Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem találják a hiányzó...

Miért nem találják a hiányzó láncszemet? Szerintetek beavatkozás történt?

Figyelt kérdés

Az evolúció egy biztos de nagyon lassú fejlődésnek tűnik. Nem tudom egyaltalan képes lett volna valaha kitermelni azt amik lettünk.

De szerintem nem.



2020. jan. 7. 20:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

Aki úgy képzeli el az evolúciót mint puszta véletlenek sorozata annak ott alapjaiban van elcsúszva a dolog. Az evolúcióban valóban van véletlen (csíravonal mutáció) na de a szelekció minden csak nem véletlen és ugyan olyan fontos.

Az első élőlényszerüségek létrejöttének pedig még mindig nincs köze az evolúcióhoz csak az abiogenezishez.


És hogy döntötte el az az egysejtű ,hogy évmilliárdok múlva okostelefont nyomkodó kétlábú lesz ? Úgy ahogy te döntöd el ,hogy hogy nézzen ki a saját leszármazottad mondjuk 10.000 év múlva. Sehogy. Az evolúció nem így működik.

2020. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Maradva az eredeti kérdésnél: ma már nem igazán vannak hiányzó láncszemek (legalább is ami az emberi evolúciót illeti). Gyönyörű fokozatossággal követhetjük végig rengeteg faj kialakulását (köztük az emberét is). Sőt, sok fosszília van amit még ma is vitatottan tudtak besorolni valamely fajba annyira nagy az átmenet (nem egyértelmű ,hogy melyik fajhoz tartozik az adott fosszília).
2020. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúció folyamata bárki által tesztelhető baktériumokon valós időben.


Valóban maga a mutáció random, ahogy kvantummechanikailag értelmezhetőek a random események. Pl egy izotóp elbomlik-e vagy sem, vagy hová csapódik be egy ionizáló sugárzás.


...

Ezt követően maga az evolúció elve szelektál, ami egyszerű szabályokon alapuló kiválasztódás.


Es szimulálható számítógépekkel is, sőt használható optimalizálásra is.


Így készíthetünk önjáró robotot pl. Nem intelligencia tanítja a robotot, hanem randomizálunk 100 paramétert, pl a szervók mozgása... majd kiválasztjuk a 10 legmeszebb jutó robotot. Aztán ezeknek a kódját is randomizáljuk, majd újraszelektáljuk... generációról generációra kialakul egyre messzebb jutó robot.


És végül igen hatékony mozgást lesznek képesek kifejleszteni.

Ráadásul számtalan megközelítéd lehet nyerő. Ugyan azt a távolságot megteheti gyorsan kúszva, gurulva gömböt formálva, vagy klasszikus járással. Nincs "legjobb út".

2020. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
100%
...és a baktériumok, szimulációk és robotok már önmagukbam bizonyítékul szolgálnak, hogy egy nagyon bonyoult intelligens tervezést feltételező képesség, mint a járás - kialakulhat egyszerű evolúciós szabályok alapján.
2020. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
11%
De ez a tyúk vagy a tojás volt előbb kérdésköre...mi hajtja az evolúciót, mi ad powert? Mert az evolúció nem a végső válasz, hanem egy eszköz..mi az ami ezt irányítja? engem ez érdekel..mindig hátrébb és hátrébb menni.. ennek a kérdéskörnek nem az evolúció a végső válasza. Mert nincs ami magyarázza az evolúciót. De teszem azt ha kiderülne hogy igazak egyes más elméletek, mint pl, hogy idegen civilizáció telepített ide minket stb. a kérdés akkor is örökérvényű maradna, az se volna a végső megoldás ha kiderülne hogy azért van hiányzó láncszem mert nem igaz a tudomány által felállított verzió a keletkezésünkre.Mi az ami ezt az egészet mozgásban tartja és működteti?
2020. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
11%
Valaki írta hogy nincs hiányzó láncszem...azért én megnéznék egy fél tengerimalac fél ember példány maradványt :D :D Mikortól voltam én még krokodil és mikor számítottam már embernek? :D Amikor ár csak 40 fogam volt és a farkam 15 centis? :D :D Nem kell megsértődni ez egy poénos komoly kérdés.
2020. jan. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem találják a hiányzó láncszemet?"

Egy csomó evolúciós átmenet ismeretes a fosszilis rekordból. De persze egy csomó nem. Na, most gondolj bele egy pillanatra: jelenleg az ismert fajok száma kb. 1 millió. A tudósok úgy vélik, ennél kb egy nagyságrenddel több faj még nem ismert. Tehát egy időpillanatban kb 10 millió faj él. Egy becslés szerint a földi élet során a létezett fajok teljes száma milliárdos nagyságrendet is elérheti. Tudod, hogy mennyi fosszilis fajt ismerünk? kb. 250ezer. Azaz a valaha élt összes fajközül minden ezer-tízezrediket ismerjük legalább töredék szintjén. Arra az esély, hogy egy bizonyos evolúciós átmenetet meg tudunk figyelni a fosszilis rekordban az esély szinte 0. De van néhány amit viszont mégis megtaláltunk.


"Szerintetek beavatkozás történt?"

Nem


"Nem tudom egyaltalan képes lett volna valaha kitermelni azt amik lettünk."

Semmi baj, sokan vannak így ezzel.

2020. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 Tevenyereggyarto ***** válasza:
74%

72%-os ezeket most komolyan kérded vagy csak trollkodsz ?

Mi hajtja az evolúciót ? Hát a szaporodás és a mutációk (csíravonal mutációk; nem pedig a szomatikus/ testi mutációk mint a daganatok) a természetes kiválasztódás pedig “irányít”. Ha ezt a 3 feltételt teljesíti egy rendszer (szaporodás, variáció (mutáció), szelekció) akkor ott evolúció történik. Ha bármelyik hiányzik akkor nincs evolúció, ennyi.


Az átmeneteket se úgy kell elképzelni ,hogy deréktól felfele ember onnan lefele valami random állat. Nézd meg az Australopithecus-okat. Tökéletes majom-ember átmenetek. Utánuk az első Homo nemzetségiek se sokkal másabban csak egy kicsit emberesebbek. Előrehaladva az időben egyre emberszerűbb, visszafele egyre majomszerübb fosszíliákat találunk. Csak tudnám ,hogy honnan jött neked pont tengerimalac meg krokodill.

Aztán én nem azt írtam ,hogy úgy abszolút nincsenek “hiányzó láncszemek” hanem azt ,hogy az emberi evolúcióban nem nagyon vannak már. Persze az evolúció nem az emberről szól hanem minden élőlényről.

2020. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 A kérdező kommentje:
72%-os ott a pont
2020. jan. 10. 16:29
 70/72 anonim ***** válasza:
0%
Tevenyereggyarto lehet nem jól írtam körbe, hogy én mire vagyok kíváncsi...azt írod a szaporodás hajta, a természetes kiválasztódás irányítja..na de ezek egyfjata programok...amik a semmiből nem jönnek létre..ezek a programok honnan jöttek?
2020. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!