Más is úgy érzi, hogy amikor alszunk az a valódi, igazi világ, ott kéne örökké élnünk és nem a fizikai világban? Lehetséges, hogy a fizikai testben létezés egy büntetés és nem a valódi létezési síkunk vagy ez hülyeség?
tök jó amúgy hogy te tele vagy energiával meg bármi lehetséges ":DDD
nekem általában frusztrált álmaim vannak vagy pedig mélyen alszok...
talán évente van 2-3 szép álmom... :/
Próbáld ki a tudatos álmodást, minden nap lehet szép álmod
Nekem már évek óta az van
24 a tudatos alom azt jelenti hogy mennyire emlékszel az álomra nem pedig annak irányítására… és ez annak lehetséges aki nyugodt életet el nekem jelenleg stresszes 😅
Konkrétan még alvás közben is a problémákra akarok talalni valami megoldást 😂😂😅
25 tévedésben vagy a tudatos álmot pont azért nevezik tudatosnak mert az álom közben 1. tudatában vagy annak hogy csak álmodsz. 2. ezért tudatos döntéseket vagy képes hozni az álmodban.(Az már más kérdés hogy erre emlékezned is kell)
Bár szerintem sok értelme nincs mert amint átlépsz teljes tudatosságba maga az álom annyira elveszíti a valósághű érzetét hogy már nincs sok értelme.Továbbá legtöbbször rövid időn belül az ébredés következik a tudatos álom után.
A félig tudatos álmok amikor nem tudod hogy álmodsz de tudatos döntéseket tudsz hozni sokkal szórakoztatóbbak(szerintem).
#20 ha szerinted a föld a jelen szenvedéssel egy fekete paca, akkor nem a világgal, hanem veled van a baj.
A szenvedés mértéke nem homályosítja el a jót, pont hogy kontrasztod ad neki.
Ez a világ gyönyörű.
Számomra ilyesztő, hogy mennyire feleslegesnekmtartjátok a szenvedés valódi formályát.
Mennyire sivár és értéktelen lenne minden a szenvedés nélkül, a veszteség érzése és megtapasztalása nélkül nem jönne létre az értékesség fogalma.
Minden negatív érzéshez, fogalomhoz tartozik egy pozitív ellenpólus.
Szerintetek a szenvedés részben, vagy egészben de felesleges, de bármelyik negatív létezőt is vennéd ki eltűnne a pozitív hozzátartozó létező.....
Milyen szerencse, hogy a világ olyan amilyen, hogy következményekkel teli, de kiszámíthatatlan is.
Kedves Kérdező.
A kérdésed nagyon érdekes. Meg próbálok rá, úgy válaszolni, ahogy én tapasztaltam és más emberektől halottam és nagyon sok könyvből olvastam.
Az első kérdésed, hogy az álom világ lenne a valóság és ott kellene élnünk?
Az álmokat nehéz meg fejteni, még több év tanulása is kevés lenne rá, de hogy a kérdésedre is válaszóljak, szerintem nem.
A 2. kérdésed
Lehetséges, hogy a fizikai testben létezés egy büntetés és nem a valódi létezési síkunk vagy ez hülyeség?
A valódi világban is lehet, olyan erős a tested, mint az álomvilágban.
A buddhista szerzetesek, nagyon sok meditációs technikákat és különböző fizikai testet meg erősítő gyakorlatot fejlesztettek ki.
Ezek el sajátítása, hosszú éveket vesz igénybe, mire meg tanulod.
Nagyon hosszan tudnám, írni a saját tapasztalataimat, főleg a meditációról, de nincs annyi karakter.
Ezeket a könyveket ajánlom a figyelmedbe.
Itt meg fogod találni a kérdéseidre a válaszokat. Egyik könyvet se egyszerű meg érteni, mert ezek a szövegek több száz évesek és fordítást, sok esetben nem lehet értelmezni. Ha csak valaki nem beszéli a kínai nyelvet.
Ha nem szeretnél sokat olvasni, akkor csak ennek nézz utána, ő egy személy volt. Bódhidharma, vagy Da Mo
A kínai Qigong (chi kung) gyökere könyvet olvastam és sajnos szinte 0 gyakorlat (légző meditációs gyakorlatokon kívül) van a könyvben. Nekem csalódás volt. (+ SZERINTEM rengeteg hülyeséget is összehordtak benne)
Annyit értem vele el hogy valóban lehetett érzékelni valamit azáltal amit a könyv leírt. De addig már a könyv nélkül is eljutottam.
Egy másik könyvet is (asszem nem azt amit linkeltél) kiolvastam már több mint félig Yang Jwing-Ming-től és a nagy része ugyan az volt mint A kínai Qigong (chi kung) gyökerében.
De a témához visszatérve erős túlzás az hogy Qigong művelésével el lehet érni egy olyan testi erő szintet mint 1 álomban.
Akkor próbáld meg ezt a könyvet el olvasni és meg tanulni.
Szerintem meg igen is el lehet érni a Qigong gyakorlásával ezt a testi erőt. Nézd azt, hogy ez az egész meditációs és harcművészet, 40-50 éve ez még egy féltve őrzött titok volt, az ázsiai országok részéről. Most 2021-ben már rengeteg tananyag el érhető... az interneten, könyvekben vagy személyesen, de még így csak egy nagyon kis darabot kaphatunk a tortából.
Vannak olyan technikák, amiket nem írhatnak le a szerzők, mert a kormánya meg tiltotta neki. Erről a témáról még több kínai mester ember is beszélt.pl..
Dr. Yang Jwing-Ming
Mantak Chia
Jet Li
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!