Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha azt mondja valaki, hogy az...

Ha azt mondja valaki, hogy az ő horoszkópja pl oroszlán, akkor az alatt mit kell érteni? Ez a csillagjegye? És a csillagjegy ugyanaz, mint a napjegy? Vagy utóbbi nem létező fogalom?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 13:47
 1/2 Grimfox ***** válasza:
100%
Az, hogy mi a horoszkópja, tévesen használt kifejezés. A horoszkóp nem egy jegyre utal, hanem egy teljes képletre. A csillagjegy szintén téves megnevezés, a Napjegyre utal, azaz melyik hónapban születtél(asztrológiai értelemben vett hónap) Aki azt mondja, hogy a horoszkópja oroszlán, az arra utal, hogy július 23., és augusztus 23. közt született.
2021. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzátennék az elsőhöz, hogy nem éjfélkor vált mindig jegyet a nap, tehát a jegyhatároknál a nap esetében is kell az óra-perces pontosság. Nem elég a dátum. (mivel a zodiákus kört a tavaszi napéjegyenlőség pillanatától számítjuk és ez a pont évente mozog)


A horoszkóp, mint zodiákus jegy kifejezést és a dátumok szerinti felosztást a bulvármédia találmánya, mert így a legkönnyebben felfogható a tömegek számára és nekik az a céljuk, hogy minél több pénzt keressenek. A bulvárban elterjedt "horoszkóp" cikkeknek semmi köze az asztrológiához.


Mondok egy példát, ami lebuktatja a bulvármédia szerinti dátumos felosztást:


1990-ben 06.21-én 17:33-kor váltott át ikrekből rák jegybe a nap. Budapest)

2021-ben 06.21-én 05:33-kor váltott át ikrekből rák jegybe a nap. (Budapest)


Szóval, aki mondjuk bármelyik esetben 06.21-én 20:00-kor született, annak már rák jegyben van a napja és nem ikrekben, pedig a bulvármédia szerint éjfélig még ikreknek számít.

2021. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!