Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi történik az emberrel...

Mi történik az emberrel halála után? Mi lesz a lelkével?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
a keresztény nézőpontot biztos ismered, én hajlok a keleti, tibeti bölcsek által ismertre: végül visszatér a közös tudatba, ahonnan minden származik.
2010. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem, hogy nincs olyan, hogy lélek. Ezáltal nem hiszek a lélekvándorlásban sem. Úgy gondolom halálunk után megszűnünk létezni.
2010. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

a személyiség művi sallangjai megszűnnek létezni, igen, ezáltal tulajdonképpen már nem is egészen mi vagyunk, s ha az egészbe olvadunk, már nem is lesz olyan hogy én, csak maga a létezés.


egyébként furcsa hogy nem hiszel a lélekben előző, mert már a pszichológusok is elfogadják, mivel képtelenek kizárni a létezését.

2010. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Először a lélek fogalmát kell tisztába tenni.

Ha te lélek alatt egy testtől független, örök életű, természetfeletti dologra gondolsz, ilyen nincs.

Ha viszont a személyiségedre, öntudatodra, emlékeidre, akkor ez a testtel együtt végérvényesen elpusztul.

Innentől kezdve az ember már csak emlék, és feljegyzés néhány hivatalos papíron.

2010. júl. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

14:08

Csakhogy a pszichológusok nem ugyan abban a lélekben hisznek, mint amiben a vallásosok, ezotéria huszárok.

2010. júl. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem hiszek egyi lyen átfogó léleknek nevezett valamiben.
2010. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lélek nem örökéletű. Az a szellem. Halál után a lélek visszaszáll a szellemhez és átadja a karma alakulását, ill az elvégzendő feladatok végkifejletét a szellemnek, majd megszűnik.


Namaste

2010. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!