Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Márpedig Fajtiszta Magyar NEM...

Márpedig Fajtiszta Magyar NEM létezik, mi a véleményetek erről a cikkről?

Figyelt kérdés
[link]

2014. ápr. 14. 16:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Ál-művelt agyatlan ba.romság.
2014. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
pedig szerintem van benne valami, azért az tény hogy országunkból sokszor alig maradt valami és volt sok betelepítés
2014. ápr. 14. 16:46
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

1. Ahogy az első írja, valóban igénytelen, áltudományos baromság.


2. Egyrészt: nem tudom, mi számítana "fajtiszta" magyarnak. Végezzünk egy gondolatkísérletet: mondjuk képzeljük el egy pillanatra, hogy "fajtiszta" magyarok vagyunk!


Mit jelent ez pontosan? Hogy soha, egyetlen magyar (az meg kicsoda amúgy? Magyar állampolgárságú? Magyarul beszélő?) nem vett el külföldit? És a külföldi kicsoda? Aki a határokon kívül lakik?


Vagy az a tiszta magyar, aki egyenesági leszármazottja valamelyik magyar törzsnek? Csak az a baj, hogy ezekről a törzsekről sem tudunk eleget, és valószínűleg ők is keveredtek rendesen.



Ez az egyik dolog. A másik pedig az, hogy valószínűleg nem nagyon van olyan nép, ami SOHA nem keveredett. Nem is élne sokáig. Talán egyes szigeteken vannak ilyenek. De miért is fontos ez a "fajtisztaság", már ha az ember nem náci?

2014. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
én úgy értelmeztem hogy felesleges a sok cigányozás és zsidózás és "menny haza Izraelbe" kiabálás, lévén valószínű mi sem vagyunk már az eredetileg itt letelepedett népcsoport leszármazottai, sőt a zsidókat sok más nemzetiséggel egy időben hívták be, szóval az ő leszármazottaikat hozzánk hasonlóképp illeti az ország.
2014. ápr. 14. 17:15
 5/21 anonim ***** válasza:
35%

Azt illeti az ország, aki magyarnak vallja magát.


Én úgy határoznám meg a "fajtiszta magyar" fogalmát, hogy X időben húznék egy "genetikai határvonalat", és aki onnantól kezdve keveredett, az számít "nem tiszta" magyarnak. Genetikailag.


Ugyanakkor semmit nem ér az egész, ha a "fajtiszta magyar" nem tartja magát magyarnak. Én viszonylag bármilyen nemzetiségű embert el tudnék fogadni magyarnak, ha teljes egészében magyarnak vallja magát és úgy is viselkedik.

A viszonylag bármilyen nemzetiség az európai nemzetekre vonatkozik.


Ellenben a rasszok és népek keveredése belőlem mindig kisebb-nagyobb hányingert vált ki, hiába igyekszem úgy tenni, mint akit nem érdekel. Pedig kifejezetten nácinak sem mondanám magam.

2014. ápr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
pedig ez egy erősen rasszista és náci elv, am magyarban is van jó és rossz, mint bármely nemzetiségben, szóval a "ha úgy is viselkedik" nem teljesen helytálló :)
2014. ápr. 14. 17:37
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Fajtiszta kutya van. Fajtiszta ember nincsen. Sem magyar, sem angol, sem skót, vagy indonéz. Persze ahogy a kutyák esetében kitalálhat emberekre is valamiféle külső megjelenésen alapuló pontrendszert akármelyi barom rasszista, és akkor lesz "fajtiszta magyar", de ez ugye merőben szubjektiv és önkényes kategorizálásra vezet, és amig nem kerül hatalomra egy fajvédő párt, addig semmi jelentősége sem lenne.
2014. ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem eleg jol osszeszedi a betelepitesi hullamokat evszammal, nehol pontos torvenycikkel. Ez pont nem az altudomanyos kategoriaba tartozik. Es a kovetkeztetes is helyesm amit genetikailag is ala lehet tamasztani. A magyarsag genetikai markerek tekinteteben extrem variabilitast mutat.

Erdemes meg olvasni a temaban, pl:

[link]

[link]

2014. ápr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%

Egyáltalán nem mondtam, hogy magyarok közt nincs jó és rossz. Nem értem hogy keverted ide.


Azt mondtam, hogy aki szerintem Európából ide jön, felhagy a kultúrájával, magyarul beszél, betartja a törvényeket, fizeti az adót, tartja magát a magyar szokásokhoz, az szerintem elfogadható magyarnak.


Nyilván ha idejön Mandula Kenyából, őt nem tudom elfogadni, hiszen tökéletesen különböző mindentől, ami magyar. Valószínűleg nem is lenne képes így élni, ezért tulajdonképpen tárgyatlan.


Amúgy honnan jön ez, hogy "minden ember egyenlő"? :) Már miért lenne? Gondoljátok, hogy az istenített hős francia gondolkodók éppen úgy értették az egyenlőséget, ahogy az ma értelmezve van?

2014. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%
Az tény hogy fajtiszta magyar alig van, köszönhetően a körülöttünk lévő gyűlölködő népeknek. Gratulálok nekik, nem értem hogy akkor miért beszélünk egyáltalán magyarul. Másmár akár el is foglalhatnánk minket teljesen.
2014. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!