Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel az ezotériában?

Hiszel az ezotériában?

Figyelt kérdés
a válasz mellé egy nemet meg egy kort is írhatnátok ! őszintén -.-
2010. júl. 15. 20:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Igen. 33L

Máshogyan hiszek benne mint mások. Én úgy gondolom hogy amit ma természetfölöttinek és ezoterikusnak hívunk az pár száz év múlva már tudomány lesz. Ha megnézed a történelmet régen sokan hittek olyan dolgokat "ördöngősségnek" amiről végül kiderült a tudományos alap. Szóval csak egy kis idő és hidd el ezekről is ki fog, ha nyitottabbak lesznek a tudósok az eféle kutatásokra. Mert most néhány dolgot (pl.gondolatátvitel) hiába bizonyítottak be, mégsem fogadják el.

Tudod régen aki tudta mikor van a napfogyatkozás azt istenként tisztelték az emberek. Ma már mindenki tudja. A mágia titkos tudás. A tudás hatalom. Ha már találkoztál a hatalommal mint érzéssel tudnod kell hogy ez milyen veszélyes. Az egyik legveszélyesebb. Akinek esze van az nem fog rohanni a médiába (ha úgy hatékony fegyvert találnál fel, sem rohannál vele senkihez:) bár ez nem a legjobb példa). Nem fogsz találni mágust addig amíg ilyen a hozzáállásod. Rádnéznek és tudják hogy te nem tudhatod, mert ilyen tudás birtokában te pusztítanál és önpusztítanál. Ezért nem fog erről mindneki tudni, csak ha mindenki elég fejlett lesz. Szóval sosem fogsz erről megbizonyosodni.

Arról pedig hogy miért járnak ide a szkeptikusok "röhögni". Azért már találkoztak ők is megmagyarázhatatlan, és félnek tőle, ezért elutasítják. Teljesen blokkolják magukba, és tudományos igazolást keresnek hogy megnyugodjanak. Hát nem fognak. Aki nem hisz benne, nem jön ide. Nem olvassa ezt a válasz. Aki ezt írja és mégis itt van az hinni akar a tudományban de nem tud és ezért jön ide. Ha bevallja magának, ha nem.

2010. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Nem. Csak a racionalitásban hiszek.

31/F

2010. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
én hiszek is meg nem is. de ELÉG FURCSA HOGY AKI AZT ÁLLITJA HOGY VALÓS DOLOG AZ TÜZZEL VASSAL KÜZD AZ ELLEN HOGY BEBIZONYÍTSA ANNAK AKI NEMHISZI. ELÉG ELGONDOLHKODTATÓ! HA LÉTEZIK AKKOR MIÉRT LEHETETLEN BIZONYÍTANI? vagy aki állítja az miért nézeti magát hülyének? tudja hogy nemfogja soha bebizonyítani.
2010. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

8:34-es vagyok és az előző hozzászólásra reagálnék.

Vannak részei amiket bebizonyítottak és a tudomány elfogadta (pl. akupuntúra) és vannak amiket bebizonyítottak de mégsem fogadta el a tudomány (pl: gondolatátvitel). Hidd el előbb utóbb az unokáink röhögni fognak rajtunk hogy ezeket a dolgokat természetfölöttinek hittük, de a ami még durvább hogy nem vettünk róla tudomást és ha éreztük láttuk sem hittük el. A durva részei ennek tényleg durvák. Ha neked a birtokodna kerülne olyan tudás amivel könnyen árthatsz másoknak, te sem rohannál a TV-hez, de még a barátaid közül is meggondolnád hogy elmondd-e egyátalán hogy tudod (nemhogy megoszt). Ezért nem érdekel senkit hogy elhiszitek vagy nem. De ti jobb helyzetben vagytok. Hogy a Bibliát idézzem "Boldogok a lelki szegények"

2010. júl. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
előző válaszra reagálnék én is nem tudom ,hogy mért mondod ,hogy az akupunktúra mágia lenne . szerintem az akupunktúrának inkább a kőkemény anatómiához/vegetatív idegrendszerhez van köze nem pedig a mágiához. a fentebb emlitett példára : "ha feltalánlnék egy fegyvert nem mutogatnám" ,hogy ne mutogatnám talán beleépíthetem magam a fegyver történelembe és páran a nevem is tudhatnák . ezt mindneki megtenné minden ember szomjazik a pénzre hírnévre egyaránt.remélem lesznek még válaszok mert engem ez a dolog nagyon érdekel ,hogy ki miért hisz benne.
2010. júl. 16. 18:20
 26/34 anonim ***** válasza:

Igen most már elfogadják de néhány évtizede még ugyanolyan kóklernek tartották őket mint a többi természetgyógyászágat most. Amíg nem bizonyították be addig neki is csak ebbe a csoportba jutott hely. Ezért írtam ezt.

