Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvásparalízis (? )

Alvásparalízis (? )

Figyelt kérdés

Nekem még nem volt alvásparalízisem.

Kíváncsi lennék, hogy veletek mi történt alvásparalízis közben. Hogy mit éreztetek, mit láttatok, meddig tartott.

(Érdekel a téma..:))

Köszi előre is a válaszokat(:


2010. júl. 2. 18:00
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
Sziasztok!nekem is volt alvásparalízisem...de senki se akarja megtapasztalni..nagyon rossz!De én abban a helyzetben voltam ,h én a szemem kinyitására is képtelen voltam...de ennek ellenére zöld foltokat láttam...borzasztó volt.nagyon féltem.nyitva volt aznap éjjel az ajtóm,és teljesen olyan volt,mintha valaki bejött volna hozzám...mert ugye az erős fényt,becsukott szemmel is érzékeljük.meg se tudtam moccanni...járt az agyam,és csak arra tudtam gondolni,h mikor lesz végre vége ennek az egésznek.annyira kiszolgáltatott helyzetben éreztem magam.igen,legszívesebben én is torkom szakadtából üvöltöttem volna a szüleimnek,h csináljanak valamit.velem csak egyszer fordult még elő...de remélem többször nem fog.először vmi természetfeletti dolognak hittem ezt az egészet,de utána olvastam,és rájöttem h pontosan mi ez. 19/L
2011. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:

Nem tudom, hogy olvassa-e még valaki, de azért leírom:

Nekem már rengetegszer volt alvásparalízisem, de csak most (kb. 5 perce) tudtam meg, mi is ez. Az első néhánynál nagyon féltem, nem tudtam mi történik. Az agyam felébredt, tudtam gondolkodni, de a testem nem, semmimet nem bírtam megmozdítani. A szemem csukva volt (természetesen nem tudtam kinyitni). Én is valami gonoszat, rosszat éreztem magam körül, nagyon félelmetes volt. Az élmény végén pedig, mielőtt teljesen felébredtem volna, a már említett zúgást hallottam. Aztán később már hamar eszembe jutott, hogy volt már ilyen élményem, így nem féltem, teljesen nyugodtan feküdtem és vártam, hogy felébredjen a testem is.

Viszont van egy másik dolog is, amit máshol még nem olvastam: Sokszor, amikor fekszem és próbálok elaludni, érzem hogy már "majdnem elaludtam", amikor furcsa zúgást hallok és felriadok. Ugyan az a zúgás, mint ami az alvásparalízis végén van.

Összegezve: Nem kell félni az alvásparalízistől. Mindig jusson eszedbe, hogy történt már ilyen, és élve megúsztad.

2011. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

20:01


Nem olvastam el újra a kommenteket, a sajátomat sem, tehát nem tudom, ezt említettem-e már, de a zúgás állítólag a csakrák feltöltődése miatt van.Feltöltődünk energiával a kilépéshez .

2011. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Nekem volt már alvásparalízisem és k*rvarossz érzés, azthittem hogy ébren vagyok, de közben még aludtam. Éreztem hogy háttal fekszem az ágyon és lélegzem, de egyszerűen nem akart engedelmeskedni a testem, nem tudtam se a szemem kinyitni, se a végtagjaimat megmozdítani. Azthittem, hogy lebénultam. Nagyon durva volt.
2011. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
Nekemis most volt wegy tíz perce kb másfél oráig tartott és tényleg addig mert akárhányszor magamhoz tértem pár másodperc mulva visszaestem. Tudtam miez de valahogy még ssemm tudtam nyugodt leenni kapálóztam ideképzeltem a testvéremet is hogy ráncigálom de egyedül voltam itthon nagyon nehezn estem ki az állapotból és sokkal fáradtabnak érzem magam mint alvás elött. Amit eddig itt még nem láttam hogy nekem néhány esetben előfordult hogy nyitval volt a szemem mert ugy tértem vissza hogy nemkelett kinyitnom a szemem egyszercsak kitisztult a kép és felkeltem.
2011. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Velem úgy történt, hogy aludtam, s az éjszaka közepén (azt hittem) szabályosan felkeltem kinyitottam a szemem, de mégsem keltem fel. 100%-ig a tudatomnál voltam, nem álmodtam, hanem gondolkodtam. S 3-4 entitás vette körbe az ágyam, járkáltak, mozogtak és mindezt a fizikai szememmel láttam. Nem tudtam mozdulni. Lassan elkezdtek halványodni az entitások, s a végén ott maradtam "egyedül".


[link]

2011. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Rekas14 válasza:
sziasztok, na nekem ez 14 évesen kezdődött, először nem tudtam, hogy mi ez, nagyon megijedtem. Arra ébredtem, hogy nagyon gyorsan ver a szívem, és vmi furcsa érzésem van, ugye az a zúgás a fülemben. Gondoltam kimászom az ágyból, de hát nem mozdult semmim. Kiabálni próbáltam anyának, de nem tudtam, csak vmi suttogás féle nyöszörgés jött ki a számon. Fel akartam ülni. Semmi másra nem gondoltam, csak hogy fel kell ülnöm. Erőlködtem és közben úgy éreztem, hogy szétrobban a fejem, olyan nyomást éreztem. Nagyon nagy erőfeszítések árán fel tudtam kelni. Rohantam le anyához elmesélni neki. Azt hitte, hogy csak álmodom, de mivel egy re sűrűbben jöttek ezek az élmények, elvitt pszichológushoz.... persze azt se tudta, hogy miről van szó. Na mindegy. Elmúlt, sokáig nem volt ilyen. Aztán egy pár hónapja ( most már 21 éves vagyok) őjra lekezdődtek, de már nem féltem annyira. Mindig kellemetlenül éreztem magam, ha ez volt nekem, de mindig fel tudtam ülni ha nagyon erőlködtem. Azóta is van, de mindig miután sikerült megmozdulnom, felkapcsolom a lámpát és alszom. Soha nem hallucináltam SZERENCSÉRE!!! Tegnap este volt nekem legutóbb akkor viszont nagyon fura volt, mert biztos voltam benne, hogy felálltam és elindultam kifelé a szobámból, hogy szóljak anyának, sőt kiabáltam is anyának, még hallottam is ahogy kiabálok. Aztán egyszercsak az ágyamban voltam, még mindig nem tudtam mozdulni...erőlködtem, felülte...szokásos... És 21 éves létemre lementem felébreszteni anyukámat, hogy ez most nagyon durva volt... Ezt (legalábbis nálam) a stressz hozza ki, általában akkor fordul elő ha az egyetemen vagy munkában vagy bárhol problémák, stressze sidőszak van. Ha tényleg tudatodnál tudsz maradni és rájössz, hogy az ágyadban fekszel csak nem tudsz megmozdulni, akkor nem fogsz hallucinálni. vagyis én gondolom ezért nem hallucinálok.
2012. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!