Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy a reikivel és a hasonló baromságokkal tényleg lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
2020. nov. 24. 16:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%
A placebo hatás működő valami.
2020. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A placebó tudom, hogy működhet (de nem garantált) + nem helyettesítheti a feltételezett placebó a hagyományos, normális gyógymódokat.
2020. nov. 24. 16:27
 3/24 anonim válasza:
18%
Mert ezt könnyebben felfogják, mint a rendes orvostudományt. Mivel ahhoz kicsi a tudásuk, ehhez fordunkam, mivel magas nekik a másik.
2020. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
40%
Mert nem rendelkeznek kritikus gondolkodással.
2020. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%

Én nem értek a reikihez, de ha a placebo hatás működhet és a reiki elősegítheti ezt a hatást, akkor miért ne próbálnák ki. Valószínűleg én is kipróbálnám, ha már minden mást kipróbáltam és semmi sem segített volna. Akkor is, ha nem garantált a hatás.

Az orvostudomány elfogadja a placebo hatást, de -ha jól tudom- akkor nem érti pontosan a működését. Miért ne lehetne az, hogy a reiki is hasonló elven működik? Mondjuk reikihatás :)

2020. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a probléma, ha valakit megnyugtatnak ezek a placebó hatású gyógymódok, hanem azzal, ha egyes orvosok azt javasolják, hogy az az egyetlen jó út, és uszítanak a hagyományos gyógymódok ellen.
2020. nov. 24. 18:34
 7/24 anonim ***** válasza:

Csak nem ez volt a kérdésed!

Ez tényleg baj, a kérdésed témája viszont nem baj.

2020. nov. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha hisz az ember valamiben, az mint támaszték, némileg erősíti az immunrendszert.
2020. nov. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Mert sokaknak vannak olyan tapasztalataik, amik neked nincsnek, kedves Kérdező.
2020. nov. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A Mikulásban is sokan hisznek (és jó tapasztalatok is vannak), ettől függetlenül nem létezik. Természetesen ezzel nem tagadom a placebó létezését, de pl. a homeopátiában használt drága gyógyszereket vagy más alternatív gyógyászatokban használt drága megoldásokat átverésnek, gazságnak tartom. Mondom, hogy nem azt tartom problémának, hogy ha egy jólelkű reiki hívő azt javasolja a haverjának, hogy menjen el pl. ingyenes reikire, hanem azt, ha azért kér egy ramaty pénzt, kiváltképpen akkor, ha azt javasolja, hogy ne fogadjon el normális orvoslást.
2020. nov. 25. 08:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!