületvektor megváltozásának kapcsolatából fakadóan - "körbejár", de közben vízszintes marad.
Vagy hallott-e a centrifugál-regulátorról, ami klasszikus rendszer és nagyon hamar kaotikusan kezd el viselkedni.
...és itt is hosszasan lehetne sorolni a megdöbbentő jelenségeket úgy, hogy még csak ki sem kellene lépnünk a (klasszikus) mechanika hatóköréből.
No, mindegy, bocs az OFF-ért, csak nem értem, miért nem elég sokaknak a valóság. Szerintem sokkal döbbenetesebb tud lenni, mint amit az ezóTanfolyásokon hallhatnak.
Mindez nézőpont kérdése, mármint az értelmezéssel kapcsolatban.
Vajon oda fog vezetni, hogy mégis csak valaki megtervezte az ismert és nem ismert univerzumot, és persze minket? 😊😉
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!