Mindenki magából indul ki. Én nem vágyom hírnévre és hogy negatív dolgokkal írjam be magam a történelemkönyvekbe, és nagyon sok ilyen embert ismerek. Te ilyen vagy ezért el fog kerülni mindenki aki olyan mint én, így sosem fogod tudni az igazságot. És ez így van rendjén, mert aki ennyire anyagi dolgokban gondolkozik, annak nem nyílik ki a másvilág. Ahhoz hogy megnyerd az életedet először el kell veszíteni.

2010. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"és vannak amiket bebizonyítottak de mégsem fogadta el a tudomány (pl: gondolatátvitel)."


Bebizonyították? Akkor biztosan tudsz linket is adni róla (nem index, nem origo).


"Amíg nem bizonyították be addig neki is csak ebbe a csoportba jutott hely."


Igen, tudod ez így működik. Csak azt lehet elfogadni igazságként, amit bebizonyítanak.

2010. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Igen tudok sokat. Pl:


[link]


Kétlem hogy végigolvasnád, de a cikk kitér arra is hogy 20 tudósból "csak" 19 veti el a telepátiát. Az akupunktúránál ez sokkal rosszabb arány volt, így megnyugtathatlak hogy még a te életben el fogják ezt is fogadni. Akkor végre te is elfogadhatod nyugodt lelkiismerettel igazságként.

Tudod mi emberek különbözőek vagyunk. Van aki csak abban hisz amit mondanak neki, amiben a többség hisz. Van aki nyitott az új tudományokra, és nincs begyöpösödve. Mire ezt bizonyítják addigra mi már régen a mesterei vagyunk. Előnyben vagyunk Veled szemben. Mint ahogyan azok az emberek akik hittek az akupuntúrában meggyógyulhattak, abban az időben is amikor még kuruzslásank számított, míg olyanok mint te meghaltak.

Attól hogy ezt a két példát említem nem csak erre vonatkozik. De ha már a nyilvánvalóban sem hiszel hogyan gondolod hogy bárki ettől durvább dolgokat fog bizonyítani Neked.

Mások vagyunk, és ha elfogadod ha nem ez van. Te az anyagi világban hiszel pénzről és hírnévről álmodozol, én a szellemi világban hiszek és boldogságot és szeretetre vágyom. Én ezt választottam, te azt. Nyugi ti vagytok többen. Még. És ráadásul a Földet is ti irányítjátok (vagy inkább zsákmányoljátok ki csak hogy anyagi kapzsiságotokat csillapíthassátok). De én és még sokan mások nem tartozunk közétek, soha nem is fogunk. Tudod te lenézel minket. Hát tudd meg hogy mi sosem ereszkednénk le a ti szintetekre, hogy miért? Azt majd megtudod életed első tragédiájánál amikor nincs egy őszinte ember a környezetedben, vagy amikor már saját kényelmedért annyira tönkrevágtátok a Földet hogy kénytelen leszel a pénzedet enni. További boldog vakságot.

2010. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Ja és azért írtam a többen vagytokra a még szót, mert ti előbb utóbb elpusztítjátok egymást. És ezt ha úgy tetszik már tudományosan is bizonyították.
2010. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, amint lesz egy percem, végigolvasom. Engem is hajt a kíváncsiság. Felvettem a könyvjelzők közé.


"Te az anyagi világban hiszel pénzről és hírnévről álmodozol, én a szellemi világban hiszek és boldogságot és szeretetre vágyom."


Hű! Tök jó, hogy jobban tudod, hogy mire vágyok, mint én magam!


"Van aki csak abban hisz amit mondanak neki, amiben a többség hisz. Van aki nyitott az új tudományokra, és nincs begyöpösödve."


Tudod, van a bizonyításnak egy bizonyos menete. Ha én hinnék abban, amiben te, én magam járnék utána, hogy bizonyítsam az állításom. Az is fontos, hogy a bizonyító személyétől, és helyétől függetlenül bármikor megismételhesse, és ugyan arra az eredményre jusson. Nem hiszem, hogy ez begyöpösödöttség volna.


"Tudod te lenézel minket."


Hű! Tök jó, hogy jobban tudod, hogy mit gondolok, mint én magam. Csak téged nézlek le emiatt a lekezelő fogalmazásmód miatt, amit ide rittyentettél.


"amikor már saját kényelmedért annyira tönkrevágtátok a Földet"


Hű! Tök jó, hogy jobban tudod, hogy miként élek, mint én magam!


Az a te nagy bajod, hogy végletekben gondolkodsz.

2010. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!