Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszel az ezotériában?

Hiszel az ezotériában?

Figyelt kérdés
a válasz mellé egy nemet meg egy kort is írhatnátok ! őszintén -.-
2010. júl. 15. 20:43
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
77%

Nem. 20/L

És azért járok ebbe a témába, hogy röhögjek.

2010. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
100%

Nem mondanám, de Istenben hiszek és az ezotériában is vannak olyan dolgok amiben igen.

15/F

2010. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
88%

Nem, de nagyon érdekesnek találom, mint egy jó regény, leköt.

20/L

2010. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 BlackSword ***** válasza:
78%

Nem... 23/F

Engem csak a kíváncsiség hajt, hátha találok valami érdekes történetet... Ami esetleg még ihletet is ad... De a horoszkópos, meg hasonló kérdéseket nem szoktam megnyitni... Ha tudok segítek, vagy írok egy-két bátorító szót, hátha nem menthetetlen a kérdező...

De az első válaszoló szépen leírta azt, hogy ez nem egzakt tudomány, és végkép nem objektív... Nem tekinthető tehát tudománynak, hiszen nem felel meg a tudományos bizonyítás kritériumainak sem... Egy bizonyítás nem lehet hit kérdése... a gravitáció pl lefelé húz, ha hiszel benne, ha nem... Az tér megint csak görbül, nem hit kérdése... Nincs olyan bizonyítás, mely mindenkire, vagy legalábbis az emberek nagy részére bizonyítható lenne objektíven...


ma 21:53!

Vannak dolgok, amiket axiómáknak nevezünk, és ezek vannak... létezésük folytán nem igényelik a bizonyítást... Pl.: gravitáció, erőtörvények (a statika 4 axiómája) és még lehetne sorolni...

2010. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen


Az ezotéria mára már teljesen ki lett forgatva.

Ez érthető mai szemmel, hisz a cél, hogy vzethető elbutúlt emberekké válhassunk.


A középkori babonáknak semmi köze az ezotériához. A babona másnéven a mágia egy formája azaz a népimágia...tkp. semmi értelme teret adni neki, mert az is csak butít.


Az ezotéria nem spiritualítás, illetve a ma spirituális emberek nagyrésze nem is az, csak ugyanolyan materialista akár a többi.

2010. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
kedves utolsó. egyetlen egy mágiát mutass ami fel van véve videóra és nem photoshoppal van megcsinálva. esetleg egyetlen egy átkot szórj rám légyszives :D
2010. júl. 16. 00:20
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom tanácsolni, hogy tanuld ki a mágia tanát ha ennyire érdekel a bizonyítás. Videót nem tudom van-e valahol, nem nézek ilyeneket.


Materialista hozzáállásod korlátokat szab neked.


Szerintem előbb azzal legyél tisztában mi a mágia...utána magad is meggyőződhetsz róla.


Átkot spirituális ember nem szór és nem is tudja, hogy kell...azt a materialista világbeliek szoktak.

2010. júl. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
mért én tanuljam ki ?:D én tudom ,hogy nincs meg minden ilyen barom mágia úgy kezdődik ,hogy hidj benne . szóval én max időmet pazarolnám vele . te hiszel benne tanuld ki majd mutasd be :D
2010. júl. 16. 00:31
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Mikor valaki valóban tudja a mágia működését, nem érez bizonyítási vágyat és nem akarja az embereket megváltoztatni akik nem hisznek benne, avagy úgy tudják nincs.


Igaz olvastam a kommented, hogy nem hiszel az efféle tudásban, én csupán azért írtam, hogy tanuld ki ha érdekel, hogy magad győződhess meg benne mire vagy etéren képes.


A mágiában nem kell hinni, ahogy semmi létezőben sem. Azok vannak akár vagy, akár nem.


:)


Üdv.

2010. júl. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Mikor valaki valóban tudja a mágia működését, nem érez bizonyítási vágyat és nem akarja az embereket megváltoztatni akik nem hisznek benne, avagy úgy tudják nincs. <--- haver figyelj már !21 századot írunk itt ha valaki megtanulna "varázsolni" isteneset játszana és hívná kapásból a médiát ! hol találsz te ilyen embert ami dicsekedne el ilyennel ?:D ilyen nincs :D akárhogy is fogod a kövi válaszodba mondani ilyen ember nincs aki ha tudna varázsolni nem mutogatná... sőt isteneset játszana és szétégetné david copperfild testét 30.000 km el távolsgból. te szerintem nagyon félre ismerted az emberi lényt :D
2010. júl. 16. 02:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!