Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Más is úgy érzi, hogy amikor...

Más is úgy érzi, hogy amikor alszunk az a valódi, igazi világ, ott kéne örökké élnünk és nem a fizikai világban? Lehetséges, hogy a fizikai testben létezés egy büntetés és nem a valódi létezési síkunk vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés
Itt a fizikai test által sokkal gyengébb, sebezhetőbb az ember, míg az álomsíkon szabad, erős és sebezhetetlen és tele energiával, sosem fárad el. Ráadásul bármit valóra válthat ott, míg a fizikai testben csak álmodozhat a legtöbb ember és rengeteg dologról kénytelen lemondani, nélkülözni.

2021. aug. 19. 23:35
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
52%

Jó, de mi a pozitív megerősítés szerinted?

Valamit kapni az eredményeinkért cserébe. De ugyan mit kaphatunk ha mindenünk megvan, ha nincs hiányérzetünk?

Mire való a tudás és fejlődés ha nincs célja?


Elég értelmetlen fejődésről, és pozitív megerősítésről beszélni egy céltalan világban.


Miért sajnálod az emberektől a fájdalmat, szomorúságot, szenvedést, amikor az érzelmeink palettáján, a személyiségünkben ezek mind fontos résztvevők?


Egy csecsemő sosem tanulna meg beszélni, ha nem szenvedne a megértés hiányától. Ha nem érne el célokat a beszéd kézségével.


Ne sajnáld magadtól sem ezeket az érzéseket.

2021. aug. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
96%
ok. Tételelezzük fel egy olyan földi világot ahol minden egyes pozitív, jó cselekedeteidért a rendszer bőséggel, teljes egészséggel, jutalmaz. Ez lenne az alap felállás. A halál ugyanúgy megmaradna de szenvedés nélkül. Mindenkinek mindene meglenne de ennek az ára hogy morálisan, spirituálisan folyamatosan fejlődjön az ember és semmi olyan dolgot ne kövessen el ami a rendszerre és a többi emberre káros. Ha vétkezne, akkor sem büntetést hanem lehetőséget segítséget kapna a hiba kijavítására első körben. Érzed a különbséget?
2021. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
96%
11. Ha neked ennyire szükséged van a szenvedésre, szomorúságra, fájdalomra, hiányra akkor legyen meg a te akaratod, nem sajnálom tőled. Ha lehetséges ezeket kihagynám mert nem érzem szükségesnek. Én inkább a pozitív érzelmi paletta megélésére koncentrálok. Szép napot!
2021. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

12 nem érted a szenvedés fogalmát.

A szenvedés nem egy abszulút érték, hanem egy kontraszt.

Ha a világon megszűnne az éhezés, akkor más lenne a szenvedés, mondjuk a kevesebb jutalom, de ugyanúgy éreznénk a szenvedést.


Ez olyan mint a festészetben a színek.

A barna barna, a zöld zöld alapból,, de a megfelelő kontrasztal például egy kék felé elcsúsztatott színvilággal, a lila barna hatást kelt, a barna meg zöldet.


A temvilágodban a szenvedés ugyan az mint itt a földön, csak máshová van csúsztatva az érték, ugyanis, ha valaki lassabban fejlődik, ugyanúgy hiányt érez a többjekhez képest.

2021. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 SZücsöm ***** válasza:

13. Itt csak 1 probléma van. Igazából nem lenne hiányunk és a szenvedés nagyon nagyon nagy %-át is ki tudnánk küszöbölni ha nem létezne szabad akarat. De én pl nem szeretném azt hogy ne legyen szabad akarat. Akkor csak 1 bábjátszmát folytatnánk.


Tehát ilyen értelemben 11-nek igaza van a fejlődésben. Mert ha az emberek elérnének TÁRSADALOM SZINTJÉN nem csak egyénileg egy bizonyos fejlettségi pontot akkor megszűnhetne az éhezés,nélkülözés,erőszak sőt a technika fejlődésével akár a betegségekből származó szenvedési faktorokat is szép lassan kiküszöbölhetnénk.


Tehát a világ nem olyan igazságtalan sőt. Az már más kérdés hogy mi magunk tesszük igazságtalanná,bonyolulttá stb. Bár szerintem emellett haladunk is valamerre bár én se tudom hogy pontosan merre.

2021. aug. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
49%

15 a szenvedés nem mennyiség kérdése, a modern ember nem él meg háborút, éhezést, mégis... ugyanúgy szenved, amikor egzisztenciális problémába kerül, mint egy afrikai éhező kisgyerek.

Szenvedés van, az a kérdés, hogy a szenvedés mellé tudunk e elég pozitív dolgot létrehoznunk.



Egy tökéletes világban a nihilizmustól, és a céltalanságtól szenvednénk, ami rosszabb, mint az a világ, amiben a szenvedés mellett céljaink, és pozitív élményeink lehetnek.


Káosz/változás és rend/állandóság, mindtkettőre szükségünk van, ezek mindkettőjében egyaránt, és letagadhatatlanul jelen van a jó és a rossz értéke.

2021. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 SZücsöm ***** válasza:

Nem is írta senki hogy mennyiség kérdése lenne. A nihilizmusos példád is egyértelmű azért írtam egy előző hsz-ben hogy egy álom világban egy idő után nem lenne értelme élni. Ez a való világra is lehet igaz ha nem találsz értelmet.


Azt se tagadja senki (legalábbis én nem) hogy jó nélkül nincs rossz és fordítva.


A szenvedés az csak annyit tesz hogy valamit változtatni kell az életeden. De ha a szenvedésed oka rendszer szintű vagy pl 1 betegség akkor elég ritka hogy 1 szimpla szemlélet/környezet váltás vagy cél keresése/találása megoldhatná a problémát.


Továbbá mit jelent az hogy modern ember? Ha a jóléti társadalom lakosaira gondolsz az tudtommal nem több mint a föld 20%-a. Tehát lehet hogy van modern ember de meglátásom szerint a modern emberiség még várat magára.

2021. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
Érdekes téma, én is éreztem valahogy így. De nem azt, hogy ez egy büntetés, hanem hogy ez két külön világ, és ha alszunk, nem emlékszünk az ébrenlétünkre, ha felébredünk, nem emlékszünk az álmunkra, csak mondjuk az utolsó pár percre. És vicces lenne, hogy az álmunkban levő énünk mesélné, hogy: Képzeld, azt ébredtem hogy... És elmeséi amire emlékszik ebből a világból.
2021. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
65%

Nem mondtam hogy több mint a 20%-ka pont ez a lényege a példámnak, hiába vagyunk kiváltságosak ugyanúgy szenvedünk, pedikmaz okok nagyrészét megszűntettetük.


Szidháta herceg remeknpéldája a szenvedés megismerésének fontosságának, a megvilágosodást sosem érte volna el, ha nem tör ki a tökéletesre alkotott hercegi világából.

2021. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
91%
14. Jó példát mondtál a színekkel kapcsolatban. Csak én nem a színek közötti különbségről beszéltem hanem a színek árnyalatáról. A szenvedés és társai olyan sötété változtatja szinskálát hogy már szinte ki sem vehetők a színek (ez most a föld) vs normál árnyalatű színskála. Szóval, a szenvedés nem kontraszt, hanem inkább a szükségtelen túlzott fekete szín hozzákeverése a színekhez ami inkább hátráltat mint fejleszt.
2021. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!