Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek van valami a...

Szerintetek van valami a halál után?

Figyelt kérdés
Mármint létezünk valamilyen formában,vagy csak eltemetnek és kész ennyi volt?
2010. júl. 15. 21:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

mivel a test(agy) adatot nem tárol, csupán közvetít, ezért feltehetjük a kérdést, hogy mégis minek transzformálja az információt. S aminek transzformálja, az egyáltalán meghal e. Nos nem. Csupán közvetítőt vált(test), pontosabban az egyetlen valójában létező Elme az, ami egy új testet biztosít a mi tudatainknak, hogy részt vehessünk a szellemi evolúción, ami jellemfejlődéssel jár. A cél pedig egyértelmű...a mindenséggel való egyesülés. A Világegyetem mentális folyamat. Az Elme tiszta gondolatában létezik minden, benne mi is, akiket a saját képére teremtett, gondolatalkotóra. :)


ui.: A lélek nem vándorol sehova...mert mindenhol ott van. A halál után pedig jön egy álom, utána alvás, s kelés, hogy folytatódjon a fejlődés. :P


én is ajánlanék egy könyvet ha nem probléma. Érdemes ezt is elolvasni. 1943 ban készült. És az úriember majdnem 30 évet fordított a megalkotására, az igazság megtalálásnak a vágya hajtotta, végig járta távol keleti bölcseket, hogy meglelje a végső valót...az Önvalót :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.

[link]


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy ezek csak mind dumák, mindenki mást mond a lélekről, az elméről, senki sem tudja hogy mik ezek.

Szerintem(!) meg ez az egész lélek-dolog egyszerű kémiai reakciók sokasága, csak az orvostudomány nincsen azon a szinten hogy erre jelenleg tudományos magyarázatot tudjon adni.

Ne csináljatok már viccet magatokból, hogy úgy beszéltek lélekről meg elméről, mintha tényként kezelnénk a létezésüket. És bocsi, de nevetnem kell hogy milyen részletességgel tudjátok elmesélni. :D Én egyet mondok: ne filozofáljatok, hanem bizonyítsátok be! Egyetlen egy apró bizonyítékot mutassatok, hogy bármi is van a halál után.

És erre ne azt válaszoljátok, hogy bizonyítsam be, hogy nincsen. Mivel az emberek számára az látható, az tapasztalható hogy az élőlények halál után megsemmisülnek. Bizonyítani tudom. Meghal egy bölcs, okos ember, és semmit sem hagy maga után.

Bizonyítsátok ti is az igazatokat!

Szerintem könyvek-kultúrák-vallások által vagytok csúnyán befolyásolva.


Azt meg miből vetted hogy az agy nem tárol adatokat?

Az agyi memória egy többfunkciós adattároló rendszer, amelyben egyaránt lehet egyszerű és bonyolult összefüggéseket rögzíteni.

2010. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Hol tárolja az agy a konkrét adatot/emléket? De kérlek ne azt a pontot mond az agyban, ami használva van, az emlékezés folytán. Én elhiszem, hogy komplex funkciókat lát el az agy, tudom mennyire összetett a működése. De szerintem transzformátor, méghozzá az elméinknek teszi ezt a világról. Ha nem lenne ilyen fejlettségben az ember elméje, nem lenne képes felülkerekedni ösztönein, tehát az elme előbb van, mint a test. S ez elme tudatos fejlesztésével, "mesebeli" dolgokra is képessé válik az ember. :)


üdv

25/F

2010. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 BlackSword ***** válasza:

tegnap 17:10!

Miért nem egyből trafóház, vagy transzportererősítő... Hogy a szubtéradóvevőről már egy szót se szóljak...

Ez a sok lélek üres frázis...

Az orvostudomány jelenleg az agy 10%-át alig ismeri... Az is az agykéreg... Ha ők nem tudják, hogy mi can a belsőbb részekben, és mi azoknak a funkciójuk, akkor pont ti tudnátok??? Két ember két -nagyjából- hasonló választ nem bír adni...

De vizsgáljuk meg egyszerű, józan paraszti ésszel a problémát... Az egy kapja toronymagasan a legtöbb vért, ezáltal legtöbb oxigént, szintén jó a védelme is... főleg ahhoz, hogy csak egy kondenzátor lenne...

Kezdtek egyre inkább nevetségessé vállni...

(hiteletek eddig sem volt)

2010. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

17:44. :)


Bejövő információ közvetítő az agy szerintem. Ez a kifejezés semmivel sem csökkenti le a kapacitását. Ha pedig nem is ismerik az agy teljességét, akkor milyen jogon állítják, hogy a tudat benne van?! :P


üdv

25/F

2010. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

22:26 - A spermium szerinted honnan tudja,h merre van a patasejt?

Neki sincsen agya, öntudata, még lelke sincs, mégis úgy közlekedik mintha tudná,h hová tart.

Érdekes,nem ?:)

2010. júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes,h az agy, lélek olyan dolog,amiről mondhatni semmit sem tudunk, akár az univerzumról.

Lehet,h ugyanaz a kettő Lélek=Univezum:)

Mindkettő megfoghatatlan, végtelen:)...stb.

2010. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Valakinek esetleg van kedve ezt privátban folytatni ? :)
2010. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

21:24. :)


Ha tényleg érdekel ez a téma, és elárulom nagyon jól érzed az igazat, akkor nyugodtan olvasd el a 07-17 13:17 nál feltüntetett könyvet, és megleled benne az igazságot. természetesen akkor, ha komoly a szándékod...ugyanis abból kinyerheted a valót. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Elég komolyak a szándékaim, és már régóta foglalkoztat minden ami ezzel kapcsolatos. Nem csak a halál..

Egyénként el fogom olvasni, de valahogy jobban örültem volna,ha egy másik egyeddel tudnék ezekről a dolgokról beszélni :)

2010. júl. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!